Egy év telt el azóta, hogy April O'Neal (Megan Fox) és operatőre, Vernon (Will Arnett) segítségével a Teknőcök megmentették New York városát Zúzótól és csatlósaitól. Zöld hőseink továbbra is az árnyékban kényszerülnek rejtőzködni, a megállapodás szerint pedig Vernon intézte el a Fürgeláb-klánt. Ralph, Leo, Mikey és Donnie persze ezt igen rosszul viselik, úgyhogy pont a csapaton belüli konfliktus nem hiányzott, mikor a gonosz újra mozgolódni kezd.
Az itt már Brian Tee által alakított Zúzó emberei ugyanis erősen dolgoznak mesterük kiszabadításán, akit a konfliktus kibontakozásakor épp a filmtörténet egyik legnevetségesebb rendőri kíséretével szállítanak át egy másik büntetőintézetbe. A mentőakcióról nemcsak a Teknősök szereznek tudomást Megan... izé, April kifejezetten lazára és nyilván szánt szándékkal szexisnek szánt jelenetével, ezen a ponton kapcsolódnak be a sztoriba a régóta várt közönségkedvenc karakterek is: a későbbi maszkos igazságosztó, Casey Jones (Stephen Amell), valamint az ekkor még humán formájú Bebop és Rocksteady is.
Most, hogy nagyjából túl vagyunk a bevezetésen és az alapkonfliktus felvázolásán, szögezzük is le gyorsan: az Elő az árnyékból egy kifejezetten rossz film, és bár bizonyos szempontokat vizsgálva jobb, mint az előző rész - mégiscsak közelebb áll a Tini Nindzsa szellemiségéhez -, de ahhoz hasonlóan ez sem egy filmtörténeti remekmű. Becsületére legyen mondva, olykor annyira rossz, hogy már szórakoztató: egyszerűen olyan, mintha 12 éves srácok írták volna csillogó szemmel lelkesedve egy-egy jelenetért, hogy az mennyire menő már.
Ezzel a vonallal képes is azonosulni a néző, így az nem tűnik izzadtságszagúnak. A film gyakorlatilag véletlenszerű, coolnak titulált szcénák egymásutánja, pár felnőttpoénnal és közhelyes tanulságokkal. Önismereti kérdések, a hovatartozás, a testvériség és a csapatmunka mind-mind előjönnek az egyes jelenetek között, de ez egyáltalán nem probléma, mindez szükséges velejárója egy Tini Nindzsa-sztorinak, és itt megfelelően adagolták őket.
Egyértelmű azonban, hogy a film nem túl komplex, a történet nincs túl magyarázva, és lyukas is, mint az ementáli. A Tini Nindzsa 2-ben jöjjön szembe bármilyen komolyabb probléma (dimenziókapu, esetleg teleportálás), valaki biztosan ért majd hozzá, hiába szolgál alapul idegen technológia. Itt ha valakit meg kell találni, akkor a DNS segítségével ez könnyen megtehető, mintha csak GPS jeladót viselne az illető. Mindig van egy eszköz vagy egy karakter, aki tökéletesen átlendíti a sztorit ezeken a konfliktusforrásokon, magyarázat (vagy megfelelően logikus magyarázat) nélkül.
A színészi játékban sem látunk bármi világmegváltót. Megan Fox megpróbál egy kicsit többet színészkedni, és extra arckifejezéseket dob be a megszokottakhoz képest, de hiába áll jól neki, továbbra is biodíszlet, karaktere sajnos egydimenziós maradt. Stephen Amell, az Arrow-hoz képest is alulmúlja magát, bár ez a forgatókönyvírók hibája részben, amiért rettentő kínos dialógusokat írtak számára. Will Arnett természetesen rutinosan hozza a tökkelütött szerepet.
A Tekiket ismét azok a kevésbé ismert arcok alakítják, akik korábban, de mivel teljes mértékben CGI rajzolja őket a vászonra, az ember akaratlanul is a viselkedésükkel és a szövegeikkel foglalkozik inkább. Miután hőseink továbbra is gettóstílusban nyomják, egész biztosan emlékezetesek maradnak, ízlés kérdése, hogy ez mennyire fekszik valakinek. Brian Tee, mint Zúzó semmi maradandót nem hoz, csak szigorúan néz és egysorosokat puffogtat, a gonoszok oldaláról sokkal érdekesebb a Bebop-Rocksteady kettős, akiket már emberi alakban is öröm volt nézni: teljesen jó bro-párost játszanak a film során, ők jelentik az egyik fő humorforrást.
Az elcsépelt érv most is megállja a helyét, a mozi nagy része működik, ha úgy ülünk be rá, hogy kikapcsoljuk az agyunknak azt a részét, mely a koherenciát és a logikai összefüggéseket keresi. Egy komolyabb képregényfilm esetében, ahol adott az univerzum a maga összefüggéseivel és szabályaival, bizony feltűnő, ha az alkotás szembemegy azokkal vagy nem aknázza ki őket megfelelően (khm, Batman v Superman!), itt azonban mindez nem számít: azon kívül, hogy tényleg brutál rossz ez a film, legalább még egy jót röhögtök azon, hogy mennyire borzasztó... És látjátok, még érzelmeket is sikerült kiváltania!
Az új Tini Nindzsa egy baromi felületes popcornmozi, rendkívül gyerekesen felépítve, valószínűleg a kisebbeknél célba is talál majd. A párbeszédek és a történések bonyolultsága is ennek megfelelő, én körülbelül fél óra után engedtem el azt, hogy megpróbáljam általános mozis alkotásként vizsgálni. Így az egész jobbá vált, és míg azon fogtam a fejem, hogy "te jó isten, ez már megint mekkora baromság", mindig volt valami, amitől el is mosolyodtam.
Az Elő az árnyékból képében tehát egy relatíve aranyos, akciódús, pillanatra sem laposodó, de pofonegyszerű és bárgyú alkotást tisztelhetünk - meglepő, hogy ennyi pénzből, ilyen látvánnyal elkészülhet bármi hasonló. Amennyiben valamilyen véletlen folytán úgy alakulna, hogy megnézitek, ne feledjétek, a fent említett aranyszabályt, akinek pedig tetszett az első rész, vagy szereti a modern ZS-filmeket, ne fogja vissza magát, irány a mozi!
Gamekapocs értékelés: 3.5
Tini Nindzsa Teknőcök: Elő az árnyékból
Eredeti cím: Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Rendezte: Dave Green
Írta: Josh Appelbaum, André Nemec
Szereplők: Megan Fox, Will Arnett, Laura Linney, Stephen Amell, Noel Fisher, Jeremy Howard, Pete Ploszek, Alan Ritchson, Tyler Perry, Brian Tee, Stephen Farrelly, Gary Anthony Williams
Játékidő: 112 perc
Magyarországi premier: 2016. június 30.
http://turtlepedia.wikia.com/wiki/Chote
Zúzó jégen, Krang visszament. Kit szedhetnek elő még?
Pontozni lehet egy magánember fejével, és lehet szakértői szemmel nézve is! Például nézői szemmel, gyakran nyomunk egy filmre 10-est, mert nekünk tetszett, és még a kedvencünk is játszik benne, de lehet, hogy szakértői szemmel nem érne, "csak" mondjuk 8-at, vagy 9-et, és ugye a 10 pont is érdekes, mert szokták mondani, hogy tökéletes nem létezik! :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JÓ FILMEK: Filmeknél egy 10-es skálán a jó film 7-es pontszámnál kezdődik, de ez még nem az igazi, ez csak annyit jelent, hogy éppen elérte a jó kategóriát, a jónak az alsó szintje, de jó! Az igazán jó mondjuk a 8-as pontszámmal kezdődik, ez felett, meg már szupernek számít....... tehát egy 9-es film, már bitang jó a pontszámok alapján!
ÁTLAGOS FILMEK: Rengeteg közepes (átlagos= a jó és a rossz között) film van, de a pontszámok alapján, mintha ez nem igazán érződne, mintha a pontozások leginkább a jó és a rossz irányába húznának, és ebből jön ki egy átlag, hiszen, ha van egy film, ami bár nem tartozik a jó filmek közé, nem is tetszik annyira, de azért azt mondjuk rá, hogy oké, úgymond egyszer nézős kategória volt, és ha csak egy picurkát is tetszik egy film, az 6 pontnál lejjebb nem adja, (!) nem tudom ki, hogy van vele, de én 5 pontot csak olyan filmre adok, ami nem tetszett, gyengének számít, de azért még nem a teljesen nézhetetlen kategória!
Minden ez alatti pontszám, 1-4, viszont kritikán alulinak számít a pontozás alapján! Átlag pontszámokat nézve 1-2 pontos filmekkel talán nem sűrűn találkozni, ezért a valódi 10-es skála, mintha (sokszor) csak mondjuk egy 8 számjegyből álló skála lenne....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Most pedig csak úgy besaccolom kb-ra:
Jó film: 7-7,9. Nagyon jó film: 8-8,9. Brutálisan jó film: 9-9,9. A tökéletes(?) 10 pont! Kritikán aluli film 1-3, de inkább 1-4, az 5 pont körüli, meg nem jó film, inkább gyenge film, de azért nem teljesen nézhetetlen! Ez csak tényleg saccoltam, eltérések lehetek!
Játékoknál egyébként ugyanez a helyzet.....
Nekem játéknál is egy 3.5-es pontozás azt jelenti, hogy lehet végig se játszottam, mert annyira nem jött be.
öt az átlag. 3, 5 lehet tényleg alacsony, de ne felejtsd van itt átfedés, ha pla penz nem számít és okorkodni akarok egyet du és belulok rá mert gyerekkoromban szerettema teknósoket, akkor egy 4es filmen is tudok röhögni. kb ennyi.
Na ezzel kapcsolatban is valami hasonlót érzek... Van egy látványosan gyerekeknek készített mozi, ami néha-néha kikacsingat a kölyköket kísérő felnőtt nézők felé és ennyi...
Azért örömmel látom/olvasom hogy az ellenállás szava is erősödik-kösz godach!!!
Tudom sok vita van a pontozással, amikor valaki azon háborog hogy miért csak 8-at kapott a kedvenc játéka. Ez más téma, 8 pont az egy JÓ játék. Nem is szoktam ilyenekbe belefolyni. De könyörgöm, ha igaz amit írsz, akkor 3.5 pont? A 3.5 pont, az már kb. a "menekülj előle ha meglátod" kategória. Ha valami egyszer nézhető, szórakoztató film, hibákkal, akkor az 5-6 pont. Az X-Men: Apokalipszis is 4 pontot kapott, ami szintén az "inkább ne nézd meg mint igen" kategória, és az is jobb ennél. Kicsit nagyképűnek érzem az 5 pontról indul a film, és ha valami nem tetszik benne, akkor annál már csak lejjeb mehet hozzáállás.
Átlagos film esete: ez egy nyári látványmozi, amire igen nagy kereslet van általában, mégsem tudnám bárkinek csak úgy beajánlani, szemben mondjuk egy "átlagos" filmmel, ahol lehet csalódik az illető, de legalább utálni nem fogja. Van akinek a TMNT 2 közel 120 perce pazarlás, van aki felhőtlenül szórakozik rajta, és ha a premier hétvégéjén velem együtt moziban ülő 12 egész embert nézem (máshol lehet, hogy többen voltak, de minimális indikátor azért), sokan inkább el sem jöttek. Akit nem vonz be egy ilyen film az első rész (mert csalódtak), vagy a trailerek (képes-e többet adni, mint az előzetes mutatja) alapján, annak azt hiszem illik a tudomására hoznom, hogy mit várhat tőle, s nem csak azt, ha 12 éves lennék akkor legjobb film lenne evör (bár ezt is megjegyeztem, a gyerekeknél működik).
Így aztán, ahogyan említettem az írásban is, ha valaki tényleg vevő az agyatlan szórakozásra vagy szerette az elsőt bátran menjen el rá, nem fogja megbánni, azok viszont akik ennél többet szeretnének tőle, nem biztos, hogy megkapják (még ha a forrásanyag alapján lehetne összedobni belőle ütősebbet is). Nyilván a két véglet között ott van az, hogy" na ezt is láttam egyszer elment egy sörrel, de többet nem fog érdekelni hasonló" mentalitás. :)
Ez volt amikor imádsz...
És ez amikor utálsz: :)
Mégis mond már meg nekem, hogy a retkes .. lehet valami az átlagosnál rosszabb, de szórakoztató film? :D
Egyszerűen nem értem, hogy a Rossz, Átlagosnál Rosszabb, Átlagos, Átlagosnál Jobb, vagy Jó és Nagyon Jó esetleg Kiválóba hova tudod sorolni ezt. Lehet én vagyok egyszerű, mint a satu, de ami szórakoztató, annak már legalább átlagosnak kellene lennie. Vagy nem? Ismét elgondolkodtam, hogy én vagyok e fogalomzavarban, vagy én definiálom e rosszul valamelyik szót, de nem jövök rá mi hibádzik, ha csak nem téged okollak ezért.
"Suta, életidegen dialógusokat kell írni, csak azért, mert gyerekeknek szól a film? Kétlem." Persze igazad van, ezt nem is cáfolom. Na de ezért is nem ragaszkodik az ember görcsösen a 10/10-hez.
És ha a szöveget levesszük két ponttal, még mindig azt mondom 8.-nál járunk. Ha azt mondod, a sztori is semmi, akkor is mínusz egy pont. A szereplők bár nem oszkárosak, de nem is Film+ os idegesítő karakterek. A látványra, meg a hangra amennyire Bay munkásságát ismerem, biztos nem lehet panasz. Ha ezek után a sztori és a szereplők miatt még mindig levonunk 1-1 pontot, akkor is hatnál járjunk. Legyen a szubjektív vélemény még mínusz egy pont, de akkor már nézzük meg azt is, hogy a képregényhez, rajzfilmhez, rajongókhoz plusz pont jár. Én csak egyedül, így levezetve nem értem a pontozást. Azért ilyen 3 pontot tényleg az Asylum filmek érdemelnek szerintem, amiket soha többé nem néznék.
De mint mondtam, nem akarom erőltetni, nem akarok győzködni, hisz én sem láttam még a filmet. Csupán az én egyszerű elméletemmel mulatságos a pontozás ;)
Ez a film, sokkal jobb mint az első! Aki szereti a teknőcöket (főleg a régi rajzfilmet) imádni fogja. Látvány és zene hibátlan, az akciókat öröm nézni. A teknőcök néha tényleg viccesek, néha gázak, de hát ez belefér. Csak egy-két poénnál éreztem kínosan magam, ami nálam előrelépésnek számít. Az az igazság hogy ilyenkor kétféle felnőtt van. Akit lezsibbaszt és kínosan érzi magát a fiatalabb célközönségnek szánt mozi miatt, és aki 2 óra nosztalgiafaktroban fürdik, mert az egyik kedvenc rajzfilmje volt régen a Tini Ninja, így nem veszi komolyan, és szórakozik egy jót. Magyarán tudja hova tenni a filmet. Mindenki döntse el hova sorolja magát. Ez a "kritika" meg maradjunk annyiban hogy nem igazi filmkritika. Egyetértek az előttem szólókkal. Nagyon érződik a "na most ezt le kell húzni" érzés. De lehet, hogy az író tényleg szimplán csak utálja a műfajt, akkor viszont nem vele kellene megnézetni. A pontszám is túlságosan alacsony. Tessék megnézni nyugodtan! Én azért szurkolok a Paramountnak, hogy jöjjön össze egy 3. részre való.
Suta, életidegen dialógusokat kell írni, csak azért, mert gyerekeknek szól a film? Kétlem.
Mindent a végletekig le kell butatítani, csak azért, mert fegyverekkel hadonászó mutáns teknősökről szól? Nem hinném, a Zootropolisban meg egy állatkertnyi állat élte a felnőttek mindennapi életét...
Lehet emellett benne pár kúl jelenet, ami miatt mégis élvezhető marad, miközben érzi az ember, hogy necces? Persze. A TMNT 2 pontosan ilyen.
Későbbi kommentben felhozod a Transformers 1-et, amit én minden kritika ellenére igen kedvelek, nos szerintem az a mozi sokkal jobban össze van rakva. Jobb az ütemezése, jobbak a dialógusok, nem egydimenziósak a karakterek.
Erről eszembe jutott, hogy mégis egy Mutáns, Nindzsa Teknőcbékás szuperhősös filmben, mit kellene ennél jobban magyarázni? :D
Na de mind1 is ;)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.