A jelek szerint az Atari nagyon igyekszik a PC-s játékosok kedvében járni, így a közelgő RollerCoaster Tycoon World mellett a 100 klasszikus címet tartalmazó Atari Vaulltal is meglepi őket, amely támogatja a helyi és az online multiplayert is.
A gyűjtemény olyan retro finomságokat tartalmaz, mint az Asteroids, a Centipede, a Missile Command, a Tempest, vagy a Warlords, a készítők korszerűsítették a felhasználói felületüket, illetve mindenhez Steam-ranglista és Steam Controller-támogatás jár majd.
A fejlesztésért a Code Mystics felel, és már a január végén megrendezésre kerülő PAX South 2016-on is játszható lesz a csomag.
Az Atari Vault tavasszal jelenik meg PC-n, addig a böngészőben futtatható klasszikusokkal üthetitek el az időt.
Ami azt illeti, nekem volt konzolom is és Spectrumom is a 80-as években, és valóban nagyon nehéz volt játékok felől tudakozódni. Sőt! A kamuképek szintjén odáig mentek, hogy a cartridge dobozán gyakran akár Elmore vagy Vallejo képekkel csalogatták a vásárlókat. És ezt igenis könnyű volt beszopni, ha láttál két játékot, amiket nem ismertél, könnyen döntöttél az alapján, hogy melyiknek szebb a doboza. Mondjuk nekem a konzolt 1985-ben 600 forintért vették, a cartridge darabja pedig 1300 Ft.- volt, ami akkoriban elég súlyos pénznek számított. De azokkal a pálcikaemberkés faék-egyszerű játékokkal sokat játszottam.
C-64-n ugyanaz a grafika már tűrhetetlen volt. Egyszer ott a kamuképekkel engem is átvertek, noname kazettás játékot vettem, valami 50 kb-s undormány volt.
Itthon sokáig csak a Spectrum Világból, a Commodore Világból és a Computer Mania-ból lehetett tudakozódni. A CM ugye kiesett, jött az 576 (Amiga + C-64, vagyis 512 + 64) és a Guru, majd később a Gamestar és más, underground-közeli lapok is. Azért szerintem én játékokból a 80-as évek második felétől egyre jobban képben voltam, a kilencvenes években meg már mindenről mindent tudtam, amit magyar újságokból tudni lehetett. :-)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.