Több különféle Windows-változat támogatási ciklusa ér véget. Hamarosan a frissítőcsomag nélküli Windows Vista, az XP SP2 és a 2000 is támogatás nélkül marad.
Több különféle Windows-változat támogatási ciklusa ér véget. Hamarosan a frissítőcsomag nélküli Windows Vista, az XP SP2 és a 2000 is támogatás nélkül marad.
Április 14-én, azaz mintegy két hónap múlva a Microsoft beszünteti a Windows Vista támogatását. Ez persze csak az eredeti, 2007-ben kiadott verzióra vonatkozik, ha valaki nem frissítette az operációs rendszerét legalább az első szervizcsomaggal, az áprilisi patch keddet követően már nem kap hozzá frissítéseket.
A redmondi cég operációs rendszerekre vonatkozó támogatási politikája szerint egy adott változathoz 24 hónappal a kövekező javítócsomag megjelenése utánig érhető el "mainstream support".
Április 14-én, azaz mintegy két hónap múlva a Microsoft beszünteti a Windows Vista támogatását. Ez persze csak az eredeti, 2007-ben kiadott verzióra vonatkozik, ha valaki nem frissítette az operációs rendszerét legalább az első szervizcsomaggal, az áprilisi patch keddet követően már nem kap hozzá frissítéseket.
A redmondi cég operációs rendszerekre vonatkozó támogatási politikája szerint egy adott változathoz 24 hónappal a kövekező javítócsomag megjelenése utánig érhető el "mainstream support".
http://www.google.hu/search?rlz=1C1GGLS_hu___HU321&aq=1&oq=WINDOWS+OEM&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=windows+oem+jelent%C3%A9se
Nekem XP SP2 Home OEM van. Igen és azóta egyszer tönkrement az alaplapom, csere - ugyanaz a típus, garancia - majd VGG csere, HDD csere és alaplap csere MSI-ről ASRockra, még a chipset se volt azonos mégis aktiválta az MS. A szerelő egyébként adott egy tippet, hogy lehet a már aktivált OP egyes fájljait használva újra aktívvá tenni, ha megint krakk lenne.
Az OEM tényleg nem fair, de én 4 éve vettem az új géphez és a leírtakat ne volt nagy upgrade, mert nincs rá pénz meg szükség se. Szal egy spéci gép vagy legalábbis, ami az adott felhasználó igényeit biztosan kielégíti + OEM Win megéri. A Linux is jó, de pár esetben nem az igazi és így is akad elég baja még a pro usernek egyes dolgokkal. Nem hogy a Linux féle hibákon tépje a haját.
A BSA pedig igen szivat magánszemélyeket akik vállalkozók stb. tehát az üzleti életben mozognak cégekkel vannak kapcsolatban. Viszont Pista bá-hoz soha nem fognak kimenni. Ha valaki földobja Pista bá-t akkor se valószínű, hogy ők is feltűnnek a porondon.
Egyébként itt jegyzem meg, hogy örömmel tölt ez, hogy vkivel ilyen témáról értelmes eszmecserét lehet folytatni.
Régi szép idők....A 2000-ről, a Milleniumról inkább nem beszélek...
bsa meg magánszemélyeket is szivat.
de csak rendőrséggel karöltve (megfelelő engedélyekkel)
http://www.jogiforum.hu/forum/17/345
ok, persze, hogy sima bsa ellenőröket a büdös életben nem engeded be, de azok sem olyan hülyék, hogy csak úgy kimenjenek.
win7-nél picit más a helyzet, hivatalosan nem legális az oem otthonra, de nem is lesz belőle bajod. csak komolyabb gép upgrade esetén, ahol meg ugye számít a pénz, szóval ismét 20-30 ezer píz nem feltétlen öröm.
A linkekért köszönet, érdekes olvasmányok, hál istennek azért a gyakorlatban az aktiválással nem szokott gondom lenni. :)
vigyázz, mert az xp, vista és a 7 esetében totál más a súlyozási rendszer. a vista és a 7 között is hatalmas volt a difi, nemhogy az xp és a 7 között.
27-es postom linkjei.
"Azt is vedd, figyelemebe, hogy sok háztartásban a PC évekig változatlan marad csak netezésre stb. veszik. Oda meg az OEM szintén tökéletes választás."
egy netezésre elegendő gép tudod, hogy mennyi? arra még 20-30 ezerért is sok egy rendszer.
arról nem is beszélve, hogy egy oem licensz sem teljesen legális, inkább megtűrt.
kis infó az oem licenszről (és a körülötte lévő kálváriáról):
http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=1561&tag=col1;post-1561
http://www.winsupersite.com/win7/oem.asp
http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=1514&page=2
egyébként az ms licenszelése akkora gané, hogy ha ms szoftverekkel foglalkozunk, külön az ms-től jönnek szakik (nem kevés pénzért), mert a végén még mi szívjuk meg, hogy helytelenül adtunk licenszeket, avagy a megrendelő anyázik, hogy miért drágább licenszeket vettünk.
súlyozott rendszeren működik.
alaplap vagy proci azonnali licensz érvényesség vesztéssel jár.
vidkari önmagában nem, de mondjuk vidkari + winyó (vagy egyéb, nincs meg a lista) már bizony ismét licenszvesztéssel jár.
nézz utána, az állad le fog esni.
vagy. csak gondolj bele: meghal az alaplapod. jó poén, hogy vehetsz mellé egy új windowst. sorolhatnám.
hidd el, az egyik legnagyobb lehúzás az oem.
ezzel nagyon sok embert behúztak, várhatóak is a perek (németeknél asszem már mennek efféle pereskedések, ugyanis a gyanútlan vásárló ezt nem igen látja, még apró betűs részeknél sem)
jó hogy említetted egyébként az openoffice.org-ot!
no igen! pl desktop térnyeréshez elengedhetetlen egy jó office. az oo.org önmagában remek, imádom. de! olyan szinten vannak kompatibilitási problémái, hogy az hihetetlen.
azóta említeni sem merem a cégnél az oo.org-ot, mert kb 2 éve azt használtunk páran, egészen addig, míg ki nem derült, hogy bezony a sok cellás, egyesített cellás beágyazásokat nems szereti, doc-ba mentve word-el megnyitva szétesett (hogy most hogy van, azt nemtom).
így konkrétan elestünk egy 20 milliós munkától, mivel nem tudták helyesen megnyitni a beadott ajánlatot (ajánlatadásnál elvárás, hogy vagy pdf-ben vagy doc-ban szolgáltasd be), így érvénytelen lett a beadott, egyébként jó ajánlatunk.
egy cég vezetőségének nem lehet azt mondani, hogy ez működni fog, az nem, ezzel baj lehet, de ingyé' van. pont nem érdekli, ha amiatt viszont nincs nyeresége.
ugyan ez igaz a játékosokra. remek, hogy wine-al elindul a mondjuk legújabb trendi játék, de ha akad, crashel, grafikai glitchek jelentkeznek, akkor pont nem fogja érdekelni, hogy húúúú, wine-al megy, inkább az fogja érdekelni, hogy nála kula, másnál jó.
persze ez nem minden játék esetében igaz, de eléggé jellemző, hogy valami nem lesz jó, valahol hibázni fog, illetve hogy sokat kell vele szívni, állítgatni és próbálgatni (tudom, hisz elég sokat hackeltem wine-t, a világon talán én voltam az első aki sikeresen, full-duplex-ben üzemelt be ventrilot wine-al, msgsm codec-el, közel 10 éve. azóta is az én leírásaim keringenek a neten :D)
ha a pc-n való játékra azt mondják, hogy macerás (szerintem nem, persze minimal hozzáértés kell), mert drivereket kell frissítgetni, ezt azt telepítgetni (dx runtime stb), akkor a linuxon való játék egy horror, mert ezeket még tetézi az, hogy ott van kapsából 2 mainstream hang api (oss, alsa), van ami ezzel megy, van ami azzal (fura, de való igaz, hogy pl alsa-val jobb a hang ventrin, de azzal duplex problémák adódtak, oss-en tényleg full duplex a full duplex, de a hang nem olyan jó és idő után kussolt), ott van még számtalan, csak a wine.conf-ban állítható opció, amik nélkül lehet, hogy el sem indul a játék, viszont, ha tudod, hogy mit kell beírni, milyen hibaüzenet mit jelent és mi rá a gyógyír, akkor az jó.
de a játékosok zöme nem azt tekinti játéknak, hogy azzal játszik, hogy maga a játék elinduljon. ez itt a nagy bökkenő! ráadásul a kiadók sem akarnak azzal szívni, hogy a különféle linux disztribekre fentartsanak 1-1 support csapatot, mert a suse-s emberke az ubuntu-s hibára lehet, hogy nem tud mondani semmit, és vica versa (mondjuk ez annyira nem jellemző, de előfordul)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.