Miután hétfőn már kiszivárogtak információk az ügyről, a Twitter este hivatalosan is bejelentette, hogy elfogadja Elon Musk 44 milliárd dolláros ajánlatát a közösségi médiavállalat megvásárlására és zártkörűvé tételére. A lépéssel magáncéggé válik a Twitter, ami azt jelenti, hogy a világ leggazdagabb embere a több mint 200 millió felhasználós közösségi hálózat diskurzusainak jövőjébe szólhat bele. A hír után a Twitter árfolyama 6 százalék feletti pluszban, 52 dollár körül állt a tőzsdén.
Ez a hónap lényegében arról szólt, hogyan környékezte meg az üzletember a csiripes mikroblogot: április elején jött a hír, hogy Musk a Twitter legnagyobb részvényesévé vált, de mégsem ült be az igazgatótanácsba, majd a tőzsdefelügyelet vizsgálódni kezdett egy lehetséges akvizíciós csalás miatt, amiért az üzletember nem tett eleget szövetségi előírásoknak a részvényvásárlás kapcsán. A Tesla-vezér aztán április közepén bejelentette, hogy megvásárolná az egész Twittert, mivel „ő a megfelelő ember, aki felszabadíthatja a cégben rejlő potenciált”. Azt is hozzátette, hogy ez az utolsó ajánlata, amit ha nem fogadnak el, újragondolja részvényesi pozícióját.
Mi lehet a Twitter sorsa ezek után? A folytatást a HWSW-n olvashatjátok.
Azt hittem, elvárás a szerkesztőknél az angol nyelv ismerete. A Twitter eddig is magáncég volt. A "public(ly traded) company" nem azt jelenti, hogy nem "private company", csak azt, hogy kinek áll módjában részvényt vásárolni benne. Vagyis nyrt-ből zrt lett.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.