A művészeti kiállítás már megfordult Párizsban és Montrealban is, ezen a héten viszont Németországba várják az érdeklődőket, akik kíváncsiak rá, milyen remek - korábban soha nem látott - alkotások születtek a játékok kapcsán. Hétfőn 50 meghívott vendég vett részt a rendezvényen, köztük újságírók és a játék művészeti vezetője is. Ő felel az AC3 arculatáért.
Rögtön mikrofonvégre kapták Gambouzt, és neki szegezték a kérdést: "Mit tudsz mondani az Assassin's Creed III-ról? Milyen helyszíneken gondolkoztok jelenleg?"
"Nos, a véleményem szerint teljesen új helyszínek lesznek. Lehet, hogy valamiféle ázsiai, vagy dél-amerikai környezetben, de jelenleg semmi sem biztos még. A végső döntést nem én hozom. De biztosak lehettek benne, hogy figyeljük a rajongók reakcióit fórumokon, blogokon, Facebookon és Twitteren is. Nagyon komolyan kikérjük a játékosok véleményét időről-időre. A következő néhány hónapban további részleteket árulunk majd el."
A fenti idézet alapján leszögezhető, hogy még nem született végső döntés a játék helyszíneit illetően, de már szűkült a kör. Ázsiában egyértelműen egy kínai atmoszférát képzelünk el, de Dél-Amerikában a múlt században lezajlott Che Guevara-féle forradalmak is jó táptalajt biztosíthatnának. Ám igazából csak erőtlen feltételezésekre telik tőlünk.
A képek egyébként a nevezett kiállításról valók, a fanok bizonyára jó néven veszik.
De Európában is játszódhatna....
Minden jót! :)
Amerika történetének legnagyobb bérgyilkosa. Én látok benne fantáziát. Erre nem is gondoltatok, mi?
Viszont a történet szólhatna Ezio fiáról is, aki belekeveredik a spanyol armada és a Pizzaro fivérek inkák ellen folytatott hadjáratába. Volt minden árulás, háború, testvére között.
Bár, szerintem nagyon idegen lenne ez a világ az eddigi felépítettől.
Sokkal inkább illene hozzá a már "kiépült" Latin-Amerikai államok és a függetlenségi háborújuk a XIX.században.
Itt rengeteg tábornok, elnök, azok ellenlábasai, rabszolgaság, merényletek, gyilkosságok, szóval lenne miből válogatni:
http://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9l-Amerika#F.C3.BCggetlens.C3.A9g
A másik nagy lehetőség Európában London vagy Párizs, ebből kifolyólag az angol polgári, illetve a francia forradalom.
Ázsiában az első rész végén egy rejtélyes, ősi szigetükre utaltak, a falon lévő jelek és írások között. Nos, akkor a játék játszódhatna 1867 után a polgárháború idejében, a Meidzsi korban.
De ha már Ázsia, akkor ott van a nagyhatalmak és Kína torzsalkodása, az ópiumháborúk.
Indiában a szikhek felkelése a Brit Birodalom ellen.
Persze az is lehet, hogy a két bedobott helyszín megtévesztés, mint az egyiptomi fake -?- kép, vagy a II. világháborús álhírek. :D
Amúgy furcsa lenne, ha brit lenne. Desmondnak is inkább olaszos beütése van, a bőre is sötétebb árnyalatú, vagyis a Földközi-tenger medence népei közül ered (Altair, Ezio).
Szóval a spanyol vonal ésszerű továbbvitel lenne. :)
Egyébként meg nagyon jó lehetett a kiállítás, szívesen megnéztem volna élőben :)
Dél-Amerika nekem valahogy nem elképzelhető. Nincs akkora történelme, hogy egy AC játékot elvigyen, szerintem a Che Guevara korszak meg nem is összeegyeztethető az eddigiekkel... bár ugye játékba bármit ki lehet találni.
Ázsia még inkább elfogadható, de elég furcsa lenne a Templar-okat belekeverni a dologba. Bár ha a Britt gyarmatosításra gondolunk, akkor oda lehetne valahogy préselni őket, csak abban a korszakban meg már elég rendesen volt lőfegyver használat, szóval a játékmenet-harcrendszer, és erőviszonyok is változnának.
Nekem nem tűnik kereknek a dolog, pedig ott van a Top10-ben az idei várt játékok között. Ráadásul áprilisban járunk, novemberben jönne a játék kábé és még fingjuk sincs arról, hogy hol játszódik? Az Uncharted 3-nál a helyszinek kész vannak, az is novemberi játék lesz.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.