Nem kellett messzire mennie a Bandai Namcónak ihletért: a Code Vein a Dark Souls örökségét viszi tovább, mindezt anime-karakterekkel nyakon öntve. Itt is szűk folyosókon haladunk előre, a pályák kellően összetettek, de számos rövidítés található rajtuk, és néhány jumpscare-t is átélünk majd.
Ezúttal az Area-D2 alatt húzódó romvárosba látogatunk el. A játékosok elveszett lelkek után kutatnak a labirintusszerű alagutakban, miközben rendezik a tartozásukat a Queen’s Knight nevű főellenséggel.
A nagyobb csaták előtt érdemes buffolni a vámpírunkat, amely kulcsfontosságú a Code Veinben. Emellett a gép társak is okosan asszisztálnak majd nekünk. Mia nem egyszer húz ki minket a csávából.
A videók egyikében a bázisunkat is szemügyre vehetjük. Ide gyakorta visszatérünk regenerálódni. Két kazamatába is belekóstolunk: a City of Falling Flamesbe és a a Ridge of Frozen Soulsba. Beszédes nevek!
A Code Vein még mindig nem kapott pontos dátumot, annyi tudni, hogy még idén befut PC-re, PS4-re és Xbox One-ra. Új screenshotok:
a mellek pedig csak egy általánosítása a trendnek, mely elharapódzott a japán médiában, már nagyon rég: moe, ecchi, fanservice hegyek s ezek még nagyon színvonalas alkotásokba is beszivárognak, annyira része lett a médiumnak. kedvenc példám a Made in Abyss - az egyik leghangulatosabb és érdekesebb anime amit valaha láttam, de ott is moe lánykák kellett hogy legyenek a főszereplők, mert különben jó sok 'weeb trash' vásárlótól estek volna el.
mindig megvolt a helye a softcore pornó-nak, aki azt akart olyan show-t választott, de manapság a szezon 70-80% ilyenekből áll, ami meg nem, az bőven tartalmaz elemeket belőlük. persze mindig is lesznek kivételek: pl. a The Ancient Magus' Bride-ban is van fanservice, de lerí az egészről hogy a készitő/készitők át akartak adni valamit az olvasónak/nézőnek egy erekción kívül.
ez egy tend: nézd csak az Eromanga Sensei-t - egy évtizeddel ezelőtt csak 'kultklasszikus' vált volna belőle -tehát pár száz/ezer embert mozgatott volna meg max-, annyira durván semmi nincs benne a szexuális tartalmon kívül s ráadásul faékegyszerűen, minden stílust mellőzve tállalva. (tudom, már pl. 2010-ben is volt egy Seikon no Qwaser, de az legalább olyan sírvaröhögősen obszcén lett, hogy paródiaként lehet kezelni.)
hálistennek még jócskán találok új dolgokat is, amik tetszenek; de ettól függetlenül kritizálni mindképp fogom ezt a trendet.
Nem ítéllek el az ízlésed miatt, nem mindenkinek jöhet be ez a stílus, és tény hogy vannak olyanok akik ezzel akarják eladni a portékájukat, de ne általánosítsunk, ha lehet.
Berserk-ben sem a kedvencem a rape horse,.vagy Casca megtörése, de ezek a karakterek szempontjából fontos momentumok, így elnézem őket. Egyedül a trollos rész volt sok, azokat a fejezeteket nem is olvastam újra soha.
A boss battle-t ha egy DS játékos megnézi, azt látja hogy volt benne kb. 3 másodperc amikor nem a megközelítőleg halhatatlan AI társra fókuszált a boss, és fele életét levitte a srác úgy a boss a falat nézte és nem csinált semmit egy percig.
Na ennyit arról hogy olyan mint a Dark Souls. DS3-ban belépsz az első arénába a játék legelején Grundyr-hoz, hópehelymintásra szaggatja a kiforgatott ánuszod.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.