Xbox One - mit takar a név?

  • Írta: zoenn
  • 2013. május 28.
  • Érdekesség
Link másolása
Habár a játékosok tetemes hányadának nem tetszett az Xbox One kifejezés, a Microsoft bízik magában, s teljes vállszélességgel kiáll a next-gen konzol neve mellett. Most kiderül, hogy miért kapta.

Ha az időrendi sorrendet figyelnék, akkor az Xbox One neve helytelen, ám nem erről van szó. A Microsoft fejese, Jeff Henshaw nemrégiben a CNET-nek megindokolta, hogy mi rejlik a cég harmadik konzoljának névválasztása mögött.

Már az elején illik leszögezni, hogy a legelső konzol szimplán "Xbox" névre hallgat, nem pedig Xbox One-ra, azaz Xbox 1-re. Henshaw megjegyezte, hogy a Microsoft belsős megbeszélésein is kicsúszik az "Xbox Egy"-kifejezés, amikor a 2001-ben megjelent masina szóba kerül. De ez csak egy kis ideig okoz zavart, utána az avatatlanok is rájönnek arra, hogy mi rejlik a név mögött.

Az Xbox One valójában egy koncepciót testesít meg. "Ez az első olyan eszköz, amely egy erős konzol kombinációja: magában foglal egy nyolcmagos processzort , 8 GB RAM-ot, szupergyors memóriát, szuper erős SoC-ot, szuper erős dedikált hang- és videófeldolgozási alrendszereket (..)". Szóval az Xbox One olyan eszköz, amely a szórakoztatás teljes lefedésére törekszik: tévézhetünk, játszhatunk és netezhetünk rajta. Ez az egyetlen olyan eszköz, amelyen mindent elérhetsz, egy készülék tartalmaz mindent, ami a mókához kell.

Tehát a "One" nem számozást takar, hanem azt, hogy "egyben" megtalálsz mindent, amire szükséged lehet az otthoni szórakozáshoz.

54.
54.
adam6751
#51: Már nem azért, de miért lenne probléma ha elérhetőek lennének a TV-s szolgáltatások? Nem látom az okát a felháborodásodnak...
53.
53.
adam6751
#39: a 360 arra utal hogy 360°-os, azaz teljes fordulatot vesz a játékok világában. Tökéletes név volt az új (akkori) generáció eljövetelének kifejezéséhez. Az az a név az akkori új generációra utalt.
51.
51.
#40: Ki a halál akar tévézni a konzolon? Játszani akarok rajta és semmi mást, maximum blu-ray filmet nézek DE SEMMI MÁST, a fasz se akar tévézni!
50.
50.
kamgecam
Ps4 vs.Xbone1
a többi matek.......
49.
49.
metercsiken
Nekem sem tetszik, bár nem ez alapján választok!

Pontosabban de, csak azon az van, hogy PS....! : )
47.
47.
akifourteen
Meg a masik dolog ezek ugy nyilatkoznak errol mintha valami nem tudom en mit alkottak volna, kicsit irronikus leszek nalam csak akkor van eselye,hogy megvegyem ha feltorik.
45.
45.
akifourteen
Ha mar otletesek akartak voln lenni akkor ezt adtam volna: X1BOX
44.
44.
ki55i
Sör még lehet, ha azzal a kezedben ugrálsz a kinect előtt :D
43.
43.
Cooper911
Lehet, hogy gáz a PS nél, a számozás, meg hogy 0 kreativitás, de tényleg az van, hogy az amcsi ránéz, xbox 1.0 ps 4.0 hát a 4.0 nagyobb akkor azt veszem. Meg a számozás legalább letisztult. 1,2,3,4 még a kisdiák is érti, az xbox, 360, one-t kevésbé.
A One is a legbénább választás volt. Lehetett volna Entertrainter, Enjoy bármi más.

"Tehát a "One" nem számozást takar, hanem azt, hogy "egyben" megtalálsz mindent, amire szükséged lehet az otthoni szórakozáshoz. "
Ez is hülyeség, mert nincs benne nő, meg sör.... :D
40.
40.
ki55i
ez csak nekem jutott az eszembe a ONE névről? :D : "Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen, Mordor éjfeket földjén, sűrű árnyak mezején."
Sentinel név se volna rossz, ott őrködik a szobában és figyel és figyel és figyel :D
Amúgy vhol olvastam hogy elv az EU országok se maradnak ki a TV-s buliból, remélem lesz vmi biztató hír ezzel kapcsolatban.
39.
39.
msmester
#34: Nem misztikus a 360 név, csak arra utall hogyha 4 játékos játszik rajta akkor a rajta
található ledekből kirajzolódik egy teljes kör amiről tudjuk hogy 360°. De jó ötlet volt mert az is 3 mal kezdődik.
38.
38.
DevilGamer
Ó, most már látom, már értem, már érzem... micsoda messiások ezek, hallod? Xbox One, a THE ONLY, az egy.
Komolyra fordítva a szót habár, ha úgy vesszük, hogy ez egy Xbox reboot, akkor ez helyes.
37.
37.
princeps27
35.
35.
trion96
"tévézhetünk, játszhatunk és netezhetünk rajta" pfff ezeket eddig is lehetett. Legalábbis ps3-on igen.
34.
34.
shatterhand
Marketing szempontjából ott szúrták el,hogy össze vissza számozzák. 100ból 1ember tudja mi a 360 és mi a One. Egyszerűen nem akartak lemaradni az XBOX2 bévvel a PS3 mellett. Ezért kellett vmi misztikus 360 nevet adni. A 720 meg már szintén hülyén hangzott volna. Saját maguknak köszönhetik ezt.
33.
33.
samatagrav09
Szerintem azért xbox one mert EGY büdös nagy lehúzás az egész csak nem merik bevallani teljesen :D
32.
32.
mohaneji
Olyan mind1 mi a neve nem ezen fog elbukni a gép ha nem hozza a szintet. Közel van az az E3 ha csalódunk ha nem akkor is az utóbbi évek, legjobb rendezvénye lesz. várom
31.
31.
Zombiekiller6
#30: Ez a lebuzizás még mindig a tapipad miatt van?
29.
29.
K2 The Highest
Xbox Sky
Xbox Star
Határ a csillagos ÉG!

És illene a design-hoz is.
Ui.:"Xbox Edge"
28.
28.
Type R
Buzisztésön:-D lollllll
25.
25.
Bako
#5: ne aggódj, a régió kód és a hazánkban elérhetetlen szolgáltatások miatt mást ùgy sem tudsz majd vele csinálni. Lehet ezért one... Ha nem az USA-ban élsz, akkor csak egy lehetőséged van :)
23.
23.
Type R
Xbox gold egy új killer instinct goldal na azt nevezem bekezdésnek:-D
22.
22.
Tokodboy
A megfelelő névvűlasztás így hangozna: Fuckbox
21.
21.
Norbiii
Nekem mind1, de az Xbox 720 tetszett volna a legjobban. :) :)
20.
20.
Tokodboy
Ezt a szar magyarázatott...
Mintha a 7 éves konzolokkal ezt nem lehetne megtenni......

Playstation sem PS1-ként jelent meg anno.

Ahelyett, hogy itt mentegeőznek lennének tökösök és vallanák be hogy hülyék voltunk...
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...