A TikTok képviselői pénteken nyújtották be végső beadványukat az Amerikai Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságára, miután a Legfelsőbb Bíróság december végén úgy döntött, hogy meghallgatja a ByteDance kifogását azon törvény (PFACAA) ellen, amely január 19-i határidővel amerikai operációja értékesítésére vagy kivonulására kényszerítené a céget. A TikTok ügyvédje pénteken ismét hangsúlyozta, hogy a népszerű alkalmazás inkább kivonul az országból és lényegében elsötétül az applikáció, minthogy az utolsó pillanatban üzletet kössön az USA-ban való maradás miatt.
Nem csak a ByteDance és a TikTok, de influencerek ezrei tettek közzé olyan tartalmakat, amelyek arra hívják a figyelmet, hogy a platform már sokak megélhetését biztosítja, és ezáltal veszélyezteti. A republikánus Donald Trump, akinek második elnöki ciklusát január 20-án kezdi meg, szintén ellenzi a platform betiltását. Bár Trump megfogadta, hogy "megmenti" a platformot, sok republikánus szövetségese támogatja a tilalmat. A Legfelsőbb Bíróság azokat az aggodalmakat teszi mérlegre, melyek a szólásszabadság csorbulását hangsúlyozzák a nemzetbiztonsági aggodalmakkal szemben.
A jogszabály egyfajta lex TikTokként gyakorlatilag azt a régóta hangoztatott amerikai álláspontot képviseli, hogy a ByteDance platformjához hasonló szolgáltatások nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek az Egyesült Államok számára. A törvényhozás tavasszal egyhangú döntéssel állt be a jogszabály mögé, mely nem az első próbálkozás arra vonatkozóan, hogy a TikTok működését ellehetetlenítsék az országban.
A ByteDance már tavalyáprilisban közölte, hogy megtámadja a PFACAA-t - jelenleg is ezt mérlegeli a bíróság. További részletek a HWSW-n.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.