Három és fél évbe telt a Windows 10 számára, hogy átvegye a legnépszerűbb asztali operációs rendszer címet a Windows 7-től. Legalábbis a Net Market Share adatai szerint a Windows 10 tavaly decemberre érte el a 39,22 százalékos elterjedtséget, miközben a Windows 7 csak 36,90 százalékon áll. A harmadik dobogós helyet egyébként Windows 8.1 foglalja el nagyjából 5 százalékkal, amelyet a Mac OS X 10.13 és a Windows XP követ 4-5 százalékkal, míg a többi asztali operációs rendszer piaci megoszlása csak 1 százalékos vagy annál is alacsonyabb, köztük például a Linuxszal.
Más webalapú elemzőrendszerek másfajta metodológiát használnak a méréseikhez, ezért adódhatnak eltérések, de a Microsoft is gyakran a Net Market Share adataira hivatkozik, ezért ez a vállalat által is elfogadottnak tekinthető. Ehhez képest például a StatCounter adatai szerint a fordulópont már egy évvel ezelőtt megtörtént a Windows 10 és a Windows 7 elterjedtsége között. A cég csak Windows operációs rendszereket bemutató grafikonja szerint a Windows-felhasználók több mint fele (52,4 százalék) használja az újabb verziót, míg kicsivel több mint harmaduk (35,6 százalék) a régebbit.
Kíváncsi vagy a magyarországi adatokra és a Windows 7 árnyoldalaira? Olvasd el a teljes cikket a HWSW-n!
Csak gratulálni tudok, a GK komment szekciója továbbra is hozza az elvárt színvonalat.
Az pedig a valaha született legrosszabb érv, hogy "nem baj, ha néznek, nincs titkolnivalóm". Szerintem inkább "nincs titkolnivalóm, úgyhogy okuk, hogy nézzenek". A magánélethez való jog egy elidegeníthetetlen alapvető emberi, illetve alkotmányos jog.
Hétköznapi ember vagyok, hétköznapi felhasználásra mint a vásárlók 95%-a szerintem.
Nincs titkolnivalóm, hétköznapi ember vagyok tehát nem gondolom hogy a webcamomon a boxerben ülős képemet bámulják, szóval nekem nincs gondom vele.
Szóval már egy jó ideje az Ubuntu-n élek és azt kell hogy mondjam, hogy kb 3hónap aktív használat után meg lehet szokni. Ezen időszakok alatt pedig még volt OSx is, s az sem rossz amúgy, szóval unix és linux alapú dolgok nem igazán okoztak csalódást (legalábbis nekem). De ez megint olyan, hogy ki mire haszálja a gépét.
Nekem web dev-re beváltottak minden igényt sőt még többet is. De windows10 talán tényleg a játékok miatt nyer nagy teret. Viszont láttam már egészen szép megoldásokat is Linux alapon mint pl a wine is amik egyes esetekben még jobb eredményt is kihoztak egy adott game-ből mint egy windows-os környezet. De persze itt megoszlanak a vélemények is. Szóval nem szeretnék senki lábára lépni ezzel.
Viszont tartom a gondolatom ezzel a sorral, hogy a Linux szerintem lesz még vállalható platform játékok terén is. Na megyek kommentelek a másik cikkre is :D "Komoly gondokkal küzd a The Last Night izgató :)
Ami meg PC-tolok Counter Strike vagy Half Life azoknak meg van natív Linux verziója.
Egyébként a mai oprendszerekbe ami leginkább idegesít az a Rolling rendszer.
Naponta jönnek a frisíttések is ami müködött azt elrontja és utánna lévő frissítés kijavítja ,de hoz egy újabb hibát.(linux is megvan ez a hiba elég distrowatch-oldalon végig böngészni.)Ezért szerintem valami LTS-nél fogok kikötni.
A dualbooton viszont azért gondolkodom még, mert nem vagyok meggyőzve a kompatibilitásról, és volt már, hogy két évig Mint Mate-t használtam elsődleges OS-ként 4-5 évvel ezelőttig.
A Linux gaming röviden összefoglalva: Ha nincs DRM, anticheat vagy valami niche-store ami nem jött ki linuxra, akkor nagy eséllyel futni fog a játék.
Minden másra ott van a virtualizálás. Windowst partícióra mással nem rakunk.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.