A LEGO Fortnite után jöhet egy kis Fortnite LEGO? Ha minket olvastok, akkor egész biztosan tisztában vagytok vele, hogy mekkora őrült világhódítást végzett az Epic Games battle royale-játéka, a véget nem érő kollaborációk csúcspontja pedig egyértelműen az volt, amikor a Fortnite a LEGO kockavilágával fuzionált, egy teljesen önálló túlélőjáték keretein belül. A LEGO Fortnite hamar belopta magát a játékosok szívébe, nem utolsó sorban a rendszeres frissítéseinek köszönhetően, de mindez csak a kollaboráció kezdete volt az Epic és a LEGO közt. A dán kockagyár ugyanis október 1-jén piacra dobta az első Fortnite-témájú készleteit, így Mario, Sonic vagy az Animal Crossing állatkái után az Epic Games őrülete is felkerülhetett a játékboltok polcaira - természetesen a szokásosan stilizált formában.
Kapásból öt készlettel robbant be az új téma, a legnagyobb meglepetés pedig az, hogy ezek közt akadt egy tizennyolc éven felülieknek szánt kiállítási darab is! A készletek közt megtalálható a Fornite ikonikus Supply Llama-ja és a Durrr Burger, promóciós ajándékként jelent meg Brite Bomber BrickHeadz figurája, saját készletet kapott a híres Battle Bus, ami egy rakás jópofa játékfunkcióval és kilenc ismerős minifigurával csábítja a rajongókat, illetve egy nagyon bizarr kiállítási darabként megérkezett meg a mai bemutatónk alanya, Peely Bone is. A Fortnite-banán csontos változata simán a legfurcsább LEGO-szett, ami a közelmúltban a polcokra került, hiszen nézzetek csak rá! Az anatómiailag kényelmetlenül részletesen kidolgozott LEGO-szobor csak úgy vonzza magára a szörnyülködő tekintetet!
No, de ki is pontosan Peely? Erről, illetve a LEGO és a Fortnite összebútorozásától már a készlet építési útmutatója is elárul ezt-azt. A népszerű banánember 2019 tavaszán került először a videojáték skinjei közé, és még szintén ez év halloweenján csontvázzá alakult... félig. A belül szokatlanul ropogósnak tűnő gyümölcs hátborzongató kinézete évről évre visszatért a Fortnite áruházába az év legfélelmetesebb hónapjában, így bizonyára az sem véletlen, hogy a LEGO is októberben mutatja be a csontvázbanán kockásított mását. A meglepően nagy, 1414 db műanyag elemből álló és 36 cm magas készlet a kilógó beleivel és fedetlen bordáival egészen rémségesen és gusztustalanul fest – a lehető legjobb értelemben!
Ha Fortnite-karakterről van szó, adott, hogy Peely jobb kezében csákányt szorítson (banánosat!), bal kezében pedig egy stukkert, ami ez esetben egy forgótáras festékszóró. Nem hiányzik a hátáról a back bling sem, egy banánokkal díszített hátizsák, ami egyébként kiválóan ellensúlyozza a figura kinyújtott karjaiba helyezett fegyvereket. Kiállítási darab lévén túl sok játékfunkciót nem kapunk, Peely lábai fixek és roppant stabilan tartják a felemás testét, de a mozgatható karokkal és a kezéből kivehető fegyverekkel egészen dinamikus pózokban állíthatjuk ki a bizarr szerzeményünket. A vidám banánunk a bal lábát egyébként egy mohás sziklán pihenteti, más környezeti elemet viszont nem kapunk, mivel a figura alatt a 18+-os diorámakészletekből ismerős, fekete LEGO-elemekből összeépített talapzatot találjuk, elején egy aprócska plakettel.
A közelmúltban volt dolgom néhány komplex LEGO készlettel, de Peely Bone építési technikái sokszor mégis megleptek. A figurát javarészt lentről felfele kell felépítenünk, a talapzattól a lábakig, majd a torzó két feléig, eddig ugyebár minden stimm, de mivel a banán láthatóan a legkevésbé sem szimmetrikus, egyáltalán nincsenek önismétlő építési folyamatok. Minden egyes végtag vagy belső alkatrész (szerv) felépítése a maga egyedi kis kalandja. Peely testének jobb fele, vagyis a csontváza javarészt nagyon kreatívan válogatott Technic-elemekből épül fel, leszámítva az altesti szekciót, ahol tekervényes lila és rózsaszín csőelemek ábrázolják az antropomorf banán bélrendszerét.
Ezzel szemben a bal fél (vagy a színpadi jobb) jóval hagyományosabb LEGO-darabokból épül fel, bár a kockák mögött néhol itt is Technic-rudak biztosítják a strapabírást. A banán belseje rengeteg különféle színes elemből épül fel, vagyis a legalább 5-6 órán tartó építési folyamat sosem válik unalmassá. Igen, rengeteg fehér és sárga elemet kapunk, de ez csak a borítás. Alattuk jóval változatosabban, néha egészen meglepő alkatrészeket használva épül fel a modell. Ki gondolta volna, hogy a hot dog elemeket lehet apró csontokként is használni? És naná, hogy a készlet tervezői belül is elrejtettek néhány jópofa easter egget! Örömmel jelentem: Peelynek még ebben a rémálomba illő formájában is van egy aprócska piros szíve, ráadásul a koponyája sem kong az ürességtől.
A kész modell sziluettje – ha nem tántorodunk el a kissé gusztustalan abszurditástól – nagyon tetszetős, jól festenek rajta a lekerekített elemek, a banán kissé bárgyú, de cuki mosolyának pedig szenzációs kontrasztot ad a LEGO-mértékekben egészen hiperrealisztikus csontváz-anatómia. Külön pluszpont, hogy szinte egyáltalán nem kell matricákkal vesződnünk a külső részletek elhelyezésekor, hiszen a banán érettebb, megbarnult részeit vagy a karakter arcát ábrázoló elemek mind nyomtatott grafikával érkeznek. Csak egyetlen, nagyon aprócska matrica kerül fel Peely tarkójára, mégpedig a valódi banánokon is található termelői jelzés. Természetesen szándékosan szintén félbe vágva a függőleges tengely mentén.
Az egész modell egy őrülten harsány kiállítási darab. Egyértelmű, hogy felnőtt gyűjtők közt sem mindenkinek szól, valószínűleg nem sok vitrinben fog közvetlenül a Notre-Dame és a NASA Artemis kilövőállása közé kerülni. Mario Piranha növénye, A hatalmas Bowser modellje vagy a többi Fortnite szett mellett viszont őrülten jól mutatna a vigyorgó csontbanán, de akár önmagában is, a szoba legbizarrabb dísztárgyaként. Még a 100 dolláros hivatalos árazását tekintve is elég jól el lett találva a szett (a Star Wars hasonló építhető karaktereihez képest mindenképp!), így az egyetlen apróság, amit hiányolok a készletből, az csupán egy minifigura lenne. Sajnos azonban a LEGO valamiért célzottan kerüli, hogy minifigurákat tegyen az efféle kiállítási darabjaihoz, így aki Peely egészen apró verziójára pályázik, a Battle Bus készletben találja meg őt.
Ha minifigurát nem is, egy izgalmas digitális bónuszt azonban kapunk a készlet mellé - sőt, bármelyik Fortnite készlethez! Az építési útmutató QR kódját ugyanis leolvashatjuk a LEGO Builder mobilapplikációban, ahol a szokásos digitális kézikönyv mellett egyedi kódot is kapunk, amit az Epic Games Store-ban válthatunk be. Ezzel a Fortnite-ban feloldhatjuk az Operation Brite Starter Packet, ami Brite Bomber kinézetét oldja fel az alapjátékban és a LEGO Fortnite-ban, egy halom egyedi kinézetű LEGO-dísztárgy mellett.
Evidens volt, hogy ha egyszer saját LEGO-témakört kap a Fortnite is, akkor a Battle Bus és a hozzá hasonló játékkészletek kerülnek majd egyből a piacra, arra viszont jóval kevesebben számíthattak, hogy egy felnőtteknek szóló nagy kiállítási darab is érkezik majd, méghozzá kapásból a legelső hullámban. Ráadásul éppen egy olyan készlet, mint Peely Bone, ami egyértelműen a LEGO történelmének egyik legfurcsább, de éppen emiatt az egyik legérdekesebb készlete. Egyszerre cuki és hátborzongató, mutatós és átkozottan rémisztő. Tökéletes társ halloweenra!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.