Azt tudjuk, hogy az Apple ügyvezetője képes durva kirohanásokra, és haragjától még az olümposzi istenek is félnek. Meg a Microsoft is, legalábbis ez derül ki Ed Fries, a Microsoft egykori játékkiadásért felelős alelnökének interjújából. Fries 2004-ben hagyta ott a céget, s most úgy döntött, beszámol néhány érdekesebb dologról, amik annak idején zajlottak az Xbox körül.
Az egyik legfurcsább eset akkor történt, amikor a Microsoft felvásárolta a Bungie-t. A fejlesztőcsapat korábban szinte csak Mac-re, és néha PC-re készített játékokat, többek között nekik köszönhető a Macintosh legandás FPS-trilógiája, a Halo elődjének számító Marathon is. A Microsoft aztán 2000-ben bekebelezte a csapatot, s amikor a hír eljutott Steve Jobs irodájába, az úriember azonnal felkapta a telefont, és önmagából kikelve, szinte idegbeteg módjára hívta fel Steve Ballmert, a Microsoft ügyvezető-igazgatóját.
Jobs valószínűleg meggyőző lehetett, mert rögtön utána érkezett egy e-mail Ballmer irodájából Ed Fries címére, amiben a Microsoft főnök arra kérte Friest és a csapatát, hogy valahogy engeszteljék ki Jobsot.
A helyzetet végül úgy oldották meg, hogy az egykori Bungie alelnök, Peter Tamte vezetésével létrehoztak egy új céget, mely PC-s játékokat kezdett el portolni Macintoshra. "Mac-es fejlesztői konferenciákra kellett mennem, s ki kellett állnom beszélni erről az új együttműködésről. Különös idők voltak" - emlékszik vissza Fries.
Ez még akkor történt, amikor a Microsoft vásárolta meg a céget 2000-ben, amivel Xbox-exkluzív fejlesztőkké változtatták a korábban szinte csak Macintosh-játékokat készítő Bungie-t. Steve Jobs mérges lett, így a Microsoft egy külön céggel portoltatott PC-s játékokat a Mac-re.
Hanem azt, hogy irreálisan drágák, tucattermék, nem tetszik az egész felépítésük és a cégnek a politikája.
azt viszont nem mondom, hogy jobb nála az android, vagy a winphone 7. mindegyiknek megvan a maga előnye/hátránya a másikkal szemben. egyik sem tökéletes. a tökéletes mobil platform még odébb van. bár talán már nem olyan messze.
ezek a generációs és nagy tudású készülékek nagyon jók, bár csak akkor, ha az ember tudja is használni, akkor feleslegesnek vélem, ha csak szimpla telefonként használja valaki (ilyenkor lép nálam be a sznobizmus, lényegtelen, hogy melyik gyártó melyik készülékét említve).
ha valakinek szüksége vagy egy okos telefonra, akkor annak nyilván megvan a maga oka. azt szerintem zömében mindenki el tudja dönteni, hogy melyik platform melyik eszköze lesz számára a leginkább tökéletes, mivel tudja leginkább kiszolgáltatni a kívánt feladatkört.
személy szerint x idejű használat után számomra az iphone kevés, de nem mondom, hogy szar. sok embernek az a leginkább kézenfekvő és tökéletes (vagy közel tökéletes) készülék. van akinek másik gyártó másik terméke más platformmal. de előzetes ismeretek nélkül azt mondani az egész kategóriára, hogy szar, nos az butaság.
vlmelyik topicban írta valaki, hogy ő haszált evo 4g-t és hogy mennyivel jobban bejött neki, mint az iphone 4. nem akartam írni, hogy ezt nehezen hiszem el (már a használatot), mert a telefon csak usa piacon kapható és ráadásul csak az usa telhálózatán működik (azaz európában lehetetlen, hogy használta, lévén nem is működik :)). csak feleslegesnek éreztem, hogy beszóljak. mosolyogtam rajta egyet és kész. (gyanítom, hogy látott róla képeket és a kinézete megtetszett neki és ezért írta azt, amit írt)
Továbbá mit értesz "1000 dolláros cucc" alatt? iPhone-t? Esetleg színaranyból?
Videó felvételért soha nem kellett fizetni az "iphonokon", gondolom ez alatt tisztes magyarsággal az iPhone-t érted, ha nem és az "iphon" valami mocskos szocialista produktum, kérlek javíts ki.
"Nézzük meg az Android és a Google hozzáállását vagy a Nokiákon ingyenes a GPS." ennek a mondatnak semmi értelme. Az Android egy Google által fejlesztett os. Mindegyik készülékén (amelyik persze hardveresen is képes rá) ingyenes a GPS. Az Apple készülékein szintén.
Semmi egyediség nincs az Apple termékeiben?
-2007-ben gondolom már neked is volt kapacitív kijelzős telefonod.
-2008-ban olyan platform futott a telefonodon amire egy év alatt 60.000 alkalmazást fejlesztettek
-2009-ben a telód hardvere minden konkurenst lezúzott a piacon.
-2010-ben valószínűleg a te telefonodban van a világ legnagyobb pixelsűrűségű kijelzője (amit telefonba építettek), illetve simán tol egy unreal 3 engine-t.
Igazad van, hülyék vagyunk, meg az a pármillió felhasználótársam is, ne haragudj =(
Emlékszem még Iphone-ra nem akarták az Operát engedni. (de végül lett) Meg ezer ilyen korlátozás. Mindenhol lehúznak. Nem elég, hogy veszel egy 1.000 dolláros cuccot fizess minden extra dologért. Nézzük meg az Android és a Google hozzáállását vagy a Nokiákon ingyenes a GPS. Az első Iphonokon fizetni kellett a videófelvételért. Meg az egész Itunes úgy szar ahogy van.
Nem tudtam megérteni, hogy nem zavarja az embereket, hogy ezekben a termékekben semmi egyediség sincs. 1 az millió ugyanolyanból.
Szerintem már kicsit bele van zavarodva a munkájába..
Idekapcsolódóan.
Amúgy valahol szép dolog, hogy ilyen kapcsoaltban vannak egymással, még ha konkurenciák is, és nem gyűlölködnek (annyit).
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.