Will Rodman (James Franco) egy zseniális fiatal tudós, aki közel öt éve dolgozik egy rendkívül különleges kísérleten, melynek köszönhetően talán az emberiség képes lenne gyógyítani az Alzhemier-kórt és még talán más, agyat megtámadó betegségeket is. A gyógyszert majmokon teszteli, és nagyon úgy néz ki, hogy a legígéretesebb alany, név szerint Csillagszemű, hihetetlen fejlődéseken ment keresztül. Egy szép napon azonban, pont akkor, amikor a legkevésbé számítottak rá, a majom hihetetlenül agresszív viselkedést tanúsítva ki akar törni a laboratóriumból. Akkor még senki se tudta, hogy ez hova fog majd vezetni…
Öt évvel az 1963-as regény után, a mindig kifizetődő bátorságáról híres 20th Century Fox, Charlton Heston főszereplésével elkészítette minden idők egyik legérdekesebb, egyben legnyomasztóbb, utópisztikusnak éppenséggel nem nevezhető, döbbenetes csattanóval záródó sci-fi akciófilmjét. Az emberiség jövőjéről festett kép sose szokott valami vidám lenni, a mai napokat megélve ezen valahogy nem is illene nagyon csodálkozni. A majmok bolygója azonban annak idején annyira sikeres volt, hogy még további négy filmet is leforgattak, persze sokkal kisebb sikereket aratva, leginkább csak a feledés homályába merülve próbálkozásaikkal.
A hagyományos produkciókat mélyen megvető Tim Burton azonban úgy döntött, hogy 2001-ben újragondolja eme történetet, és Mark Wahlberg főszereplésével elkészítette nem csak minden idők talán egyik legrosszabb filmjét, de egyben a saját alkotásaiból is a legpocsékabbat. Éppen ezért tartottam kicsit furának, mikor megpillantottam a mostani bemutatókat, melyek több, mint ígéretesnek bizonyultak. Eleinte azt hittem, hogy az eredeti történet előzményeinek lehetünk majd szemtanúi, végre pontosan megtudhatjuk majd hogyan is kerültek uralomra a majmok piciny bolygónkon. De aztán rájöttem, hogy a végeredmény még ennél is sokkal jobb, ugyanis A majmok bolygója: Lázadás egy teljesen újragondolt változata az eredetinek, olyan, mint mondjuk a Batman Begins, vagy éppenséggel az új James Bond-filmek. Alapvetően hű az eredeti történethez, de mégis teljesen más perspektívából közelíti meg, sokkal inkább a majmok szemszögét veszi alapul és olyan mondanivalókat sugároz felénk, amiken érdemes lenne minden egyes embernek alaposan elgondolkoznia.
A film egy rendkívül nehéz, többszörösen is összetett kérdést boncolgat, miszerint nekünk, embereknek, van-e jogunk ahhoz, hogy a természet rendjébe beleavatkozva gyógyszereket fejlesszünk. Vajon van-e jogunk ezeket ártatlan állatokon tesztelni és végül, de nem utolsó sorban, ebből hatalmas hasznot szerezve élősködni azokon a szerencsétleneken, akik minden pénzüket erre költve megpróbálnak egy kicsivel tovább élni. Nagyon komoly gondolatok foglalkoztatják majd a nézőt, mind a film nézése közben, mind pedig a film után. Bevallom nagyon nagy hatással volt rám, és azokra is akik velem voltak.
Mindeközben természetesen unatkozni se fogunk, gondoltak azokra, akik a látványos akciójeleneteket preferálják a legjobban és azokra is, akik ismerik a korábbi filmeket, hiszen több olyan rejtett jelenet is van benne, amivel hűek próbáltak lenni az eredeti történethez. A színészi gárda, ahogyan azt manapság már megszokhattuk, fantasztikus alakítást nyújt, az ifjú tehetség, James Franco vélhetőleg még nagyon sokra fogja vinni, rendkívül szimpatikus és hiteles a karaktere. A főszereplő majom (Caesar) arcmimikájáért és mozgásáért Andy Serkis volt a felelős, aki többek között Gollamot alakította A Gyűrűk Urában és számtalan virtuális szereplőt is megelevenített már számítógépes játékokban (Heavenly Sword, Enslaved). A vizuális megvalósítás egyenesen fantasztikus, egyedül talán csak Caesaron lehet látni néha, hogy számítógéppel lett megmozgatva, minden más majom mozgása félelmetesen élethű. A muzsika pedig, ami alatta szól rendkívül érzelmes, szívhez szóló és nagy hatással van az emberre.
Úgy gondolom, hogy az új Majmok bolygója minden szempontból felülmúlja az elődöket, egy olyan történet, amilyennek mindig is lennie kellett volna. Ha minden igaz, akkor egy új sorozat első darabját üdvözölhettük benne. Remélem nektek is tetszeni fog, mert rajtunk múlik, hogy lesz-e folytatás. Én nagyon várom, és ti?
Rendezte: Rupert Wyatt
Forgatókönyv: Rick Jaffa, Amanda Silver
Zene: Patrick Doyle
Szereplők: James Franco, Freida Pinto, John Lithgow, Brian Cox, Tom Felton, Andy Serkis
Játékidő: 105 perc
IMDB: 7.9
Metascore: 68/100
Saját vélemény: 8.5
Vehetjük ezt a filmet egy alternatív idősíknak.
Nekem nagyon tetszett és az a fura, hogy addig emelkedik ki a film, amíg el nem kezdődik a lázadás. Egyszerűen hihetetlen hogy együtt lehet érezni Ceasarral (általában jobban sajnálom az állatokat, mint az embereket). Nagyon profin megcsinálták a mozgását és azt ahogy kitudja fejezni az érzéseit. Tudott ám durván nézni rendesen!
A filmben az emberiség pusztulása is jól, okosan meg lett oldva. Most már csak azt kellene tudni hogyan dobták le az atomot.
ráadásul az idősíkot is megborították, mert az űrhajósok 1972-ben indultak és 3972-ben tértek vissza. mobilról írok, ezért most nem tételezem, de rettenetesen eltértek. attól még nem rossz, de ezt nem szeretem.
Hogyhogy mi???? Hát egy előtörténet, hogy hogy lettek okosak a majmok.
Vagy az eredeti sztori szerint ez evezredek alatt ment végbe?????? Még utalás is van a régi majmok bolygójára (egy újságban olvasható a filmben, hogy elvesztek űrhajósok)
Nem vagyok nagy emberszabású fan, de nem értem miért ne lehetne előtörténete ez annak???????
Ezt a filmet szerintem a legelső Majmok bolygója alternatív változatának lehetne felfogni,mert itt a Caesar-t hívták csillagszeműnek míg az eredetiben George Taylor-t hívták így.
fiktív sztorinak jó, de a regényhez semmi köze.
Nem feltétlen értek veled egyet ebben.... nem rossz film az sem. Nem remekmű, de simán erősközép kategória. Legalábbis nekem...
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.