Egy ideje már ott lógott a levegőben a kérdés: vajon meddig folytatódhat az Angry Birds sikere? A Bad Piggies, valamint az egymillió különböző további Angry Birds-változat után úgy tűnt, gyakorlatilag a végtelenségig. Éppen ezért örültem én is, amikor a Rovio bejelentette, hogy a madarak ismét műfajt ugranak, és ezúttal az egyik legnépszerűbb konzolos játékstílust hódítják meg: a kart racinget. Így született meg az Angry Birds Go!, ami alapvetően igyekszik bevetni mindent, amitől a sorozat sikeressé vált, azonban mégis csúnyán elbukik.
Pedig nem kellett volna neki, az első percek, sőt, az első egy-két óra is nagyon izgalmas és élvezetes. Az Angry Birds Go! örökölte a sorozatra jellemző színes, vidám színvilágot, a grafika kiváló, a framerate a Tegra 4-es Asus Transformeren röccenésmentes. Ehhez hasonlóan tökéletesen eltalálták a készítők az irányítást is. Kétféle metódus közül válaszhatunk: vagy a kütyünk döntögetésével kormányzunk, vagy a képernyőre helyezett gombokkal. Mindkettő remekül működik, főként azért, mert a jobbra-balra kanyarodáson kívül semmi más dolgunk nem lesz, hiszen sem gyorsítani, sem fékezni nem fogunk. A klasszikus Angry Birds-játékok mintájára a pálya elején kilőnek minket egy csúzliból, aztán hajrá.
Szóval első ránézésre az Angry Birds Go! olyan, amilyennek egy szórakoztató, agykikapcsoló kart racing játéknak lennie kell. Aztán sajnos sorra érkeznek a kiábrándító dolgok, melyek leginkább egy dologról tanúskodnak: a Rovio bizony nagyon kapzsivá vált az elmúlt időszakban, és már csak az érdekli, hogy lehúzzon a játékosairól minden pénzt. Először is, a versenyek során érméket és kristályokat gyűjthetünk, melyek közül az utóbbiakat megvehetjük valós pénzért is, és átválthatjuk őket érmékre, ha arra lenne szükségünk.
Márpedig a játék mindent megtesz annak érdekében, hogy úgy érezzük, szükségünk van rá. Madaraink ugyanis néhány verseny után "elfáradnak", és nem hajlandók tovább versenyezni, így egy újabb madárra kell váltanunk, amíg az is el nem fárad. Ilyenkor dönthetünk úgy, hogy megvárjuk, míg kipihenik magukat (kábé fél óra), vagy kristályokkal felfrissíthetjük őket. Ha pedig éppen nincs elég kristályunk, akkor irány a bolt, költsük csak a pénzünket! Így tehát gyakorlatilag a játék pont azokat bünteti, akik sok időt szeretnének rászánni. Aztán persze ott van a járgányunk tuningolása, amire mindenképp szükségünk lesz, ugyanis nem mehetünk át a következő pályára, amíg nem értünk el vele egy szintet. Ismét két lehetőségünk van: vagy grindolunk, mint az ökör, vagy meglátogatjuk a boltot és tovább költjük a pénzünket.
Márpedig a grindolás még úgy is hamar leépítette a lelkemet, hogy annak idején végigvittem a Dragon Quest VIII-at. Ugyanis egy pályát kell vég nélkül csinálnunk, és hiába van ötféle stílusú verseny, ugyanott végigmenni harminchatszor annyira nem poén. De oké, megoldottuk, elköltöttük a maradék pénzünket, vagy kifarmoltuk a fejlesztéseket, és végre tovább lépnénk a következő világba, hogy átéljünk már valami változatosságot is azóta, hogy feltelepítettük ezt a rettenetet. Örömünk azonban egészen addig fog tartani, amíg meg nem tapasztaljuk, hogy a rommá tuningolt kartunkat nem használhatjuk az új világban, kezdhetünk mindent elölről. Ha fizettem volna a kristályokért, azt hiszem kicsit ideges lennék.
De, ha azt hittétek, hogy másra már nem lehet költeni egy ilyen egyszerű játékban, akkor tévedtetek. Minden kart racing alapját képezik ugyanis a felvehető power-upok. Na most az Angry Birds Go!-ban ezek nem felvehetők, hanem minden madár alapból rendelkezik eggyel, amit versenyenként többször is elsüthetünk... ha fizetünk! Mert ingyen csak egyszer lőhetjük el, nehogymár' azt higgyük, hogy a Rovio csapata kommunistákból áll, hogy csak úgy a játékos előjogának tekintik az olyan apróságokat, mint a teljesen alapvető játékmenet-elemek.
Összegzésként tehát elmondhatom, hogy az Angry Birds Go! kiválóan összefoglalja mindazt, ami miatt gyűlölöm a casual- és mobiljátékokat. Egy rettenetes pénzlehúzás, ami kizárólag arra épül, hogy gyanútlan gyerekek véletlenül elköltsék apuci hitelkártya-keretét. Az egyik legrosszabb példa a mikrotranzakciós fizetési modellre, amit valaha láttam... pedig játszottam a Guardians of Middle-Earth-szel! Kerüljétek.
Az Angry Birds Go!-t az ASUS Transformer Pad TF701T készülékén teszteltük, melyet az ASUS Magyarország biztosított számunkra.
Gyökér, szemét módon próbálják lehúzni a játékosokat, ezért igen is kapja meg az 1-2 pontot az értékelésre (Nem ajánlott), mert az már a tűrhetetlent kezdi súrolni, hogy néhány mobil-os játékra több pénzt kell költeni, mint egy komoly F2P MMO-ra.
Én pl. 3 hónapja játszok a Simpsons Tapped Out-tal, nem költöttem rá egy fillért se, mégse korlátoz le a játék...
Angry Birds Go meg 10 percig volt fent, mert egyből tolta a pofámba, hogy EZTVEDDMEG!
- ha már a főnöknek annyira nincs igaza, hogy még a vak is látja, jön a kínos visszavonulás, és hallgatás :-D
Ingenre látom még mindig illik ez a hasonlat:
http://gungldekor.hu/userfiles/Image/humoros/legfontosabb%20szabalyok%20lila.jpg
:-D
Ingen szerintem ezzel a rendszerrel nincs teljesen tisztában, mert ha csak ezt a játékot nézzük kategóriájában messze kitűnik az összes semmitmondó kart közül – grafikában a csúcson van, irányítása kényelmes + engem a folyamatosan inspirál a fejlesztés, hogy kihívhasd csatázni a bosst – brutál, de a régi NFS blacklist ugrik be róla :-D Egyedüli külön hibája a fékezés hiánya.
A tesztelést szerintem legközelebb ne olyannak adjátok aki konzol/pc világához méri az androidos/Ios játékokat, mert neki ilyen alapon minden szar lesz. Teljesen más világ.
Bár a téma valójában inkább a különböző fizetési modellek hatására létrejövő szociológiai törések lesznek (a játékok közösségein belül), de valójában a szánalmas, elkurvult retek mobilfejlesztők által alkalmazott, félreértelmezetten használt f2p modell adta az ihletet az egészhez :)
InGen: hogy valamiben egyet értsünk, Angry Joe is a mother fuckin' god, kedvencem az Aliens: Colonial Marines teszt ... elképesztő a faszi!
http://www.youtube.com/watch?v=UGX2WE4QUw8
Nézzétek meg, sírni fogtok!
Fojesz jól összefoglalta ezt egy beszélgetésünkben: amíg a mobilos fejlesztők nem nőnek fel, és nem tanulják meg rendesen használni a free-to-play üzleti modellt, addig lezüllesztik és értéktelenné teszik az egész piacot.
A gond ott kezdődik a mobilos játékokkal, hogy a semmitérő garázsfejlesztők ebből várják a hirtelen meggazdagodást. Jó példának ott a dota, lol, warthunder. Csináltak egy jó játékot, de ahelyett hogy minden szarért pénzt kérnének, ingyen adják a fair playhez szükséges felszereléseket és csak az olyan extrákért kell elővenni a bankkártyát, mint a kinézet módosítása és hasonlók. Mi lett az eredménye? Balanszolt játékok, több millió játékossal, sok-sok haszonnal. Az egyetlen akadálya hogy ez mobilokon is megvalósuljon, a kapzsi köcsög fejlesztők hozzáállása.
Én azt megértem, hogy neked ez nem tetszik és minden jogod megvan ahhoz, hogy haragudj emiatt, de ahhoz nincsen jogod, hogy magát a játékot lehúzd. Mert neked aki ritkán tolja ezekkel felháborítónak, játszhatatlannak tűnhet ez az egész, de a célközönségnek aki NEM te vagy, ez egy nagyon jó kis játék. ÉS NEM PONTOS, mert két pontos játék lesz kb. a Rambo ami hamarosan megjelenik, de NEM EZ. Pontosan itt van a baj, hogy nem a megfelelő ember tesztelte ezt a játékot ... ennyi. Én is befejeztem.
Maga a játék önmagában lehet nem lenne 2 pont, de az az undorító üzleti modell amit megtestesít, ráadásul egy felfuttatott márkanévvel párosítva... A mobilos piac úgy ahogy van egy nagy ku*** sz*** kezd hasonlítani.
Angry Joe karácsonyi epizódja is ezzel foglalkozott:
http://www.youtube.com/watch?v=w_AgjWkNGew
Így továbbra sem állja meg egyik példád se a helyét, ráadásul továbbra is demagóg módon hozol be olyan dolgokat, aminek köze sincs ehhez az egészhez.
... nos, részemről ez nem működőképes, sajnálom :)
Ami pedig szar, azt nem kell megszokni, főleg nem egy kritikusnak. Emiatt az apologéta hozzáállás miatt értéktelen a legtöbb kritika.
Egy casual player aki egész életében Angry Birdszel játszik heti egyszer 15 percet, lehet megszokja, de én nem, mert én pontosan tudom, milyen egy jó játék, és milyen egy jó fizetési modell. És ez a retek Go! egyik sem.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.