A Leyou eredetileg csirkefeldolgozóként indult, 2014-ben viszont a portfóliója diverzifikálása végett belevágott a videojátékos bizniszbe: felvásárolta a Digital Extremes, a Splash Damage vagy az új Gyűrűk Ura MMO-n dolgozó Athlon Games csapatát, sőt a Certain Affinityben is kisebbségi részesedést szerzett.
A hongkongi cég durván egy éve keresett vevőt, és bár több jelöltje is akadt - állítólag a Sonyt is érdekelte az üzlet -, végül a Tencent leányvállalata, az Image Frame Investment vette meg 1,3 milliárd dollárért. Az üzletet egyébként még december 11-én ütötték nyélbe, de csak ma véglegesítették.
A kínai Tencent már korábban is nagyipari stúdiózabálónak számított: övé a Riot Games, a Funcom, és lényegében a Grinding Gear Games, illetve a Supercell is, de van érdekeltsége az Epic Gamesben, a Marvelousban, a Frontierben, az Activision Blizzardban, a Paradoxban és a Ubisoftban is.
https://youtu.be/QU8Bocn_Y2g
https://youtu.be/qnNB6-osoiY
Ha valahová kínai pénz beteszi a lábát, ott mindig van ok aggodalomra.
Azért szeretném megjegyezni, hogy a path of exileba is befektetek egy nagyobb összeget. És a játék balance problémákon kívül, még mindig jó. Emlékszem akkor is nagy ökölrázás volt hogy pay 2 win lesz és még se lett belőle semmi. Azt is megszeretném jegyezni hogy tecent előtt is horribilis árakon voltak a skinek poe-ban.
Warframebe valami olyan befektető kellett volna, aki ellenőrzik őket, hogy időben szállítják a tartalmakat. Azért elégé vicces a rengeteg beigért dolog nagy része, 1-2 év késéssel jött be a játékhoz. Illetve, hogy lassan 3-4 éve mióta száműzték a raideket, egy high end content nem tudtak újra össze varázsolni bele, helyette évről évre nyújtják a farm simulatort.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.