A Cloning Clyde és az Xplosion család óta igazán megtanulhatták volna végre a tudósok, hogy nem érdemes sem emberi, sem pedig idegen lényekkel kísérletezni. De, hogyan is haladhatna előre az emberiség tudása, ha nincsenek ezek a végtelenül bátor és magasan képzett hősök, akik képesek mindent kockáztatni csupán egy falatnyi tudásmorzsáért. Ahogy az esetek többségében lenni szokott, ezúttal is pórul jártak, ugyanis főszereplőnk – eme furcsa és egyben bájos kis űrlény – kiszabadul, és nem kell sok idő ahhoz, hogy visszanyerje összes speciális képességét.
Első körben azt a szerkezetet fogjuk megtalálni, aminek köszönhetően képesek vagyunk nagyjából egy métert előre teleportálni, innen ered a nagyon találó Warp cím is. Idővel rá fogunk jönni, hogy nem csak, hogy portálódni tudunk, de képesek leszünk ezt különböző berendezési tárgyakba ugorva is tenni. Hogy ez pontosan mit is jelent? Röviden annyit, hogy csupán egy gombnyomással megtehetjük, hogy különböző hordókba, védelmi ágyukba, vagy éppenséggel emberekbe teleportálva zavart okozzunk annak kémiai kötésrendszerében. Elég lesz csupán párszor jobbra-balra rángatni a joyt ahhoz, hogy végleges anomáliát okozva hangos pukkanás kíséretében felrobbantsuk a kiválasztott „áldozatunkat”. Ez egy ember esetében például ronda véres foltot tud hagyni maga után.
Célunk természetesen az, hogy kijussunk a hatalmas kísérleti objektumból, számtalan akadályon átküzdve magunkat, melyeknek a legtöbbjét csak többszöri próbálkozásra leszünk képesek végrehajtani. Utunk során gyűjtögetnivalóként kisebbtestű idegen haverjainkat fogjuk összeszedni, akik nagy segítséget nyújtanak abban, hogy képességeinket továbbfejlesszük. Később már képesek leszünk magunkról csaliképet alkotni, vagy éppenséggel telekinetikus adottságainkat kihasználva távoli dolgokat megnyomni, olyanokat, mint mondjuk egy kapcsoló.
A játék grafikája nagyon szép és hangulatos, néha egyenesen eláll majd a lélegzetünk a részletességtől (a távolban úszkáló cápa például döbbenetes hatással lesz ránk). Frissítésképpen lehetőségünk lesz különböző ügyességi kihívásokat teljesíteni, az itt elért pontokat pedig összevetni a haverokéval. Ezeken végigmenni persze nem kötelező, hiszen a hosszú és tartalmas kampány már önmagában is sok-sok fejtöréssel és kontroller-széttöréssel eltöltött órát ígér.
Bár eredeti ötletet nem igazán tartalmaz, a folyamatos akció, fejtörés és lopakodás kellemes kombinációja megspékelve egy kis morbid humorral, és csodás grafikával mindenképpen tartalmas szórakozást ígér. A Warp jól indítja az évünket árkád fronton, és a 800 pontos ára manapság már nem is tűnik olyan soknak. Egy próbát mindenképpen megérdemel!
Mert ott a képen volt még mellette pár szörny de azok akkor csak segítenek?
De a játék maga nem rossz,élvezetes,mondjuk én csak a Trialt próbáltam,de 800 pontot is simán megér!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.