A The Wall Street Journal értesülései szerint a ZeniMax ügyvédei több levelet is küldtek az Oculusnak és a Facebooknak, amiben azt írják, John Carmack "jogtalanul vitte magával a ZeniMax szellemi tulajdonát az Oculushoz". A kiadó szerint ez a technológia segítette a startupot abban, hogy növekedhessen.
"A ZeniMax úgy hiszi, fontos komolyan venni ezeket a dolgokat, és muszáj megtennie a megfelelő lépéseket, hogy megvédje az érdekeit" - nyilatkozta a kiadó képviselője, míg az Oculustól úgy reagáltak a hírekre, hogy "sajnálatos", hogy egy olyan kaliberű felvásárlásnál, mint amilyen az Oculusé, mindig előáll valaki valamilyen nevetséges és abszurd követeléssel.
A történet érdekessége, hogy a ZeniMax állítólag 2012 óta van fasírtban az Oculusszal, ekkortájt kereste meg Carmack az Oculus Rift ekkor még egyetemista készítőit, akik küldtek neki egy prototípust a VR-szemüvegből. Még abban az évben Carmack bemutatta az Oculus Rift egy módosított változatát, illetve egy szoftvert hozzá, amivel az "működőképessé vált". Úgy tűnik, a ZeniMax ezt tartja a sajátjának. A ZeniMax állítólag 2012 augusztusa óta követel kárpótlást.
John Carmack a Twitteren reagált a hírekre, azt írta, az Oculus Rift egyetlen sor kódot sem használ, amit a ZeniMax-szerződése alatt írt.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.