A csoportos keresetek (class-action suit) alkalmazása elsősorban Amerikára jellemző, az ilyen perekhez többen is csatlakozhatnak, ha úgy érzik, ők is sértettek voltak az ügyben. A cégekkel szemben gyakran nyújtanak be ilyen kereseteket, és szinte természetes volt, hogy a Sony sem kerülheti el a sorsát az áprilisi hackertámadások után, mikor illetéktelen behatolók 77 millió PlayStation Network felhasználó személyes és pénzügyi adatait szerezték meg.
Bár a Sony nem nyilatkozott a kérdés kapcsán, a Zurich American biztosítócég szerint 55 csoportos per indult a vállalattal szemben. A Zurich American a Sony egyik biztosítója, s bár bizonyos esetekben ő is megtéríthetné a bíróság által kiszabott összegeket, erre most mégsem lesz köteles, mert az ő biztosítása nem fedezi a cybertámadásokból fakadó károkat.
A hírek szerint áprilisban mintegy 12,3 millió bankkártya adatot tulajdonítottak el a Sony adatbázisából, tulajdonképpen az a szerencse, hogy a konzolgyártó csak a bankkártyák számát és a lejárati dátumát tárolta el, a biztonsági kódját nem, ezért azok használhatatlanok. A Sony egyébként 170 millió dolláros pluszköltséggel számol a pénzügyi évre az áprilisban történtek miatt, ebből egy bizonyos hányad a perköltségekre megy majd el.
menjen tönkre a sony !!! :D (ááá dehogy)
komolyan ennyi emberi hülyeséget ... a a jamcsik se százasok
na de az amcsik már alvilági hülyék..
én kinem nézném a hackerekből hogy lopnának !!
1. a sony feltöréséhez több, és nem gyenge gépre van szükség, tehát nem szegények, nem kell lopniuk ... (de megtehetnék)
2., az anonymus még pénzt is adott a szegény afrikaiaknak
3. ha pénzt loptak volna, vagyis most 77 millio ember utcára került volna, akkor arról tudnánk ....
meghát ki az a segghülye állat aki mint a gyámnak, minden tuti igaz adatát megadja a sonynak vagy másnak, meg tlán gondolniuk kéne rá hogy ilyenek is vannak
Szerintem van esélyük a Sony ellen...
Amúgy kifejezetten vicces, mikor a mi magyarok lebirkázzuk az amerikaiakat.... holott aztán nálunk birkább nép nem sok van a világon.
simon 555: Ezért simán lehet perelni, a mai világban az adatok védelme interneten kiemelt fontosságú kell, hogy legyen, és fogalmad sincs róla ki mit tud kezdeni a te adataiddal. A Sony hibázott hát térítsen is meg belőle valamennyit ésszerű kereteken belül.
Engem az érdekel, hogy a mostanában történtek után mikor lehet majd biztosítást kötni netes támadások ellen és, hogy képzelik el a rendszert. Egyáltalán van e már ilyen?
én még emlékszek amikor 2 lány beperelte a mekit mert elhiztak atol hogy ott zabáltak(mert ami ott van azt eni nem nagyon lehet)
legalábbis számomra nem nagy kár,hogy megtudták az adataimat (amik mellesleg hamis angol adatok de nem ez a lényeg). még ha igaziak lennének sem tudnának vele mit kezdeni.a kártyák számával meg lejárati évével sem kezdhetnek sokat de mostanában ez a menő,hogy mindenki beperel mindenkit mindenért.lassan ha nekimegy valakinek véletlenül az ember már azért is perelni fognak.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.