Beértek a februári figyelmeztetések, mára világszerte hiánycikké vált a Nintendo Switch a koronavírus miatt. A járvány két oldalról nehezíti a kiotóiak dolgát: az otthon maradt családok részéről megnövekedett kereslet találkozik a szűkösebb kínálattal, miután a konzolt Kínában és Vietnamban rakják össze, a helyi gyárak pedig még mindig nem üzemelnek teljes kapacitás mellett.
Habár a Switch eladásai több országban is 150 százalékkal nőttek márciusban, a GfK és a GSD szerint a hiány miatt az elmúlt két hétben zuhanórepülésbe kezdtek az értékesítések. Európában és Amerikában jóformán lehetetlen beszerezni a standard Nintendo Switchet, aki mindenképpen most szeretne felülni a kiotóiak vonatára, annak a Lite-modellel kell beérnie. Mi is megnéztünk gyorsan pár hazai webshopot - itthon is ez a helyzet.
A GamesIndustry.biz megkérdezte a Nintendót is minderről, nekik a cég amerikai képviselete azt ígérte, hogy hamarosan újabb szállítmányok érkeznek. A hírek szerint a japánok nincsenek ilyen jó helyzetben: a Nikkei úgy tudja, a távol-keleti országba egyelőre nem szállít új Switch-konzolokat a vállalat.
Szintén a GamesIndustry tudta meg egy brit üzlettől, hogy a vásárlók sokszor PlayStation 4-et vagy Xbox One-t vesznek inkább, ha szembesülnek a készlethiánnyal, de állítólag ezekből a konzolokból is kezdenek kifogyni.
Megnéztem Boxon 1500.-,most akcióban,teljes áron 6000.-
Méghogy nincs Switch tax...:)
Az egyáltalán nem vág a témába.
Az, hogy Dél-Afrikából vásárolhatsz Nintendo platformon, nagyon is régi dolog, konkrétan Tesla-ig és a német egyesítésig vezethető vissza (meg a korai villanykörtékig).
Emiatt volt, hogy a NES megjelenésekor 3 nagy TV szabvány volt használatban a "nyugati" világban: NTSC (Észak-amerika) NTSC-J (Japán) és PAL (Európa + Brit korona afrikai domíniumai), ennek megfelelően a konzolokból és számítógépekből is általában háromféle szabvány szerinti készült, amikkel helyi igazgatóságok látták el a piacokat.
Nintendo már akkor is különc volt, mivel a Cocom listát megkerülendő leszerződött egy hongkongi céggel, ami egy tajvani céggel licenszben legyártotta és Dendy néven árulta a NES-t a Szovjetunióban (igen, sárga kazis volt, csak nem olyan gagyi műanyag, mint amivel később minket is elárasztottak).
Lényeg, hogy a Dél-Afrikai köztársaság mai napig a Nintendo of Europe-hoz tartozik (mivel egyetlen része Afrikának ahol hivatalosan kapható Switch ezért nem is lenne hova rakni), így az EU-ban lakók szabadon vásárolhatnak bankkártyával az ottani eshop-ban, ahogy az USA lakosai is a mexikóiban.
Itt egy példa eshop akció astral chain.
39.99 euro - 14120 huf
33,29 font - 13382 huf
619,35 rand - 11148 huf
Van kis különbség. Geci szar a forint a nagy valutákhoz képest.
Pl: 230 rand a dragonball fighter z - 4140 ft
Nagyon komoly. Ha a bankártyádat elfogadja az ottani rendszer simán vásárolhatsz dél afrikai eshopban.
Hát a Platinum shopban van Switch (tudom ott dolgozom) pont csütörtökön jött egy adag,
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.