Univerzális játékpiac válhat a GOG-ból

  • Írta: szlav
  • 2020. október 2.
  • Biznisz
Link másolása
A GOG Galaxy 2.0-val már egy helyről indíthatjuk a különböző PC-s platformokon lévő játékainkat, ez azonban csak a kezdet. A következő lépéssel közvetlenül a GOG platformján végezhetjük majd a digitális vásárlásainkat.

A GOG Galaxy 2.0 egy kétségtelenül hasznos és kényelmes funkcióra építette fel magát: nem kell ezerféle launchert használnunk a PC-s játékainkhoz, hiszen azokat mostantól egyetlen központi felületről is elérhetjük - a rendszer még az előfizetéseinket is kezeli, így ezeket is szemmel tarthatjuk egy helyen. A lengyelek szolgáltatása látszólag remekül bevált, hiszen máris készen állnak a következő nagy lépésre.

Ez pedig nem más, mint egy univerzális piactér létrehozása, ahol ideális esetben megvásárolhatjuk a Steam, az Epic Store, a UPlay, az Origin, a Battle.net és a számtalan egyéb online üzletben feltűnő játékokat, beleértve a platformexluzívokat is.

A GOG közleménye szerint pedig már meg is találták az első partnerüket, az Epic Gamest. A GOG Galaxy 2.0 legújabb bétaverziójára meghívott játékosok már az Epic Games Store bizonyos címeit, köztük néhány Epic-exkluzívot is megtalálnak az új kliensben, a cél pedig az, hogy előbb-utóbb az Epic Games Store teljes kínálata megvásárolható legyen a GOG rendszerén keresztül is.

Különösen jó hír lehet ez azok számára, akik egy helyen szeretnék tudni az összes játékukat, barátaikat és a vásárlásaikkal sem szeretnének több helyre rohangálni, a GOG ajánlata azonban ennél is több előnyt ígér. A GOG-on vásárolt játékok híresen engedékeny, 30 napos pénzvisszatérítési garanciát élveznek, a problémáinkkal pedig a nap 24 órájában aktív, élő személyeket alkalmazó techsupport foglalkozik.

6.
6.
simon 555
Erősen kétlem, hogy a GOG pénzvisszatérítése vonatkozna a majdani külső vásárlásokra. Szerintem továbbra is az adott launcher visszatérítése lesz mérvadó, hiszen a GOG csak egy közvetítő lesz, hogy ne kelljen megnyitni egy másik launchert, de a tranzakció továbbra is ott megy végbe.
5.
5.
Rókalesőcipő
#4: Majd meglátjuk. De ha már gud old gémsz annyi régi jó játék van még ami mára abandonware lett, simán betehtnék a kínálatba. Engem pl a 2000es évek eléjén megjelent EA Sports-os NASCAR játékokkal kilóra meg tudnának venni. Na meg persze nem ártana steames mintára valami közösségközpont szerűség a kliensbe. Jelenleg 10 kölünféle kliensem van a gépen (nekem így is megfelel, nincs rá igényem hogy minden egybegyúrva legyen) de sajna máig azt kell mondjam hogy van a Steam, meg a másik 9 fapados szutyok, a GOG-ot is beleértve. Használom a 2.0-t, eddig nem vagyok elájulva. Persze később még változhat a véleményem. Győzzenek meg hogy ők a legjobbak!
4.
4.
sisxgame
#3: Figyelj a névvel szerintem semmi gond nincsen. Egy letisztult és a köztudatban jól elterjedt rövidítés. Az hogy mit jelent az meg mit számít? A steam , uplay, origin, mitől jobb? Mimdegyik értelmetlen egy digital game shopnak. Még az epic game store sem igaz ha úgy nézed , mert rengeteg szemét van fönn rajta. Egyébként igen van egy két játék amivel nem foglalkoztak annyira de aki több játékot vásárolt gog on az tudja hogy a játék színe javát kapjuk általában , digitális extrákkal és följavítva. Plusz nekem a legnagyobb előny hogy a játék indításához nem kell launcher.
GoG galaxy 2.0 meg szerintem egy jó innovatív ötlet , majd kiforrja magát. Kezdeményezésnek mindenképpen ígéretes .
3.
3.
Rókalesőcipő
A kliens amelynek már a neve is hülyeség. Good Old Games... aha, CP2077 meg hasonlók, amiket full képernyőbe reklámoznak. Megértem, hogy régi DOS-os meg Win95ös játékokkal kezdték, de én mára egy névváltoztatást eszközöltem volna a helyükben. Ha már régi játékok, nem ártana, hogyha veszek is egyet az esetleg normálisan játszható is lenne mai gépeken. Legutóbb gyerekkori egyik kedvencemet vettem meg, az Interstate '76-ot. Alap esetben a cucc játszhatatlan. 26 helyről kellett mindenféle unoffical patchet leszedni hozzá, hogy használható legyen valamelyest. Gyanítom hogy a többi 20+ éves játék nagy részével is ez a helyzet. Kezelőfelületre satöbbi funkciókra meg még mindig a Steam toronymagasan a legjobb, más kérdés hogy engedték hogy elárassza a szemét (boldog boldogtalan játékot akar manapság csinálni). Egy magyarosítás sem ártana, hamár nagy lengyel-magyar barátság. Ez a minden egy helyen, nem biztos hogy jó ötlet, a végén már egy átláthatatlan káosz lesz. Ennyi játékot egymáson már nehéz lesz átlátni. Nekem a Steam könyvtáram műfaj szerint van kategorizálva, de sokszor az van hogy: hova is raktam ezt meg azt?
2.
2.
Ez úgy lenne igazán jó, ha nem kéne a többi klienset is felrakni hozzá. Az miért jó, hogy egyszerre két vagy több klienset kell futtatni, ha elindítok egy játékot?
1.
1.
hedzsooo
Igen, nalam is mutatja az osszes jatekot ami elofieztesben van meg az MS pass-on keresztul. Azt hiszem 200-at irt oda, ha jol emlekszem hirtelen. Steam, Epic, Ubisoft. EA, box + PS/sony fiokok is mind csatolhatoak hozza gond nelkul, nalam legalabbis mind sikerult gond nelkul. Mondjuk kezdetekben sokszor lecsatlakozott, frissiteni kellett/ujra csatlakoztatni hozza 1-1 fiokot de mostanban mar alig esik meg a dolog, eleg stabil kezd lenni a szolgaltatasa ennek a GOGos kliensnek
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...