A dologgal kapcsolatban Carl Sjogreen beszélt, aki elmondta, hogy a múltban nem kifejezetten törődtem a problémával, pusztán két verzió létezett: valaki vagy szerette a különböző játékokkal kapcsolatos üzeneteket, tartalmakat látni a falán, és volt aki nem - utóbbiak számára csak a tiltás volt az egyetlen használható megoldás.
A cég azonban egyre komolyabban veszi a Facebookot, mint játékplatformot, így igyekeznek változtatni: ennek az alapja egy rangsorolási rendszer lesz, amit az oldal a linkelések, a lájkolások és a megosztások alapján követ, s ennek alapján tudja eldönteni, hogy az adott tartalom mennyire hasznos, vagy nem hasznos a felhasználók számára. A Facebook ezek alapján fogja eldönteni, mely játékok számítanak prémium tartalomnak.
Ezen kívül a fejlesztők beépítenek egy visszajelzésre alkalmas felületet, ahol a felhasználók maguk mondhatják el, mely játékokat ajánlanák a többieknek, s melyek azok, amik idegesítőek és zavaróak inkább.
Mindezek mellett a Facebook mostantól eleve komolyabban veszi a játékokat: Sjogreen elmondása szerint felállítottak egy külön csapatot, melynek feladata kizárólag az lesz, hogy a Facebook minél jobb játékplatformmá váljon. Az úriember elmondása szerint a cég eredetileg nem volt felkészülve a játékos tartalmak ilyen szintű rohamára, ám az utóbbi években olyan szintű növekedést tapasztaltak, hogy muszáj jobban odafigyelni a területre.
A Facebook a causal játékok egy egészen új hullámát indította el, nem egy cég a nulláról vált milliárdossá a közösségi oldal indulása óta. A folyamatos spamok és a nem kívánt tartalmak azonban idegesítik a közösség egy részét, akik így már csak azért sem hajlandóak kipróbálni a játékokat.
Szép volt.
De tényleg. Ha lenne itt olyan kiírás,tuti lájkolnálak xD
Ma egyébként is divat lehúzni az fb-t... értelmetlennek találom, mikor pl. az fb ellenes emberek saját magukat hergelik azzal, hogy egy olyan közösségi oldalt szapulnak, ami állításuk szerint nem érdekli őket. Ez kissé ellentmondásos. Én ha nem kedvelek valamit, akkor azzal egyáltalán nem foglalkozom, kizárom a minennapjaimból és így nem konfrontálódok, nem érnek általa negatív élmények, tehát úgy kezelem, mintha nem is létezne. Ezzel szemben a nagy haterek annyira odáig vannak a gyűlölködésben, hogy állandóan azzal foglalkoznak, amit utálnak... "Há' normális, Margit?"
Pl. én nem kedvelem SP zenéjét, ezért nem is hallgatom, nem olvasok utána, de nem is gyűlölködöm lépten-nyomon, amikor véletlenül találkozom vele a médiában, hanem "elmegyek mellette". Érdektelen számomra, így nincs is rám se pozitív, se negatív hatással.
Szóval a facebook tud hasznos is lenni, ha az ember arra használja, amire akarja, merthogy célirányosan testreszabható funkcióját tekintve. Akit nem érdekel az fb, az ne foglalkozzon vele semmilyen szinten, akit meg érdekel, az használja a testreszabást, a különböző szűrőket, opciókat, hogy redukálja a számára nem kívánatos alkalmazásokat. Lájkolni sem muszáj, arra sem kényszerít senki, hogy állandóan megoszd a faladon hányszor pislogsz 1 percen belül, szűrheted, hogy kivel légy interakcióban, ki oszthat meg a faladon hasznos dolgokat, melyik távoli jó barátodnak/rokonodnak vagy kíváncsi a bejegyzéseire, milyen hirdetések érdekelnek, vagy saját eseményt szervezhetsz meg órák alatt úgy, hogy nem kell végigtelefonálnod, felkajtatnod az ismerősöket, egymástól távol élő, ám azonos érdeklődésű emberek közösségébe/csoportjába léphetsz be minden erőfeszítés nélkül oszthatsz meg hasznos információkat ezeken a virtuális felületeken és a lényege a dolognak, hogy mindezt egy helyen! Természetesen ez nem azt jelenti, hogy itt kell élned az életed mint egy cyber gyerek, mert a való életed, a személyes kapcsolataid a közvetlen környezetedben élő emberekkel nem pótolhatja.
Mindenkinek tudnia kell, hogy saját magára nézve meddig egészséges még a dolog és mettől frusztráló és felesleges.
Azt nem értem, hogy ha már létezik akkor miért kell 2-3 havonta teljesen átalakítani benne valamit? Elegem van, hogy 2 hét után felmegyek facebookra és nem tudom, hogy mi hol van -.-"
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.