Patrice Désilets, az Assassin's Creed alkotója még a hónap elején mesélt a Kotakunak legújabb játékáról, az Ancestors: The Humankind Odysseyről. Az akkori információk szerint a játék egy külső nézetes, nyitott világú akciójáték lesz, amelyben a történelem főbb állomásait járhatjuk újra, epizodikus formában. Az alapoktól kezdve haladunk majd a jelen legnagyobb eseményei felé. Az állatok háziasításától és az eszközök használatának megtanulásától eljutunk majd a Holdra szállásig vagy a penicillin feltalálásáig.
Fontos azonban megemlíteni, hogy Désilets és csapata teljesen mellőzni fogják az erőszakot. A játék rendezője az interjúban elárulta, nincs rá bizonyíték, hogy a földművelés elterjedése előtt az emberiség háborúskodott volna, így sokkal hangsúlyosabb szerep jut az együttműködésnek. Hiszen azokban az időkben, amikor esetleg két ember találkozott egymással, akkor nem az volt a céljuk, hogy elpusztítsák egymást, hanem hogy valamilyen kölcsönös segítségnyújtás útján boldoguljanak az életben.
Désilets elárulta, hogy jelenleg az okozza a legnagyobb kihívást számukra, hogy kellő és változatos tartalommal töltsék meg a játékot. A játékmechanika ugyanis a harcok hiányában nem biztos, hogy sokak számára izgalmas és érdekes tud maradni, így olyan helyettesítő tevékenységeken dolgozik a csapat, amelyek hosszútávon is le tudják kötni a játékosokat. Már csak azért is, mert az epizodikus formula miatt az újrajátszás lehetősége is erősen korlátozott. Éppen ezért komoly kihívás számukra, hogy a pályák és a játékmechanika egyensúlyban legyenek.
A terv az, hogy minden megszerzett képességeket egy nagyobb küldetés során sajátíthatunk el, onnantól kezdve pedig szerves része lesz repertoárunknak és jó eséllyel későbbi küldetések során is fontos szerepük lesz. A cél az, hogy olyan nyitott, de változatos világot alkossanak a fejlesztők, amiben a DayZ-hez és a Minecrafthoz hasonlóan kalandozhatunk.
de az erőszak azért tényleg lehetne egy opció. főleg az őskorban.én sem vagyok szívesen húsevő, de azért akkor nem a bogyóktól maradtak fent.
na meg a térhódítások. a történelmi események java erőszakról szól.
ha ezt nem "éljük" meg kellőképpen, akkor nagyon korlátoltnak fogjuk magunkat érezni.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.