Bejegyzésében a Windowst fejlesztő csapat kifejti, hogy miért került ennyire magasra a Windows 11 rendszerkövetelményeit szimbolizáló léc. A Microsoft szakemberei szerint a háttérben a megbízhatóság és a biztonság áll. Előbbit szem előtt tartva az év második felében érkező operációs rendszer hivatalosan csak olyan processzorokat támogat, amelyek megfelelnek az legújabb Windows Driver-modellnek. A Microsoft szerint ezzel 99,8 százalékos ("crash free") megbízhatóság érhető el.
A HWSW korábbi cikkében kivesézett TPM-re a Microsoft szerint a rendszerbiztonság miatt van szükség. A bejegyzés alapján a támogatott processzoroknak mindenképpen rendelkezniük kell beágyazott TPM-mel, amely az fTPM-et (firmware TPM) jelenti. Ez a CPU-kba integrált TEE-ket (Trusted Execution Environment) használja ki, amely az Intelnél olyan technológiákat takar, mint a TXT (Trusted Execution Technology) vagy az SGX (Software Guard Extensions), az AMD-nél pedig a PSP (Platform Security Processor). A Microsoft szerint ezeknek, illetve a Windows 11 ezekre építő különféle biztonsági funkcióinak hála 60 százalékkal csökkenthetőek a különféle malware-támadások.
Megvizsgálják a régebbi processzorokat is - további részletek a HWSW-n!
eddig azt hittem ez az alaplaphoz tartozik nem a cpu-hoz, és hogy lehet venni akár külön, gondolom ha támogatja, van hely neki az alaplapon stb, és reménykedtem hogy majd ennyivel megúszom, mert a jelenlegi gépem nem egy nagy durranás, de legalább 5 évig még nem akartam volna nagyon hozzányúlni
Egyebkent is akartam mar picit befrissiteni a rendszeremet az alapoktol.
SSD-k, HDD-k, uj mointor, stb. mind megtarthato a mostani rendszerembol, + akar a VGA/GPU is maradhat amig nem lesznek kedvezobb arban az ujak, csak egy jo Alaplap+RAM+CPU kombora lesz szuksegem, meg a regi haz, PSU is maradhat..:)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.