A legjobb videojátékok szerencsejáték jelenetekkel (x)
- Írta: Gamekapocs
- 2023. augusztus 11.
Szponzorált tartalom.
A videojátékozásban és a szerencsejátékozásban sok hasonlóság található, többek között a modern technológia hatása a két iparra, valamint a szórakoztató értékeik. A szórakoztatóipar minősége, szolgáltatásai és népszerűsége is nagy mértékben nőtt az utóbbi időben. Ennek köszönhetően pedig a legtöbb számítógépes játék és online casino magyar viszonylatban is egyre nagyobb teret hódít meg. Cikkünk ezt a két szórakozási tevékenységről fog szólni, amelyben olyan videojátékokról lesz szó, amikben a legjobb szerencsejáték jelenetek láthatók.
- GTA: San Andreas
- The Witcher 3
- Fallout: New Vegas
- Red Dead Redemption 2
- Final Fantasy VIII
GTA: San Andreas
A GTA: San Andreas a világ egyik legnépszerűbb számítógépes játéka, amely több szerencsejátékot is tartalmaz, többek között Blackjack, rulett, online póker, stb. A játék főszereplője CJ, aki bandák ellen küzd azért, hogy családját megmentse. A GTA fő cselekménye tehát a rablásokkal és bandaháborúkkal kapcsolatos események, mely során olyan nagyvárosok jelennek meg a játékban, amik közül az egyik Las Vegas játékbeli másának felel meg. Maga a videojáték-sorozat 2004. Október 29-én jelent meg PlayStation 2 konzolra, majd rá fél évre pedig PC-re és Xbox-ra is kiadták.
The Witcher 3
A Witcher 3: Wild Hunt nevű számítógépes játék 2015-ben lett kiadva, amelyet egy lengyel játékfejlesztő cég készített és fejlesztett ki. A játék története Andrzej Sapkowski lengyel író könyv sorozatán alapul, melynek címe Vaják. Ez a játék a sorozat harmadik része, amely egy nyitott világban, harmadik-személy nézetben játszódik.
A videojátékban egy Gwent nevű kártyajáték kap mellékszerepet, amely nemcsak kiváló szabadidős programként jelenik meg a történetben, hanem a játékvilág egyes területei közötti mozgásban is fontos szerepet játszik. A sokak által kedvelt játékból sorozatot is készítettek, amely szintén óriási népszerűségnek örvend.
Fallout: New Vegas
A Fallout: New Vegas egy akció-szerepjáték, ami 2010-ben került piacra az Obsidian Entertainment és a Bethesda Softworks által. Ez a verzió a fő Fallout-sorozat egyik spin-offja, amely egy posztapokaliptikus nyílt világban játszódik. Természetesen már a játék neve is azt sejteti, hogy ez a világ tulajdonképpen Las Vegas apokaliptikus verzióját jelenti, ahol kaszinókban, és veszélyes helyeken kell megküzdeni az ellenségekkel.
A játék rendkívül látványos és izgalmas, többek között emiatt kapott pozitív elismeréseket a szakértőktől és kritikusoktól. A Fallout: New Vegas Golden Joystick-díjat kapott 2011-ben, az “Év RPG játéka” kategóriában.
Red Dead Redemption 2
A Red Dead Redemption 2 egy 2018-ban piacra került akció-kalandjáték, amely a Rockstar Games fejlesztése és kiadása. A történet az Egyesült Államok fiktív ábrázolásában játszódik 1899-ben, a középpontjában pedig Arthur Morgan áll, aki egy vadnyugati banda egyik tagja. A játék első és harmadik személyben zajlik, a játékmenet pedig jellemzően lövöldözésről, rablásokról, lovaglásról és vadászatról szól.
A Red Dead Redemption 2 több rekordot is megdöntött, összesen 725 millió dolláros bevételt hozott. A videojáték kritikusai jellemzően pozitívan értékelték a fejlesztés, leginkább a nyitott világ, a történet, a karakterek és a részletgazdaság miatt. Számos díjat kaptak a készítők és maga a játék is, amely a PlayStation 4, az Xbox, illetve Windows operációs rendszereken is kiválóan fut.
Final Fantasy VIII
A Final Fantasy VIII a Square fejlesztése, amelyet 1999-ben jelentettek meg. A szerepjáték a Final Fantasy sorozat nyolcadik része, amely leginkább sci-fi elemekkel lett ellátva. A fantasy világban játszódó történet főhőse Squall Leonhart, aki egy fiatal zsoldosokból álló csapatot vezet. A videojátékban rengeteg konfliktussal, varázslatokkal és gonosz erőkkel kell megküzdenie a szereplőknek. A tervezés minőségi és látványos, sok pozitív visszajelzést kapott a történet, a zenék, illetve a játék technikai megoldásai miatt is.
A számítógépes játék többségében nagyon jó kritikai elismerést kapott, és több díjra jelölték, illetve többek között a “Legjobb szerepjáték” és az “Év játéka” díjat is bezsebelték a játék készítői. A Final Fantasy VIII csak Japánban 151 millió dollárt termelt, amely ma már szinte az össze hordozható eszközön elérhető.