A mai napon a Game Labs nevű kis fejlesztőstúdió új vadnyugat témájú, nyílt világú akciójátékot jelentett be PC-re.
A fejlesztők elmeséltek pár dolgot a programról, és úgy tűnik, nem éppen egy kis projektben gondolkodnak. A szabadon bejárható játéktér például az elmondottak alapján még a Skyrim játszóterénél is nagyobb lesz, és nem mellesleg folyamatosan változni fog. Ahányszor újrakezdjük a történetet, annyiszor találkozunk egy egészen más területtel, melyben másképp fognak növekedni a városok és fejlődni a táborok. Az in-game világ a cselekményeinktől függően folyamatos növekedésben lesz, de hogy pontosan mi mennyit változik, az nagyban rajtunk is múlik majd. Továbbá minden egyes végigjátszásnál másképp fognak viselkedni ellenfeleink, és a járőrök is más-más útvonalakon fognak közlekedni.
A helyszín természetesen Amerika lesz, mi pedig egy indiánt, az egyik helyi törzs tagját fogjuk alakítani. Feladatunk nyilván a telepesek megállítása lesz. Az ígéretek szerint a program számos innovatív játékmechanikát fog tartalmazni, amelynek köszönhetően még izgalmasabb lesz a vadnyugati kaland.
A fejlesztők szerint ellenfeleink rendkívül okosan fognak viselkedni, és ha kell, össze is fognak majd ellenünk. Azt is megtudtuk, hogy a cím nem fogja nélkülözni az akciót sem, de talán még nagyobb hangsúly lesz a lopakodáson.
A játékról készült első képeket alább leshetitek meg.
Legalább nem a divat-mmokat majmolják, mint sokan mások.
A témaválasztás szerintem jó, rdr-n kívül most hirtelen nem is tudok sandbox-os western-játékot mondani (volt a Gun!, de az rég volt), így elég sok lehetőségük lesz bemutatni, ha valamiben egyedit akarnak alkotni.
És pont elfér a rdr mellett a polcon, mint ahogyan az Elder Scrolls 3-4-5, Dragon Age 1-2, és a Witcher 1-2-3 sem veszett még sohasem össze. (Vagy komolyra fordítva a témát: nekem a ps3 a pc közvetlen közelében van, szerintetek mikor fogják megölni egymást, mint ahogyan az itt kommentelők sokan hiszik?)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.