A PC játékosok többet költenek mikrotranzakciókra mint játékokra

Link másolása
A Newzoo piackutató cég jelentése szerint PC-n a költések oroszlánrészét nem a frissen megjelenő játékok teszik ki, tavaly például ez csak 28% volt, az igazi nyertesek a DLC-kre és a mikrotranzakciókra épülő játékok kiadói voltak.

Az utóbbi évtizedekben a játékipar szépen berendezkedett és kihasználta az internet nyújtotta kényelmeket, annak idején például százszor is át kellett nézni, mi kerül ki a fejlesztők kezéből és mit nyomnak azokra a bizonyos aranylemezekre. Manapság viszont egy gyors patch vagy update könnyen kijavítja az esetleges hibákat, emiatt viszont sokszor túl hamar adnak ki valamit, mondván utólagosan majd úgyis ráérnek befoltozni a lékeket.

Az internet videojátékokra gyakorolt hatása más területeken is nagyban érződik, a megvásárolható DLC-k és kiegészítők mellett a mikrotranzakciók is aranykorukat élik, és bizony vannak konkrét kiadók, akik ezzel az üzletmodellel a szemük előtt készítik az újabb és újabb játékaikat. A Newzoo idén kiadott jelentése szerint pedig ezek a kiadók nem csinálnak hülyeséget, tavaly ugyanis a PC játékosok nagy része nem új szerzeményekkel múlatta az időt, hanem inkább a meglévőkhöz vásárolt egyéb tartalmakat.

Az egyik mellékelt diagram egészen jól szemlélteti a dolgokat, ezek szerint 2024-ben a PC-n megejtett költések csupán 28%-a ment teljes játékokra (ebből 8% volt 2024-es megjelenés), 14%-a viszont DLC-kre, és egészen félelmetes módon az 58%-a mikrotranzakciókra. Konzolokon is megfigyelhető egy növekvő tendencia, évente 4.5%-al növekszik a mikrotrancakciót preferáló emberek aránya, de ez így is csak a teljes egész 32%-át tette ki tavaly.

Érdekességképpen a konzolos költések mintegy 16%-a Nintendo Switch Online, PlayStation Plus és Xbox Game Pass előfizetésekre megy el, de az 5%-os DLC vásárlások mellett még így is nagyrészt az új játékok beszerzése mellett teszik le legtöbben a voksukat. A PC idei évét nehéz lesz megjósolni, de a konzolt választók esetében a Switch 2 megjelenése és a GTA VI is keményen meg fogja billenteni a mérleg nyelvét — utóbbi mondjuk a PC statisztikákon is látszódni fog.

3.
3.
Doomsayer
"A PC játékosok többet költenek mikrotranzakciókra mint játékokra"

Ha ebben a megfogalmazásban nézem, akkor még PC játékosnak sem vagyok jó :)
Amúgy meg személyesen rám ez egyáltalán nem érvényes, meg szerintem megkockáztatom, hogy itt senkire sem, ha jobban belegondolok. Persze költöttem már életemben mikrotranzakcióra, de ennyi év alatt annyit sem tesz ki, mint egy játék ára. Egy-két játékban elnézve a lehetőségeket MTX-re szerintem ezt a nagy határ lét a távolkeleti MMO-k (még mindig) generálják, és azokak a játékosok mással sem játszanak, meg az ilyenek, mint Genshin Impact, Star Rail és hasonló battlepass és farmoló gacha mechanikás holmik.

Tehát ezek a befolyt rettenetes(en nagy) összegek nem igazán az EA sports és 2K sportjátékok és nem az ilyen CoD és Diablo MTX érdemei (bár azért azok is termelnek), hanem a keleti világnak és azoknak a játékoknak és játékosoknak köszönhető. Legtöbbnek gépe sincs, csak bemegy azon a net kávézók egyikébe, leül egy gép elé, bejelentkezik az accountjába és tolja. Ingyenes játékok, mikrotranzakciókkal. Van, vagy volt közöttük olyan MMO, hogy meghalsz és az is pénzbe kerül, hogy respawnoljál (ki is próbáltam és elfelejtettem a címét, de nem baj).

Szerintem ha az itteni állapotokat nézzük, illetve mi magunkat nézzük, akkor szerintem több a konzolos és több a konzolon elköltött pénz. Egyébként nem is tudopm hibáztatni a magyar bérekből élő embereket, ha nem mindegyik tart fent atom gépet, hanem a konzolokat tolja, amik ugyancsak nem roppant olcsók a fizetéshez képest. Miközben az ember végigjárja a magyar netet, Facebook-ot és ilyeneket sajnos kiderül, hogy bár temérdek a PC-s, azok a PC-k még az özönvíz előttről vannak és Noé hozott belőlük egy fiút meg egy lányt és azoknak a leszármazottai. Ennek köszönhetően itt sajnos lövésük sincs az embereknek, hogy mi az a DLSS (FSR-ről meg nem hallottak), nem tudják mi az a Ray Tracing és nem igazán láttak Win7 és Win 10 után már rendszert sem, csak annyit tudnak róla, hogy ezek valami gonosz, vállalati, rossz szándékú entitások, amiktől homályos lesz a kép, nagyobb lesz a gépigény és hülyébb lesz a gazdájuk.

2.
2.
csoki0619
"A PC játékosok többet költenek mikrotranzakciókra mint játékokra"

A játékokra költenek ők is, csak közvetett módon.
1.
1.
Kamukaze
És ameddig ez így nyereséges a kiadóknak/fejlesztőknek, addig nem is lesz minőségi ill. üzletpolitikai változás. Köszi "gémerek"
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...