Caleb Rogers egyike annak a két Fortnite-játékosnak, akik ellen pert kezdeményezett az Epic Games stúdió. Elmondásuk szerint Rogers csalásra alkalmas szoftverrel élt vissza a játékban, amivel saját YouTube-csatornáján kérkedett. A stúdió többszöri felszólítására sem volt hajlandó eltávolítani a videókat, amivel szerintük széles körben promótálta a visszaélést. Tizennégyszer bannolták a srácot, ám mindig visszatért a játékba egy új felhasználói fiókkal.
Rémesen egyszerű történetnek tűnik, ám korántsem az. Az Epic Games a játék Általános Szerződési Feltételeiben foglaltakra hivatkozott a per indításakor, amiben a csalás tiltására vonatkozó passzusokon túl minden játék kódjában végrehajtott módosítás szerzői jogsértésnek minősül.
Az indoklás következetlenségeire a srác édesanyja hívta fel a figyelmet egy nyílt levélben. Ennek főbb pontjai:
- Az Epic Gamesnek nincs semmilyen bizonyítéka arra nézve, hogy az ÁSZF-ben meghatározott módon szerzői jogsérelem történt volna. Fia meglévő cheat code-okat használt, amiket egy nyilvános internetes oldalon talált, s nem eszközölt módosításokat a játék kódjában.
- Az ÁSZF eleve nem vonatkozhatott Rogersre, mivel a benne foglaltak szerint fiatalkorúak esetében csakis a szülő vagy törvényes gyám engedélyével játszható egyáltalán a játék. Rogers pedig nem kapott ilyen engedélyt a szüleitől, a játék regisztrációs és beléptető rendszere pedig nem kérdez rá erre.
- Delaware államban tilos nyilvánosságra hozni fiatalkorúak személyes adatait peres ügyek esetében, szóval ha az Epic Games nem viszi egyből szövetségi bíróság elé az ügyet, eleve érvénytelen lenne a tárgyalás.
- A szerzői jogi sérelem esete csakis akkor állna fönn, ha anyagi kár érte volna a céget, ám mivel a Fortnite egy free-to-play játék, ilyen kár nem keletkezhetett.
- Az, hogy az Epic Games képtelen kiküszöbölni a csalásokat lehetővé tévő kiskapukat a játék forráskódjában, még nem jogosítja fel őket arra, hogy bűnbakot csináljanak egy fiatalkorúból, ahelyett, hogy a csalásokat nyilvánosságra hozó és szoftvert megosztó weboldalak tulajdonosait fognák perbe.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a csalási módszert alkalmazók egy része kimondottan streamereket vegzált, így igen sokan lehettek tanúi az Epic Games csalással szembeni tehetetlenségének. Ez sok potenciális játékost elbátortalaníthatott a Fortnite-tól, így közvetve ugyan, de mégiscsak érhette anyagi kár a céget a csalás és annak reklámozása következtében, arról már nem is beszélve, hogy hány meglévő játékos hagyott fel és fog még felhagyni a játékkal a csalók miatt.
Jogász legyen a talpán, aki igazságot tesz majd ebben az ügyben!
A másik meg a cikkben az a mondat, hogy ügyvédeket megszégyenítő módon.... Hagyjuk már mintha nem látszana a szövegen hogy vagy fizetett valami jogásznak vagy jogász haver fogalmazta volna meg neki. Okosnak akar tűnni, de csak azért, mert sajnálja a pénzt a fia hülyeségeiért.
Nem tudom mennyiért perelik a gyereket, én egy kisebb summát leráznák róluk, mivel egy gyerek idiótaságairól van szó, nem szeretném, hogy az egész család életszinvonala csökkenjen emiatt, voltak már nekem is hülyeségeim, és nagyon rossz érzés utána a felelősséggel szembesülni.
A kis farok tanuljon az esetből, kibannolják, fizetnek egy kisebb összeget, a neve ismert lett ország világ előtt, még talán azzal is cikizni fogják, hogy az anyja védte meg ( ki tudja, a gyerekek gonosz teremtések ), aztán ennyi. Ha felnőtt ember volna én is rágyújtanám a házát. szerintem 14 éves srácnál ennyi elég volt, legalább megmutatta az Epic, hogy próbálnak cselekedni a cheaterek ellen.
legalább üzend meg nekem mi ebben a moderálandó
Amúgy annyira nem vészes a helyzet, napi szinten játszok és még nem találkoztam nyílvánvaló csalóval, nagy ritkán van egy-egy gyanús eset, de elég alacsony a cheaterek száma, szerintem.
Persze a kiadó sem menthető fel, mert neki meg orvosolni kellene a hibákat a termékében.
A csalókat meg valahogy tényleg komolyan büntetni kellene, mert a ban nem elég. A Divisiont is azért hagytam abba annó, mert tele volt teleportálós f@szkalapokkal, így igenis kárt okoznak a cégeknek. Különösen a f2p alapú játékokban, ahol nem elég csak megvenni, hanem a folyamatos perkálás a lényeg.
Azért mert valami ingyen játszható még nem nyílt a forrása.
Ez kicsit relatív, ugyanis a játék tartalmaz ingame purchase-t, na már most vannak olyanok, akik a csalók miatt hagyják ott a játékot, emiatt a cégnek keletkezhet anyagi kár ugyanis a potenciális vásárlókat ezzel elfordítja.
Nyilván ha rákérdez a játék, akkor a srác a nemre kattint. Éljenek a csalók.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.