Bár a COVID-19 világjárvány rengeteg dolgozót kényszerített távmunkára, a villámgyorsan felhúzott otthoni irodák és a velük érkező asztali PC- és notebookvásárlási hullám az IDC szerint kevés volt hozzá, hogy megőrizze a PC-piac tavaly indult felívelését. A kutatócég adatai szerint a 2020-as Q1 jelentős visszaesést hozott a szegmensben, még az egyébként ugyancsak mínuszos, tavalyi első negyedévhez képest is.
Ez a teljes piacot nézve fájdalmas, 9,8 százalékos csökkenést jelent, az idei Q1-ben így összesen 53,2 millió PC talált gazdára. A visszaesés főként a járvány miatt Kínában leálló gyártósoroknak köszönhető: míg januárban még a tavalyihoz hasonló kapacitáson üzemeltek a gyárak a komponensek zöméért felelős régióban, februárban már érezte a szegmens a koronavírus miatti bezárásokat, amelyek a gyártás mellett a logisztikai ágazatokra is hatással voltak. Sok gyártó így nem tudta megfelelően kiszolgálni a távmunkázók, illetve a kijárási korlátozások idejét videojátékokkal elűző vásárlók miatt megnövekedett keresletet.
A nagy gyártók közül csak a Dell tudott erősödni - további részletek a HWSW cikkében!
Jelen pillanatban embernek nincs oka PC-t venni, mert ami a mostani genes játékokat bírja még egy fél évig, az már jó lesz erre a generációra, miközben az új konzolok rajtjához jön minden gyártó egy új generációs termékkel proci/videokártya, alaplap, chipset szinten.
Tehát már most lelövöm a poént: ha év végén és jövő év elején az új konzolokkal együtt fellendül a PC-s piac, akkor nem szeretnék ilyen szakmailag korrektül leírt mondatokat olvasni, hogy "Vége a járványnak és a nehéz idők után most újra kezd visszatérni a vásárlási kedv", mert az sem a koronavírus miatt lesz.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.