Hat hosszú év után tér vissza az Europa Universalis. A negyedik rész jövőre landol a boltok polcain, s remélhetőleg a hardcore körökre osztott stratégiák szerelmesei egy újabb remek darabbal gazdagodhatnak.
A Paradox Interacitve "Project Truman" kódnéven futott alkotásáról van szó - a titkolózás véget ért. Az Europa Universalis IV saját fejlesztésű engine-nel érkezik, ráadásul a fapados látványnak búcsút mondhatunk, elvégre a világtérkép már 3D-ben pompázik. A kereskedelmi rendszer is továbbfejlődött, a birodalomépítős cím korszerűbb kezelőfelületet kapott, valamint több történelmi terület foglalhatunk el és irányíthatunk - szigorú korhűséggel.
Stabil rajongói bázis áll az Europa Universalis mögött, nekik a bejelentés hallatán bizonyára bepárásodott a szemüvegük, s máris leendő hadseregük utánpótlásáról vizionálnak.
A cím jövőre jelenik meg PC-n, ám a jövő heti GamesComon mozgásban is megcsodálhatjuk.
Remélem a földrajzra is rágyúrnak és akkor gond egy száll se, várós :)
Muhaha xD
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.