A termék üzemi frekvenciája ugyanis a turbónak hála egészen 5 GHz-ig skálázódik, a szóban forgó értéket pedig akár az összes magra egy időben is tudja alkalmazni a vezérlés. Az Intel szerint mindez elég ahhoz, hogy a konkurens AMD-nél bizonyos esetekben (elsősorban játékok alatt) egyértelműen gyorsabb legyen az i9-9900KS, amely nettó 513 dollárért kerül piacra a napokban.
A Core i9-9900KS alapfrekvenciája 4 GHz, amely 400 MHz-cel, azaz bő 11 százalékkal magasabb a i9-9900K értékénél. Bár a turbó első ránézésre nem változott, az 5 GHz-es maximális értéket már nem csak egy-két magos terhelésnél képes alkalmazni a rendszer, hanem akár nyolc mag esetében is, amely további 6 százalékos előrelépést jelenthet. Utóbbi különbség a napokon belül megjelenő AMD Ryzen 9 3950X-hez képest is fennáll, a közelgő csúcsmodell ugyanis 4,7 GHz-es turbóval érkezik, az értéket ugyanakkor jó eséllyel csak néhány magos terhelésnél tudja majd fenntartani a konkurens terméke.
A magasabb órajel mellé nagyobb fogyasztás jár - további részletek a HWSW cikkében!
Fanobynak lenni nem para, ha valakinek valami bevalt akkor nehezen vált, es vegso soron igaza van, mert kevesebb meglepetes erheti. Elvakultnak lenni viszont hulyeseg, ha bezarod magad egy dobozba, ott elobb utobb eleg sotet lesz. Ennek a jelenségnek pszihologiai magyarazata is van Filter Bubble, vagy buborék hatásnak nevezik, itt van egy cikk róla:
https://mindsetpszichologia.hu/2018/07/08/milyen-az-elet-a-buborekban-avagy-amikor-algoritmusok-vezerlik-velemenyunket/
Abu pedig nem hamisit, es nincs semmi techbullshit, lehet hogy elfogultabb AMD iranyba - bár én eddig ezt nem vettem észre, mert nem követtem annyira. Erre a cikkjére reagáltak legutóbb hogy részlehajló lenne, én ezt nem látom, ha valaki elmondja hogy miert az, akkor megkoszonom:
https://prohardver.hu/hir/megjott_intel_minden_mag_5_ghz_csoda_cpu.html
A renderelés szó manapság elég általánosan van használva, azért nem mindegy miről beszélünk. Egy After Effects scene, vagy legyen akár egy 3D-s tetszőleges programmal, na ott sokat tud dobni a GPU, és sok rendszer már aktívan támogatja is, van ami évek óta. A videó enkódolás már kicsit árnyaltabb. Ott inkább ott hasznos a GPU ahol valamilyen “effekt” is van használva közben ( akár egy sima skálázás ) , ha ezeket a “részeket” GPU végzi, az sokat segít. Ellenben magát a videó kódolást még mindig inkább a CPU csinálja. Létezik, és teszteltem is GPU alapú AVC, és HEVC enkódert, de nem volt meggyőző. Amúgy meg aki tényleg ezzel foglalkozik, azok meg nem biztos hogy játékra optimalizált VGA-t vesznek.( Persze nem azt mondom hogy azokkal nem lehet ) Ha a hardver nem is nagyon más, a driver viszont igen a professzionális célra szánt VGA-knál..
Szóval én is eléggé az intel felé húztam.Most egy i5-7600k van a gépemben,de ha most kellene gépet összeraknom,akkor lehet hogy a konkurenciára voksolnék.Amikor összeraktam a mostani gépemet z270-es alaplapot vettem,mert akkor arról volt szó,hogy az új procik is 1151-es socket-et használnak majd,aztán elnevezték az új procikat 1151 v2-nek.Ha egyszer kellene egy erősebb proci,akkor maximum i7-7700/7700k lenne jó a gépembe,ami 120 körül mozog,annyiból meg már egy erősebb ryzen-es proci is kijön alaplappal.
Szerencsére az i5-7600k még most is elég jól teljesít.
Amúgy amit az Amd véghez vitt az elmúlt 10 évben,szerintem egy kisebb csoda,mert a csőd szélén álltak és az intel egyeduralkodó volt a piacon,most viszont eléggé szorongatják az intel tökeit.
Veszek megint egy felső kategóriás intelt 10700K vagy 10900K és elleszek egy ideig.
Az internet sok véleménynek ad otthont, az anonimiatás viszont sok emberből a legrosszabbat hozza ki. A helyzet az hogy soha nem tudhatod ki pötyög a másik oldalon, szóval a kölcsönös alap tisztelet elvét érdemes alkalmazni alapjáraton.
Béke.
Renderelni pedig kodek és nyersanyag fuggő, hogy mivel célszerűbb, 3D esetében sokan meg mindig procival szamoltatnak, bár par engine képes iszonyat gyorsan videokartyaval is, ez is valtozik meg. Illetve különböző nagybontású nyersanyagoknál, a decodeot a proci vagy egy dedikalt kártya végzi, szóval ott szinten hasznos a több szál, de ismétlem kodek es program függő sokszor.
Hát meglátjuk mit hoz a jövő, én a Vulkan-ban eléggé bizom, de nagyon felszines a tudasom ezen a téren, es inkabb utómunka vfx terén mozgok otthonosabban.
A jutuberek világa nem érdekel, nem is ismerem őket ebből kifolyólag. Az a kicsi amit láttam az egészből, az totál ellentmondásban van azzal amit írsz. Ugyanis játszani kell a jól menőt, ehhez meg kellenek a "menő"/feleslegesen drága cuccok, ebből kifolyólag az utolsó utáni pénzes gémplájzoli is HEDT platformon, a még állatabbak, meg Xeonokkal nyomják. Bár úgyis kiigazítasz, ha nincs igazam.
Akinek munkára kell, az más tészta. Bár renderelni inkább GPU-val célszerű.
Tudtommal a szoftveres oldal is fejlodik, szerintem a next gen konzolok megjelenésével több változással is talalkozhatunk az elkovetkezo par evben. Addig pedig ha az ember játszani akar egy 45 ezer forintos ryzen 2600x-el tök jól elvan, az egyik vese eladása nélkül, meg egy kozepkategorias Nvidia vagy Amd kártyával , fullHD bontásban legalábbis tuti.
Ugyanazt adták ki újra és újra? Igen, pontos a megfogalmazásod. Hol van mégis a kutya elásva? Ott, hogy nem volt másra igény. Miért nem volt másra igény? Mert a casual felhasználót maradéktalanul kiszolgálta a 2/4, 4, 4/4 mag. Ez a továbbiakban sem fog változni, legalábbis nem az elkövetkezendő 2-4 évben. Most berobbant a magbiznisz, lassan több mag van egy processzorban, mint a görögdinnyében. Ez szépen húzza is fel az árakat és kifizetsz egy csomó pénzt egy olyan dologra, amit nem használsz. Mert ezek a csoda 8-12 magvas processzorok ugyanúgy egy indiai színesfém desztillálóban végzik 4 év után úgy, hogy a 8 magból 4 sosem volt használva.
Helyesbítenék. Rájöttem, hogy mi lenne jó nekünk vásárlóknak. Ha végre elkezdene fejlődni a szoftveres oldala is a dolgoknak és nem csak a hardvert kellene ész nélkül pakolni alá. Explicit API-k fejlesztése, több szálra való skálázódásra felkészíteni a videojáték motorokat és a programokat, stb. Ameddig ezek nem teljesülnek, addig a szuper, 7 nanométeren gyártott, "jó árasított", sokmagvas AMD tulajok ugyanúgy át vannak baszarintva, mint a luxusprofit luxusprofitját kifizető Intel tulaj... Szerény véleményem szerint.
A másik, hogy mivel teljesen új platformot építenek normális, hogy nincs akkora infrastrukturajuk mint az Intelnek. Igazsag szerint a biosok is sokat finomodtak az elmult par evben, és pozitiv a valtozas, remelhetoleg par even belul sokkal jobb lesz a helyzet, de most is teljesen jól működnek.
Végül pedig, tény hogy AMD eseteben jobban oda kell figyelni a kompatibilitasi listara, mint intel eseteben, viszont en futottam bele intelnel is joparszor teljesen abnormalis parakba, teny hogy valoszinuleg kevesebbe futnek mint AMD eseteben, de azert megtörténik.
Az első gépem egy 486-os volt, majd utana pentium 3, és azota kb inteles vagyok, viszont ha most vennem kene gepet en nem oket választanám, ha mas igen, az is teljesen ok, mindenki arra kolti a penzet amire szeretne. De teljesen jogos amit irsz, es igen ez is szempont, amit az ember vasarlas elott merlegelnie kell.
#54. Hát igen, kb egy kelbimbó szintjén van, de ez az o baja szerencsere.
A Bios problémákról viszont hallottam,viszont az szerintem főleg az alaplapgyártók sara.Emlékszem,hogy volt egy cikk,hogy a Gigabyte kiadott egy Bios frissítést és az update átállította a proci feszültséget.
Még mindig jól jönne egy szerkesztés gomb.
Apám szokta mondani "Fiam, a hülyét nem lehet felvilágosítani.." :D
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.