Régen letűnt már az árkádgépek aranykora, és habár Japánban a mai napig komoly közönsége van az érmés játékkabineteknek, a koronavírus-járvány sajnos a szigetországban is megtizedelte a rajongók érdeklődését. Nem csoda tehát, hogy az iparág egyik legrégibb óriása, a Sega is úgy határozott, hogy kilép erről a piacról.
Ez a döntés pedig nem egészen újkeletű, a japán cég ugyanis már 2020-ban eladta az árkádgépekre és árkádtermekre vonatkozó részvényeinek mintegy 85 százalékát. Az újdonsült tulajdonos a Genda, avagy a GiGO lett - az a vállalat, amely most a maradék 15 százalékot is felporszívózta, ezzel teljes egészében átvéve a Segától a tulajdonjogokat. Ha tehát egyszer Japánba utaznátok, a Sega egykori játéktermeit a GiGO neontáblái alatt találjátok.
Zárjuk a szomorkás hírünket egy kis múltba révedéssel! Mielőtt a PC és az otthoni konzolok (na, meg persze újabban a COVID-19) teljesen kicsinálták volna a játékgépeket, a Sega igazi úttörő veteránnak számított a piacon. A vállalat már az 1940-es években is pénzbedobós játékgépeket gyártott (akkor még Service Games név alatt), az 1960-as években pedig már elektromechanikus játékokkal is kísérleteztek. Az első klasszikus értelemben vett árkádgépük egy tengeralattjárós harcijátékot szimulált - ez volt az 1965-ös Periscope.
Holnap jöhet a 2. bekezdés.
Mindentől fűggetlenül. Nem tudom ilyen hírnek hogy lehet örülni. Ez bizony egy korszak vége. És bármilyen trógerségei is voltak, összességében jelentős nyomot hagytak és hozzájárultak ahhoz, hogy egyik kedvenc szórakozási formánk ilyen szinten terjedjen el és fejlődjön. Annyi kötődésem sincs érzelmileg a céghez, mint a sarki kóborkutyához, alapvetően a játékokat szerető emberként egyáltalán nem önt el a jóérzés... Sőt. Számomra kifejezetten szomorú.
Ezt is megéltük.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.