Az Xbox Series-konzolok 2020-as megjelenése óta ismert dolog, hogy bár kifejezetten nem támogatta a Microsoft az emulátorok használatát, azonban rendkívül könnyen lehetett működésre bírni a platformon olyan programokat, mint például a Dolphin vagy a RetroArch, amelyek segítségével több száz régi, más platformokra írt játékkal játszhattak a felhasználók. Volt, aki kifejezetten azért vásárolt Xboxot, hogy a régi játékait játszhassa rajta az új konzol nyújtotta kényelmi funkciókkal. Fontos megjegyezni, hogy itt is legális emulációról van szó, tehát a játékosok saját játékaikat futtatták a konzolon, de természetesen elkerülhetetlen, hogy felüsse a fejét a kalózkodás.
Az elmúlt hónapokban a Microsoft sorra elkezdte törölni az emulátorokat a Store-ból, amit ugyan igyekeztek az azokat készítő vagy terjesztő személyek visszatölteni az áruházba, azonban csak ideig-óráig maradtak elérhetők. A már letöltött programok és a játékkönyvtárak eddig megúszták, azonban a Microsoft most már ezeket is törölte vagy elérhetetlenné tette az Xbox konzolokon.
A cég szóvívóje szerint a Microsoft Store szabályzatának frissítése nyomán a 10.13.10 pont szerint minden program, amely emulációt használ, tiltott a platformon. Egy belsős forrásra hivatkozó Twitter-felhasználó posztja szerint a tiltás egyik oka a Nintendo. A japán cég hírhedt arról, hogy radikálisan ellene van az emulációnak, még akkor is, ha az teljesen legálisan történik. Biztosan nem segít a dolgon, hogy a közelmúltban megállapodtak a Microsofttal, hogy több Xbox-játék, illetve a sikeres akvizíció esetén az új Call of Duty is megjelenik majd a Nintendo aktuális konzolján. A poszt szerint a másik ok az emulátorok törlésére az, hogy ezek az appok rendszerint olyan jogosultságokat igényelnek, amilyeneket a többi program nem, és ezeket a jogosultságokat kihasználva akár az adatlopás is lehetséges.
Valamennyire vigaszt nyújthat, hogy az emulátorok használata a fejlesztői módban elérhető marad. Ebben a módban a konzol gyakorlatilag elszigetelődik a külvilágtól, azonban hivatalosan nem javasolt így használni az eszközt, illetve ez a mód fizetős, 20 dollárt kell letenni az asztalra a használatához.
Ha meg te egy minimalista biztonsági játékos vagy és csak akkor költesz ha sok van, faxért nem teszel magadért, és mész ki külföldre melózni. Hollandiában egy raktáros megkeres 800 felett, és egy munkásszálló fillérek. Vagy teszel félre,és kezdesz vállalkozni majd itthon stb. Sírni a legkönnyebb.
Mondjuk megvan neked a GTA4 és szereted azt a játékot, de holnap majd kiírja, hogy ne haragudj, de ezt ezen túl már nem jogszerű használni, mert mondjuk, lejárt a zenének a jogdíja. Vagy kiírja jövő héten a Resident Evil 5, hogy most már nem lehet használni, mert rasszista gyakorlat afrikai népet lőni. Nyilván most ezek sarkított példák, de a lényeget le lehet szűrni belőle.
Crytek: Most marhára egyetértek veled, emulátorok kajak 99%ban = warez, aki mást mond az vetít.
Mondjuk én pont a PS2 library-met pörgetem most (éppen Yakuza 2-t), mert az eredeti PS2-nek vmi förtelmesen szar képe van 4K tv-n + gyerek kihívást érez arra, hogy a kontroller kábelén ugráljon.
Nintendo meg mindig olyan, hogy az ember jól beszólna nekik, de vannak nagyon jó játékaik. Vagyis legalábbis nekem van több is, ami nagyon bejön tőlük. Itt a gond csupán az, hogy ha az emulátor eléri azt a szintet, hogy egy az egyben tökéletes és hiba mentes az emuláció, akkor jobb PC-n tolni a N játékokat, mint a Switch-en, felbontás, fps és teljesítmény miatt.
https://www.youtube.com/watch?v=g2a5PmIhryA
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.