Több mint egy hete áll a PlayStation Network, a Sony nyakán egyre szorul a hurok. Az csak a kezdet, hogy a szolgáltatás nem működik, a vállalat tegnap elismerte, hogy a felhasználók személyes és talán a hitelkártya adatai is veszélybe kerülhettek. Az ügy annyira felfújódott, hogy most már olyan lapok is cikkeznek róla, akiknek egyébként nem sok közük van a játékokhoz, sőt Connecticut szenátora, Richard Blumenthal maga is számon kérte a Sony amerikai elnökét, Jack Trettont.
Blumenthal levélben fejezte ki aggodalmát, szerinte a Sony-nak előbb kellett volna értesítenie a felhasználókat az adataik ellopásáról, és nem napokkal azután, hogy a behatolás ténye ismertté vált számukra, továbbá állítása szerint a gyártó képtelen volt megfelelő biztonsági feltételek mellett őrizni a játékosok pénzügyi adatait. Blumenthal úgy tartja, a Sony-nak azonnal lépnie kellett volna, és különféle biztonsági szolgáltatásokkal is elő kellett volna rukkolnia.
A Sony a lehető legegyszerűbb érvvel védekezik: egyszerűen csak tegnap tudták meg, hogy a behatolás az adatokat is veszélyeztette, a múlt héten csak arról értesültek a szakértői vizsgálatok után, hogy külső támadás érte a rendszert, akkor viszont azonnal lekapcsolták az érintett szolgáltatásokat. A Sony egyébként frissítette a PSN FAQ (gyakran ismételt kérdések) részlegét is: ott az esetleges pénzvisszatérítésekre vonatkozóan azt írják, hogy ha helyreáll a szolgáltatás, tehát ismertté válik a kár nagysága, megteszik a megfelelő lépéseket ez ügyben.
A gyártó továbbra is a folyamatos nyomozás miatt szünetelteti a rendszert, de az már nem csak a felhasználókat, hanem a fejlesztőket is zavarja. A PSN-exkluzív PixelJunk-sorozatot jegyző Q-Games nemrég arról számolt be, hogy korábban őket is egy-két napos leállásról értesítették, de azóta nem kaptak új infókat, ráadásul ők már pénzt is buknak a kényszerszünet miatt.
Bár a Sony külső támadásra hivatkozik, azt még mindig nem tudni, hogy pontosan mi történhetett. Egy úriember, aki a PSX-Scene moderátorának állította be magát, a Redditen közölte, hogy valójában egy új firmware áll a PSN leállításának háttérben. Az új szoftver lehetővé teszi, hogy a bolti PS3-on a felhasználó hozzáférhessen a fejlesztői funkciókhoz, így a gép a Sony fejlesztői hálózatára is rácsatlakozhat: ilyenkor a rendszer nem ellenőrzi a hitelkártya adatokat, és annyi PSN tartalmat lehet letölteni a fejlesztőktől, amennyi jólesik. A hír ezen része kapcsán a Sony még nem nyilatkozott.
Az, hogy nem egyből értesítettek a 77 MILLIÓ felhasználót (egyszerűen letöltötték az egész táblát, amibe MINDENKI benne van és nem egyenként törték fel az accocat), azt sugalja, hogy csak a maguk sarát akarják mosni és késleltetni a botrányt. Mivel nem titkosítottak minden adatot (azt hiszem az EU törvényei között van egy olyan, hogy kell titkosítani) elég sok következményre, és büntetésre számíthatnak.
http://www.youtube.com/watch?v=9Ht5RZpzPqw
Éppen ezeket hallgatom.Igaz nem jön a témához ,de :D egy pillantás megér:P:D
Amúgy ezt a robotzsarut nem éppen vágom :D am van neki egy kutyája?:O
Ne adj isten megvenném és hétfőn bemennék vele a suliba.Aztán meg ráteszem a vállamra mint a rádiót a niggerek és akkor én leszek az aktuális alfa hím :D
(Tudod milyen jól esik szétverni egy ilyen kütyüt?:P)
Én ezt tenném a helyedben :D
Látod mire képes , ha lehagy valaki egy 0-át ?:D
5000 ft-ért meg is venném :D
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.