Jack Tretton - talán az elmúlt hónapok viszontagságainak köszönhetően - érezhetően több ősz-hajszállal rendelkezik. A PSN-t ért hackertámadást egyfajta telefonos ébresztéshez hasonlította, mivel most már sokkal éberebbek az egy hónapos leállás után, hiszen tényleg nem szép dolog 77 millió felhasználó személyes adatait veszélyes kezekben látni.
Tretton egyben kitért arra, ezekben az időkben is számos cégről olvasható az újságokban, hogy hackerek áldozataivá váltak, mégis, szerinte szükség volt a saját hibáikból tanulni, hiszen ez ráébresztette őket arra, hogy komoly változások kellenek a rendszerben.
"Most úgy érezzük, hogy a mi rendszerünk nagyobb biztonságban van, mint valaha!"
Tretton elismerte, hogy a meglévő felhasználóik 90 százaléka, több mint 70 millió ember már visszatért a PlayStation Networkre, de bizakodva néz a jövő elé, hiszen új felhasználók hullámára vár.
A magazin megkérdezte Trettont, hogy mit gondol a módosított konzolokról, aki azt válaszolta, hogy a Sony minden eszközt megad a független fejlesztőknek, hogy új élményeket készítsenek a játékosok számára, de aki ezt kalózszoftverekkel éri el, azt kockáztatja, hogy a platform esetleg összeomlik.
tudod a Sonynál is emberek dolgoznak akik hibázhatnak de nehogy már azokat hibáztassuk akikhez betörtek...
most komolyan.Ki van olyan aki számít arra,hogy betörnek hozzá?Az emberek 90%-a csak azután kezd el gondolkodni az ilyen dolgokon miután egyszer már betörtek hozzá.Akkor szerel riasztót meg minden sz*rt.
Ahogy ZsupiDav mondta.
Ha én kölcsönadok neked valamit és te megígéred,hogy vigyázol rá de mégis betörnek hozzád amíg nem vagy otthon akkor az szerinted a te hibád lesz,hogy ellopták?Szerintem nem,mivel mégis ki gondol arra,hogy betörhetnek hozzá?
Pl. egyetemi infobiztonsági előadásokon legkésőbb a 3. alkalommal előjön, hogy soha nem szabad jelszavakat titkosítatlan szövegként tárolni. Például a Sony nem titkosította a jelszavakat... Ahogy olvastam a dolgokat, egy régebb óta nem frissített szerveren jutottak be, amin egy közismert biztonsági rés volt. Nem kell atombunker, de azért tárt kapukkal sem kellene várni a crackereket. Ha már érzékeny infók több tíz milliónyit tárolom, akkor legalább az az első lépésem minden új verzió kiadásakor, hogy befrissítem a rendszeremet...
Harmadik: 2 hét kellett, hogy észrevegyék, hogy kilopták alóluk a teljes rendszert? Egy ekkora cég nem engedheti meg magának, hogy valamilyen anomália-detektor program menjen a szerverein, ami piros lámpával villogott volna, hogy "Hé srácok, meg kéne nézni mi a helyzet, mert már a 20 milliomodik teljes user data megy ki egy külső, ismeretlen IP címre!"...
És még sorolhatnám, ezek csak hirtelen gondolatok a hallottak alapján.
Meg hát az elmúlt jó pár évben nem hallottam nagyon sűrűn, hogy ennyi és ilyen adat eltűnt volna, pl.: Apple, Amazon, Microsoft, EBay, Steam stbstbstb.
Próbálj meg ilyen magyarázattal előjönni egy szolgáltatónál vagy banknál (vagy uzsorásnál), hogy azért nem fizetsz, mert valaki elvitte a pénzed... Senkit nem fog érdekelni. Tehát igenis téged fognak hibáztatni és téged fognak p*csán rúgni (jó esetben, uzsorás esetben meg levágják a kisujjad.)
Szerintem igenis a Sony a hibás, hogy nem megfelelően kezelte az adatokat.
Én viszont el tudom képzelni, hogy eladja a gépet. Gondolj bele, hogy ugyanígy állnál-e hozzá, ha tudnád, hogy kint kószál valakinél minden olyan infód, amivel lehet pénzt leemelni tőled... Vagy emiatt új számlát kellett nyitnod, a régit letiltatnod stbstb. banki adminisztrációs dolgok.
Én azt nem tudom elképzelni, hogy valaki ez miatt eladja a gépét és vesz másikat, mert általában az exkluzív címek miatt dönt valaki az egyik vagy másik mellett, azokat meg egy másik gép nem tudja pótolni.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.