Frissítve: Egy nap alatt félmilliót adtak el a Clair Obscur: Expedition 33-ból

  • Írta: zoenn
  • 7 órája
  • Biznisz
Link másolása
Máris megvan a Sandfall csapatának első nagy mérföldköve: közvetlenül a megjelenés után 500 ezer példányban kelt el a Clair Obscur: Expedition 33. Sokkal hamarabb, mint azt a kis csapat valaha is gondolta volna.

Már a premiernapi adatokat látva sejtettük, hogy a Clair Obscur: Expedition 33 nem csupán a kritikusok tetszését nyerte el, hanem ráharapnak az egyedi élményre vágyó játékosok is. A legjobb JRPG-k játékmenetét idéző francia alkotásból el is ment 500 ezer példány, röviddel az április 25-i premiert követően - tudtuk meg a stúdió X-bejegyzéséből.

Természetesen ez a szám nem tartalmazza azokat a játékosokat, akik a Game Pass szolgáltatáson keresztül játszanak a Clair Obscur: Expedition 33-mal. Az anyag jelenleg a második legkelendőbb játék a Steamen, csak a The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered van előtte; és jelen sorok írása közben már 115 ezer egyidejű játékost ért el a Valve platformján. A PS5-ös számokat pedig nem is ismerjük.

Néhány iparági becslő szerint a Clair Obscur: Expedition 33 még ennél is nagyobb rivaldafényt kapna, ha az Oblivion Remastered nem két nappal előtte jelenik meg. Mindkettő Game Pass-cím, de teljesen már stílusban hódítanak, ugyanakkor mind a Bethesda, mind a Sandfall kölcsönösen gratulált egymásnak a masszív teljesítményért.

Ám a Sandfall munkája azért is elismerésre méltó, mert egy 30 fős kulcscsapat fejlesztette.

Update! A Sandfall vasárnap örömmel jelentette be, hogy a szerepjátékuk átlépte a 1 millió eladott példányszámot - ehhez csupán három nap kellett!

2.
2.
Daniel21
Kevés olyan játék van, amit jóval megjelenése előtt megveszek - így tettem az Clair Obscur: Expedition 33 címmel is - ,szóval megvettem jó előre...

Egyáltalán nem bántam meg, sőt többet kaptam mint amennyit elvártam.
Maga a játékmenet megvett a körökre osztott harcrendszerrel, DE ami hozzá társul látvány... pff...
Nagyon szép a játék, illetve az a soudtrack!! (Külön megvettem 20 euróért még azt is)

"30 fős kulcscsapat fejlesztette" - Erről fogalmam sem volt bevallom! Komolyan azt hittem, hogy olyan csapat készítménye, mint például Sony Santa Monica. :-D

Szóval ja, megérdemlik a sikert! K§rva jó játékot tettek le az asztalra! :)
1.
1.
Trottenbauer
Vajon mennyi lenne ez a szám,ha nem adják el magukat GP-ek?
Megbánták,vagy a Microsoft már az elején hozzájuk vágott 50 milliót? Nem tudjuk meg.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...