Csalók minden játékban vannak, erre pedig sokan üzletet is tudnak alapozni. A Riot és a Bungie ügyvédjei épp egy ilyen csoport nyomába eredtek: perbe fogták a GatorCheats csapatát, ami egyebek mellett olyan játékokhoz készít cheateket, mint a Valorant vagy a Destiny 2. Ezek a programok többnyire láthatatlanok maradnak a játékok anti-cheat rendszerei előtt, a felhasználókat pedig sebezhetetlenséggel, aimbottal és más finomságokkal ruházzák fel.
A GatorCheats a saját weboldalán, e-mailben és Discordon is árusítja ezeket a programokat – bizony, nem csak úgy pofára adják, megkérik az árát. Ez 90 és 500 dollár közé eshet, attól függően, mire ruház be a felhasználó. A csapat egyébként korábban már veszített a Bungie ellen, amelynek értelmében fel kellett volna hagyniuk a cheatek árusításával, ezt azonban nem tették meg.
A Riot és a Bungie állítása alapján a GatorCheats ténykedése többmilliós kárt okoz nekik, ráadásul a játékosok közötti versengés tisztaságába is belerondítanak – nem beszélve arról, hogy a csalást használó játékosok is felhasználási szerződést szegnek.
Az elmúlt években egyre több játékgyártó kezdett jogi úton is elégtételt venni a cheateket és hackeket gyártó csoportokon. A múlt héten például a Pokémon Gót gyártó Niantic nyert a Global++ nevezetű cheatgyártókkal szemben, akiket még 2019-ben citált bíróság elé, és most ötmillió dollárnyi sérelemdíjat kell fizetniük.
Ezzel azért nem feltétlen értek egyet, mert mindenkinek más a jatékélmény. Van aki szereti az izgalmat ahogy még a legegyszerűbb ellenfelet is nehéz legyűrni, de lehet hogy van akit ez frusztrálna, de mondjuk a sztorira meg kiváncsi... nem azt mondom hogy magát játssza a játék, de nem érzem ördögtől valónak ha valaki nem szeret sokat szenvedni. Ne felejtsük el azt sem hogy nem mindenki játszik ugyanolyan jól, és / vagy nincs annyi ideje sem....
Ezt egyébként nem gondolom ördögtől való dolognak. A szolgáltatók is ezt alkalmazzák a visszaélő ügyfelekkel. Sőt, komplett háztartás szerződés kötését tudják megneheziteni egy csaló miatt (magas előleg a szolgáltatásra, eszközt nem vehet részlet fizetésre, stb). De a bankokat is említhetném.
Szerintem egy ilyen rendszerrel ki lehetne védeni a csalókat egy idő után.
Azok is csak arra játszanak hogy minnél több klikk legyen a szaros videóján, semmi több.
Játszon az ember online, de amikor vannak nála jobbak, akkor ne rinyáljon ès csaljon.
Termèszetes hogy lesznek nála jobbak.
De a destiny esetèben is a csalók voltak majdhogynem felháborodva hogy ők csak egy kis sikerèlmènyt szeretnènek, mit nyafog a bungie.
Nekem teljesen mindegy egy pvp meccsen hogy hanyadik vagyok.
A youtube tele van rage videókkal ahol a játèkos idegbeteg mert valaki le merte győzni.
Az ilyen ember minek megy online játszani?
Én személy szerint nem tudnám élvezni ha csak gagyibb ellenfelekkel találnám szembe magam és sosem zavart ha valaki jobb nállam egy játékban. Sőt, még zavaró is lenne mert akkor mi a franc éttelme játszani vele? Ez olyan amikor valaki elkezd könnyű fokozaton egy játékot mert zavarja ha veszít és ez rontja a játékélményét... Kérdem én akkor mi a ló****ért játszik az illető?
A témához:
A csajó szarok ellen meg sajnos nem sok mindent lehet tenni. Vannak és kész... Ezért nem is értem pl hogy miért erőltetik ezt a fos cross playt. Eddig legalább konzolon nem lehetett találkozni a barmom arcú csalokkal mivel nagy százalékban PC-sekről van szó.
Ott úgyis mindig lesznek nála jobbak csalás nèlkül is, aztán csalással meg főleg.
Feleslegesen idegesíti csak magát az illető, aztán majd felkerül valamelyik rage videóba a youtube-on
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.