A Sony Computer Entertainment japán részlege által szabadalmaztatott technológiát a leírása szerint a használt játékok visszaszorítására tervezték, és bár alapvetően hasonlít az online pass módszerére, a megoldás mégis korszerűbb, és a felhasználó számára is kényelmesebb.
A szabadalom lényege, hogy a játék lemezének és a felhasználónak az azonosítóját az első használat után összekapcsolja a rendszer, ami azt jelenti, hogy ha más azonosítóval próbáljuk ki az említett játékot, annak a lejátszását nem feltétlenül (lásd később) engedélyezi majd a védelem. Az azonosítók leolvasása NFC segítségével történik, a rendszer ezeket az információkat egy "engedélyező címkének" továbbítja, ami tartalmazza a felhasználási szerződéseket, és meg tudja állapítani, hogy az éppen alkalmazott azonosítópáros teljesíti-e azokat vagy sem.
A technológia előnye, hogy rugalmas is: megszabható, hogy a rendszer ideiglenesen vagy limitált alkalommal biztosítson hozzáférést a játékhoz, konkrét tartalmat is elzárhat a játékos elől, ráadásul kiterjeszthető más médiumokra, illetve hardveres kiegészítőkre is.
A Sony nem nevezte meg pontosan, hogy melyik konzolban vetné be az újdonságot, később pedig nem is volt hajlandó kommentálni a híreket.
Lehet, hogy valami beállítási probléma van, de annyira meg nem értek hozzá sajna! Bekapcs,-játék be,-játszás,-játék ki,-kikapcs! Ennyi a tudományom( na jó hátteret tudok rajta változtatni meg ilyesmik... ) : )
Így nem is piszkálgatom!
De ha van ötleted szívesen meghallgatom!
Ps3-ra kell a lóvé,pontosabban a játékokra!
És honnan tudod, hogy nem egy évig, vagy tán még tovább spóroltam arra, hogy a gépet megvegyem!
Persze nem vagyok annyira csóró, hogy ne vehessek egy rendes netet( a mostani egy sz.r mobilnet, bár arra elég amire használni akarom ), de ezt ne a sony döntse már el helyettem!!!!!!!
Bár ez az egész még csak találgatás, úgyhogy remélem lesz valami jó ötlet!?
Ha attól beteg vagyok, mert szeretem saját magam ki csomagolni a játékokat, ahelyett, hogy xy után használjam, akkor neked azon kéne elgondolkodnod, hogy a használt játékok után nincs semmi jövedelme a cégeknek. Gondolom Te sem örülnél ilyen szitunak.
Ne fárasz engem az ilyen dumával "Ez a nekem telik ra akko' leszarom hozzaallas nagyon gaz.", kötve hiszem, hogy csak egy szemernyit is érdekelne Téged az, hogy a szomszéd Irén néni meg tudja e venni a kis nyugdíjából e a gyógyszereit. Vagy K.Béla mibôl fog magának venni reggeli? Vagy mondjuk Haver Jóskának elromlott a laptopja, akkor most honnan kerít rá pénzt? Ahogy Te laszarod mivan velem, vagy a hozzád tartózóidon kívül, úgy engsem sem érdekel xy-nak a nyomora. Valamint szóljál, ha csak egy percig is érdekelne Téged, hogy kivagyok honnan jöttem mit csináltam, mibôl probálom eltartani magam ect ect. Akkor talán elgondolkodom azon, hogy bárkinek a gondja baja érdekel e.
Meg ne vegyuk mar alapul az usa-t, ahol meg a budikagylo a lakasban is banki hitelbol van....
Ez a nekem telik ra akko' leszarom hozzaallas nagyon gaz.
" Boldogabb vagyok, ha magam csomagolhatom ki a játékot,"
Te egyertelmuen beteg vagy. De komolyan.
Nem mindenki van kitomve ugy penzel, hogy 15ert vegyen jatekot .
Valaki vagy nem, tud vagy nem akar 5-7 rugonal tobbet kidani egy jatekert akkor az dogoljon meg.
"Igazad van..."
Penzehes, a felhasznalok erdekeit magasan leszaro ( a tobbi is ilyen csak ok ezzel be is ismerik), sottyo uzletpolitika ....
Ráadásul sokkal többe is kerül egy mai AAA cím fejlesztése, mint anno, és a marketingre még legalább annyit fordítanak a kiadók. Ezt nekünk játékosoknak kell megfizetnünk. Ha ilyen védelemmel látják el az újabb játékokat azt nem csak a konzolgyártók, de a fejlesztők is megsínylik. Bár ki tudja...
Egy tuti, ahogy többen előttem írták: sokkal jobban meggondolom, hogy mit fogok megvenni és mit nem. Nem mintha eddig nem így lett volna...Amúgy én is úgy értelmezem, hogy ID-szoftver párosításról van szó.
Na takarodjon vissza a házába, és ölelgesse utolsó felhasználhatatlan értékét, miután elveszett a munkája!
... -_-
Mondjuk igy sem ertek egyet az otlettel.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.