Úgy tűnik, a Ubisoft is megunta a másolásvédelmet, a hülye kódokat és az ehhez hasonló, teljesen hasztalan biztonsági intézkedéseket: inkább egy kreatív módszerrel igyekszik felvenni a kesztyűt a szoftverkalózok ellen. Történt ugyanis, hogy a Michael Jackson: The Experience DS-es verzióját miután - ahogy az lenni szokott - feltörték, a kalózok kellemetlen meglepetéssel találkoztak: még pedig vuvuzelákkal. Sokkal.
A táncjátékban ugyanis, ahol ugye kiemelkedő hangsúlyt fektetnek a zenére, még hosszas imádkozással sem lehet elnémítani a vuvuzelákat, amelyek folyamatosan szólnak, miközben játszunk. Bár a videó nem a legjobb minőségű, azért a lényeg - az állandó darázszümmögés - hallatszik, és valóban őrjítőnek tűnik, még így, 11 másodperc után is.
Kevésbé humoros megoldás, de a játék kalózverzióiban az érintőképernyős funkciók is kikapcsolásra kerültek, noha ezek fontos szerepet játszanak a virtuális tánc közben.
*: ne legyen ebből flamewar: programozóként (és 3D ogl+directx fejlesztőként) tisztában vagyok vele, hogy egy 4 magos xeon és a 8 magos cell matematikai képessége jóval nagyobb, mint egy kétmagos core2-é, csak hát ügye a nv70-es (gf7600++) videókártya és a 2x256 mb ram nagyon visszahúzza mindkét konzolt.
hát hogy felejthetné el bárki is Tshabalala-t?
Igazából az a baj, hogy én is kezdek úgy lenni vele, hogy már mind a két oldalt megértem: a kalózokét is meg a fejlesztőkét is. Sajnos amit egy játékba bele lehet programozni, azt abból a játékból ki is lehet törölni, aki pedig ért hozzá, annak ez nem probléma. Úgyhogy mindig is lesznek olyanok akik majd szépen torrenttel letöltik a játékot ingyen, ahelyett, hogy fizetnének érte. Ám a készítőknek meg szerintem nem ilyen hülyeségekkel kellene védekezniük ez ellen, mert ez kivédhető. Inkább tényleg afelé hajlani amit Teuton is mondott: a DLC-ek legalább ingyenessé kellene tenni azoknak akik már megvették egyszer a játékot, és esetleg a játék árából is kicsit lefarigcsálni. Én nem is igazán értettem ezt a DLC rendszert amikor kitalálták...miért akarnak a játékosokról további pénzt lehúzni? Szerintem igazságtalan....és szerintem ezzel az érzéssel nem vagyok egyedül. Márpedig aki szintén így érez, az esélyesebb rá, hogy inkább letölt egy adott játékot, mintsem megvenné azt.
#7: PC-n pl rengeteg játéknak az ára lemegy 3-4k-ra egy év alatt, mégse szüntette meg a kalózkodást.
A fő gond inkább az, hogy a kiadók nem várnak el olyan minőséget a fejlesztőstúdióiktól, amiért érdemes volna fizetni és erre a kalóznak számító felhasználók többsége nem úgy reagál, hogy az adott játékot ignorálja, hanem úgy, hogy letölti. Aztán innen jutunk tovább ahhoz, hogy a "kalóz" hozzászokik, hogy a játékokat csak letölti és ezért már minőségibb játékokra sem költ.
Az a legviccesebb amikor valaki egy 200-300ezres asztali gép mögül mondja azt, hogy drágák a játékok, vagy ott a 200ezres Full HD LED tv az Xbox mellett. Akinek ezekre a gépekre van pénze, annak játékra is van.
Mellesleg rengeteg hobbi létezik még a világon, én is le tudom kötni magam PS3 nélkül.
Viszont a másik oldalon meg a kiadóknak kellene rájönniük, hogy nem 300-400%os haszonnal kellene árulni a cuccaikat, meg sajnos a DLC-k is egyre nagyobb teret nyertek. Emlékszem régen, ha jött egy stratégiai játékhoz patch akkor mindig kaptunk bonusz pályákat és mindezt ingyen. Most meg néha már meg kellene vennie az embernek a DLC-ket, hogy befejezhesse a játékot, vagy ne unja meg a multit, mert az alap játékban van 4 pálya, DLC-ben meg kétszer annyi...
Régen a Settlers 2-ben voltak érdekes másolásvédelmi hibák, amikor a bányából disznót hoztak fel a munkások, vagy birkát, már nem tudom:)
Ami a torrentezést illet, én úgy vagyok vele hogy ha lehet akkor félrerakok a fizumból és megveszem, ha viszont egy számomra nagyon kedves játék nem kapható itthon akkor azt letöltöm. Ennyi.
U.I. A multi miatt éri meg megvenni a játékokat, és nem hamacsin gyökérkedni hogy menjen.
pl nem csak keresztbe tenni nekik minden áron, de alacsony árakkal kiadni, dlc-ket megszüntetni (adják ki rendesen, ne szeletelve), és a többi
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.