Persze értjük az Ouya koncepcióját, éppen a teljesítmény az, ami ennél a konzolnál egyáltalán nem számít, viszont érdekességnek akkor sem utolsó a Futuremark benchmark tesztje: a cég a 3DMark segítségével 258 androidos eszközt vizsgált teljesítmény szempontjából, és ahogy arra lehetett számítani, az Ouya nem éppen az élbolyt erősíti.
Az NVIDIA Tegra 3-as rendszerlapkával érkező konzol a 78. helyet csípte meg a maga 4006 pontjával, így éppen beszorult a HTC One X+ és a ZTE Grand X okostelefonok, illetve a Sony Xperia Tablet S mögé. A Crystalline Green vezető fejlesztője, James Cootes egyébként nemrég feltöltötte a YouTube-ra a saját 3DMark-tesztjét az egyik fejlesztőknek szánt modellen - ezt láthatjátok a fenti videón.
Az Ouyával jelenleg a Kickstarter-támogatók játszhatnak, a boltokba júniusban érkezik meg a 100 dolláros konzol. Az első tesztek alapján a kütyü legnagyobb baja, hogy az átlagos gamer számára nehezen hozzáférhető, alig van rá értékelhető játék, és a kontroller sem az igazi.
Apropó, 3 napja járt nálam egy retail verziós (végleges). Külsőre semmi extra, kicsivel nagyobb mint egy Rubik kocka, kibelezve viszont meglepően kicsi, egy bank kártya háromnegyedét teszi ki. (Van nála kisebb is, még pedig a Raspberry Pi)
Én is alávetettem pár alap tesztnek (fájl írás-olvasás, videó teszt, stb.).
Írás-olvasásban egész jól, filmeknél viszont nagyon jól teljesít! Egy 1080p-s filmet akadás és hang-kép csúszás mentesen játszik le, egy 3D-s filmmel is az eredmény ugyanez volt. (néha előfordult 1-2 akadás, de szépen megbirkózott vele)
Kontroller-je baromi kényelmes, kicsit az Xbox360 irányítójára hajaz. 2db ceruza elemmel működik, amiket a markolatokban kell elhelyezni, így a kiegyensúlyozása is meg van. Ami nagyon tetszett, az a rajta elhelyezett "tapipad" volt (Touch-pad ha így jobban tetszik). Ezt inkább internetes böngészés közben lehet használni, igaz több idő kell egy domain begépeléséhez mint átlagban, viszont erre megoldás egy USB hub, amire akár egér+billentyűzet kombót is lehet kötni (némi szoftveres haxolás után persze).
Lezárva, szerintem egy egész jó kis "kütyüt" kapunk pénzükért, amit úgy alakítunk, ahogy akarunk, mind szoftveresen (akár linuxot is rakhatunk rá), mind külsőre. (A MakerBot cég -lásd 3D nyomtatás- már szerződést kötött az OUYA cégével, így már saját készítésű "köntöst" is rakhatunk a kis hardver köré)
Hiába kapcsolhatsz rá kontrollert az nem arra van fejlesztve.
Pl próbálj pl plant vs zombiest controlleren.... (agyhalál) XD.
Nem szabad a tabletekhez, meg a telókhoz hasonlítani, csak mert android. Ez olyan mintha a boxot hasonlítanám a pc-hez, csak mert MS.
Bizos meg is sértődne itt sok boxos meg pécés is ...
Én nekem az emuk meg az indie gamek miatt tetszik.
De itt a lényeg 20 ropiért már veszek egy wii-t s úgy rakom tele emulátorral ahogy akarom, vagy egy olcsó tabletet, ha guglis play indiet akarok.
Tuti, hogy 2-3 éve robbantottak volna ezzel, de így talán két szék közt.....
Amúgy meg... persze, hogy erősebb az S3.. valamiben.
http://www.nairaland.com/1055252/iphone-5-most-powerful-phone
Amin ugyanugy van googleplay es jatszhatsz is veluk.
Viszik mint a cukrot.
A smart tv-kben is hasonlokat talalsz.
Szal nem kell keszpenznek venni.
Full csak grafikus teljesitmenyt mer egyebkent sok embernel vegig sem fut(info by googleplay) meg olyan telokon sem ami a chartjaban benne van.
Egy joval gyengebb hardware-en is szepen 30 fps folott megy boven.
Nem kell a hiszti.
1. Nekik mióta kicsi egy ekkora méret, amikor a telefonok negyedekkorák?!
2. A 3dmark elég új benchmark androidos téren (a legújabb, még nem mérték meg quadrantban, antutuban, linpackban, stb.).
Ezek mivel hasonlítják össze a gépük? A kicsi méretet nem tudom felfogni. Csúcstabletek nagyobbak, de csak a képernyö, meg a hatalmas akksi miatt.
De a teljesítményben mondom, az ouya azért "gyenge", mert tavaly jelentették be, amikor nem volt jobb proci. Olyan mértékü ez a fejlödés, mintha megjelenne a ps3 újonnan, jövöre meg már a PC a crysis 3-at vinné fullon. Nem csoda.
Ezzel szemben van, akinek nincs ideje leülni nagy konzolon játszani, ezért neki ott a Nintendo 3DS vagy PS Vita, de minimum egy okostelefon, amiket az otthoni TV-kre szépen ki lehet rakni nagyméretben, ha otthon akarja folytatni a játékot.
És akkor jön kettő közé az Ouya, ami lényegtelen, hogy kicsi, hiszen a TV mellett elfér a sima xbox is, viszont ha már fotelban akarsz játszani, akkor minek vennél olyan eszközt, amin a mobilos játékaid futnak, és amúgy is, jó eséllyel van otthon gamer PC vagy nagy konzol is, ezért az Ouyaval aligha fog sok ember játszani.
Ez a piac nagyon kemény dió, ahol Sony, MS, Nintendo uralja a nappalit. Kérdés, hogy van-e igény, egy kicsit olcsóbb,de körökkel kevesebbet nyújtó dologra, ehelyett.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.