PGA Tour 2K25 teszt

Link másolása
Értékelés 7.5
Az évente megjelenő sportjátékok között helyet kapnak az olyan nagy múltú, igen komoly presztízzsel rendelkező sportágak is, amelyek mégis kiszorultak a mainstremből. Most itt a PGA Tour 2K25, hogy lyukba gurítsa a labdát.

Nincs könnyű helyzetben egyetlen sportjáték-sorozat sem, hiszen úgy kell évente új résszel előrukkolniuk, hogy közben a fejlesztések és változtatások tökéletes egyensúlyára kell törekedniük: pont annyira legyen szebb és jobb az elődnél, hogy megvegyék a rajongók, de maradjon min javítani a következő részre. Dupla kihívás, ha emellé a feldolgozott sportág minden patinája ellenére sem nevezhető a legnépszerűbbnek, pedig pár évtizede (még kimondani is szörnyű) Tiger Woodstól volt hangos nemcsak a sport-, hanem a bulvársajtó is. Igen, a golfról van szó és a PGA Tour 2K25-ről.

Pedig ha jobban belegondolunk, a golf az emberi ügyesség, precizitás, következetesség és tervezés himnusza is lehetne, hisz hiába a méregdrága golfütő szett meg a szponzor logós golf kesztyű, lényegében minden a játékoson múlik. Hogy mindig ugyanúgy üsse meg a labdát, vagy ha szükséges, úgy találja azt el, hogy a megfelelő ívben a megfelelő helyre repüljön. Hogy megőrizze a hidegvérét egészen addig a pillanatig, amíg a labda bele nem pottyan a lyukba. Hogy fejben számoljon röppályát és változtasson a megközelítésen attól függően, hogy honnan kell ütnie, hogy merre lejt a pálya, vagy hogy merre fúj a szél.

Ezen a téren emelem a kalapomat a 2K-s arcok előtt, mivel bár nem nevezném teljes mértékben szimulátornak a játékot, azért helyenként marha közel kerültek hozzá. Azt nagyon jól felmérték, hogy a PGA Tour 2K25-nek nemcsak a hardcore szimulátorosoknak kell megfelelnie, hanem az olyan casual játékosoknak, akik szeretnének kikapcsolni, sőt relaxálni. A nehézség nemcsak hat szinten skálázható, de a rengeteg szamárvezetőt, támpontot, segítséget külön-külön is ki-bekapcsolhatjuk. Ha szeretnénk arcade jellegű golfozást, akkor beállíthatjuk a legkönnyebb fokozatra, ha a fák lengése alapján akarunk szelet mérni, a távolságot pedig avatárunk válla fölül lőnénk be, hát tessék! És akkor ott van még a nehézség ötven árnyalata is. Azt azért megjegyezném, hogy akinek új a sorozat vagy akár a golf maga, az válassza az abszolút kezdőknek való nehézséget, a sport lényegére és az irányítás finomságaira így is rá fog érezni idővel.

Bár most csak dicsértem a golfot és végső soron a játékot, valójában nagyon nehéz róla érdemben beszélni, hisz ugyanaz, mint a PGA Tour 2K24, ami meg ugyanolyan, mint a 2K23, és így tovább. Az évről érvre érkező újdonságok ugyan listázhatók, viszont nem biztos, hogy számottevő frissítésekről van szó. Az egyik legnagyobb változás, hogy nemcsak karakterünket szabhatjuk immár testre, de szerepjátszhatunk is, lévén interjúkat adhatunk. Attól függően, hogy itt milyen válaszokat adunk, a személyiségünk aszerint alakul. Lehetünk szerények és lehetünk gőgösek is, rajtunk áll, bár az így szerzett rajongók számát ez nem befolyásolja. A fanok lesznek az előrehaladásunk egyik mércéje, általuk kapunk jobb és jobb szponzori megkereséseket és bónuszokat is. Ahogy nyerjük a fordulókat és bajnokságokat, úgy gyarapodik a rajongótáborunk, ha pedig elverjük a választott riválisunk száját, azt kifejezetten kajálják a követőink.

Fejleszthetjük a felszerelésünket is. Minden egyes ütőnk önmagában is fejlődik, ezzel újabb és újabb fejlesztési helyek nyílnak meg, amelyekre módosítókat helyezhetünk. Ezek minimális könnyítések általában, de a sok kicsi a végén sokra megy. Ám ami meglátásom szerint a legfontosabb, hogy fejlődjen, az a mi játékunk. A segédvonalak és az automatikus ütőválasztás persze megkönnyíti a dolgunkat, ám ha nem kezdjük el megtanulni az ütőlendítés részleteit, akkor nagyon hamar azon kapjuk magunkat, hogy sereghajtók vagyunk.

Látvány terén nem igazán lehet mit mondani a PGA Tour 2K25-ről, hisz szépnek szép, az avatárunk elfogadható, nem látszik baltával faragottnak, arról igazán nem tehet, hogy egy golfpálya egyáltalán nem a vizuális túlkapások melegágya. Amire viszont nem találtam bocsánatot és enyhítő körülményt, azok a hálózati problémák. Azon, hogy egy játék 2025-ben még az egyjátékos kampányhoz is állandó netkapcsolatot igényel, már nem illik meglepődni, de cserébe elvárható, hogy akkor ne legyenek már problémák a bejelentkezéssel. Na, ez sem jött össze a PGA Tour 2K25-nek, többször is sikerült offline állapotba kerülnöm, ahol csak a gyors játék elérhető, semmi más. Ennek köszönhetően hajlamos volt a játék akár percekig tölteni egy-egy forduló végén, miközben szinkronizálta az adatokat. A konzol bőven elég a játékhoz, érezhető volt, hogy a nettel van valami bibi (direkt megnéztem, hogy nem-e nálam van a hiba, de nem). Aztán az, hogy egy ilyen kimaradás miatt majdnem elbuktam egy egész fordulót, már egyáltalán nem szórakoztató.

Nehéz ajánlani egy ilyen évente érkező sportjátékot, főleg ha megnehezíti az előrehaladásunkat az állandó netkapcsolattal, vagy azzal a ténnyel, hogy kevesebb mint egy héttel a megjelenés után már itt az első szezon „battle” pass-szel, amelyben a kioldható holmik kétharmada csak a prémium szinten érhető el, és természetesen a mikrotranzakciók is jelen vannak. De ha csak a sport szeretete végett szeretnénk játszani egyet, akkor még mindig olcsóbb szórakozás mint egy teljes ütő szett.

A PGA Tour 2K25 2025. február 28-án jelent meg PC-re, Xbox Series X/S-re és PlayStation 5-re. Mi ez utóbbin játszottunk vele.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...