A Sonyt perbe fogó felhasználók panasza az volt, hogy a cég biztonsági megfontolásokra hivatkozva távolította el a más operációs rendszer futtatásának lehetőségét, még pedig azért, hogy ezzel elejét vegye a kalózkodásnak. Tavaly még nem született olyan törés, ami egyszerű USB-kulcson keresztül telepíthető, ebben az időben a hackerek a Linux segítségével próbálták illegális másolatok futtatására bírni a konzolt, így egy 2010. áprilisában kiadott firmware-frissítés keretében a japánok egyszerűen kiollózták az Other OS funkciót a konzolból.
Nem számoltak azzal, hogy ez a döntés kicsaphatja a biztosítékot olyan PS3-tulajok körében, akik nem játékra, hanem kimondottan Linux futtatására használták a rendszert, hiszen a konzol processzor-teljesítménye egy asztali gépnél is jobb, nem beszélve arról, hogy lényegesen olcsóbb, mint egy programozásra szánt bivalyerős PC. A Sony ugyan bocsánatkéréssel fordult a feldühödött felhasználók felé, de ez nem volt elég, csakhamar beperelték a japán vállalatot.
Feltételezhető, hogy nem a kalózkodás miatt távolították el a funkciót, hanem a költségeik leredukálása végett, hiszen az Other OS szolgáltatás fenntartása túl drága, nem is került bele a vékonyabb modellekbe sem. A panasz azt is hozzáteszi, hogy ha az Other OS funkció használata közben az API és más hardveres funkciók - beleértve PS3 grafikus chipjét - blokkolva vannak, lehetetlenné válik, hogy más operációs rendszerrel futtathatóak legyenek a kalóz játékok.
Mindössze egyetlen esetről számoltak be, ami az Other OS-t használta a PS3 belső védelmének feltöréséhez, a Sony akkor lépett, talán túl hamar is. Tény, hogy a gyártási és a fenntartási költségeket ezzel megspórolta a japán vállalat.
A Sony még nem reagált a következtetésekre.
Azért el kell hogy ismerjem, sokkal tovább bírt szűz maradni a ps3, mint ahogyan azt gyanítottam!
Ami pedig Gehot-ot illeti, szerintem megérdemelt volna egy oklevelet, és hozzá úgy 10 évet.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.