A Google Stadia egy-két éven belül gyorsabb és reszponzívabb lesz a játékokat helyben futtató vasaknál, függetlenül attól, hogy azok milyen erősek lesznek - ezt nem is akárki, hanem a Google Stadia mérnöki csapatát vezető alelnök, Majd Bakar mondta az Edge magazinnak adott interjújában, amit a PCGamesN munkatársai szemléztek.
Oké, de eddig nem pont az ellenkezőjét hallottuk ennek? A cloud gaming szolgáltatások kapcsán általános kritika, hogy reszponzivitás terén elmaradnak a helyi vasaktól, ez pedig megöli a játékélményt - legalábbis az erre érzékeny játékosok számára biztosan. Itt ugyanis nemcsak a kontroller input lagjával (a gombok lenyomása és a hozzájuk rendelt akció végrehajtása közötti átfutási idővel) kell számolni, hanem azzal is, hogy a játék egy távoli szerveren fut.
Habár az első beszámolók alapján a Google Stadia meglepően jól teljesít ezen a téren, nyilvánvalóan van még hová fejlődni, és Bakar szerint fognak is. Az úriember szerint a technológiájuk egyik alkotóeleme az úgynevezett "negatív késleltetés", amellyel képesek lesznek elejét venni a felmerülő problémáknak, végső soron pedig túl is szárnyalhatják a helyi vasakat.
A gépi tanulásra épülő és nyilvánvalóan masszívan számításigényes rendszer ugyanis képes lesz arra, hogy megjósolja a játékos eszközparkjától és internetkapcsolatától függően, hogy mikor lehet a késleltetés megugrására számítani, ennek megfelelően pedig fel tud készülni a neccesebb helyzetekre, és enyhíteni is tudja a lagot például a framerate növelésével vagy a várható gombnyomások megjóslásával.
Egy kis reklam:
twitch.tv/cute_shade
Minden nap live streamelek!
A "felhő" szolgáltatásoknak viszont igenis van jövője szvsz. Csak ugyanúgy fog járni, mint az alternatív üzemanyag-megoldások: a lobbi kicsinálja, ameddig csak lehet elhúzzák az innovatív megoldások elterjedését (nem, a manapság elterjedt elektromos autózás nem jó megoldás hosszútávon).
Miből is következtetted ki ezt? Én leírtam az indoklást..
A nyelvhasználat egyénenként különböző és könnyen felismerhető.
Sajnos a kormány legutóbbi "reformja" óta ezt a tankönyvet már nem lehet használni, gondolom ezért lettek az olyanok is mint Te. Csak egy tanács, a hetedik osztály maradék óráin kérlek figyelj oda, talán ragad valami rád is.
- A neten tolt veszteséges tömörítéssel alacsony bitrate-en szebb lesz a kép, mint natívan renderelve :)
- A neten tolt,több eszközön továbbítva a fizika megszűnik és gyorsabb lesz, mint natívan feldolgozva :)
- A neten tolt havidíjas szolgáltatás amiben kifizeted a google és a fejlesztő és a kiadó hasznát is, olcsóbb lesz, mint natívan megvéve, előfizetve :)
- Az összes forgalmazó örömmel kifeizeti a google díját, mert nekik nem kell az a pénz :)
Ez tipikusan a KEVESEBBET, TÖBBÉRT esete... Kösz, de kösz NEM ! >:E
Ez már csak azért hülyeség, mert ha csak a fénysebesség leküzdését vagy az időutazást nem találják fel akkor egy helyi gép ugyanezen algoritmust futtatva gyorsabb lesz, mivel nem kell elmenni a google szerverig meg vissza. De értem én pl egy Telltale játéknál vagy körökosztott stratégiánál ott ez nem számít.
Egyelőre szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban hogy több verziót renderelnénk a felhőben - majd abból választanánk, mert attól hogy valamit a "felhőbe" rakunk attól még oda is kell ám hardware. Egy nagyon egyszerű játéknál persze be lehet cachelni az összes esetet, de ilyenben kétlem hogy zavarna a lag bárkit.
A lagon inkább az tudna javítani, ha bizonyos elemeit a megjelenített képnek a felhő előkészítené, majd azt lokálisan lehetne még kicsit módosítani, hasonlóan pl ahhoz ahogy VR headseteknél utánkorrigálják a képet a renderelés megkezdése utána történt fejmozgás szerint.
Bumm, megoldódott az informatikus hiány!
/s
#5
+1
Mi van??? Nemsokára már játszanunk sem kellesz, mert a rendszer majd megjósolója, hogy amúgy hogyan játszanánk és elvégzi helyettünk.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.