Még több politikai csatározás a Rome II-ben

  • Írta: zoenn
  • 2013. június 17.
  • Hír
Link másolása
A Creative Assembly célja az, hogy a Total War: Rome II-ben hűen szimulálják meg a politikai csatározásokat és árulásokat, anélkül, hogy a szokásos stratégiai elemek kárára váljon. Eljött az árulások ideje!

Ha nem aludtál a történelemórákon, akkor bizonyára tudod, hogy az ókori Rómában előszeretettel alkalmaztak politikai csatározásokat és árulásokat. A hírhedt "Te is fiam, Brutusz?" jelenet csak egy volt a sok közül. Időszámításunk után 235 és 284 között 21 hivatalos császára volt a birodalomnak, akik közül mindössze egy halt természetes halált.

A fejlesztők azt szeretnék elérni, hogy a Total War: Rome II-ben előszeretettel csillogtasd majd politikai erényeidet, akár árulásokkal kikövezve a siker felé vezető utat. A mechanika úgy simul majd a játékmenetbe, hogy közben a szokásos stratégiai elemeket nem zavarja.

A játék kampányfelelőse, Dominique Starr elhintette, hogy a mentális manipuláció kidolgozása rendkívül nehéz feladat volt, hiszen a Rome II-nek továbbra is élvezetesnek kell lennie. Az első Rome-ban három nemesi ház kapott helyet, nagy volt a kísértés a játékosban, hogy a szövetségeket felrúgva a szomszédos tartományokat is leigázza, nem ritkán a szenátussal is összetűzésbe kerülve. Ha az egész Római Birodalmat magadévá akarod tenni, gátlástalan eszközökhöz is nyúlhatsz. A diplomácia fontos tényező, akár a Rómán belül, vagy kívül, persze korántsem lesz olyan szövevényes és érthetetlen, mint a valóságban.

A térkép immáron négyszer akkora, mint amit az elődben láthattunk, a birodalmon kívül megfordulhatunk a Közel-Keleten, Afrikában és Európa más részein is. A fejlesztők nagy figyelmet fordítottak a különböző népcsoportok kultúrájának megismerésére és implentálására. 

A Total War: Rome II szeptember harmadikán jelenik meg PC-re.

10.
10.
princeps27
#6: "A vicc az, hogy más rómaiak ellen többször vetették be, mint az ellenséges népek ellen" mást nagyon nem tudtak volna bevetni, mivel a rubikonon nem volt "szokás" hadsereggel átkelni
8.
8.
névtelenség
Oké elég... innentől megvettem forintért a játékot!
Ez túl jó, hogy lekalózkodjam!
7.
7.
EBR2000
#6: Jó is! Meg azért lehet vele keresni! De nem akarok a nép céltáblája lenni...
Igen arra! Van ilyen :D
Én is nagyon szeretem! Bár amennyi könyvet olvastam róla a többi már nagyon unalmas volt...
6.
6.
Uhu123
#2: Én is szeretek politizálni. Egyetemen először politológiára akartam menni, de végül gazdasági szakot írtam be, mert az is rohadtul érdekel. :)

A pretorianus egységre gondolsz? (Az volt a hadsereg vezetőjének testőrsége)A vicc az, hogy más rómaiak ellen többször vetették be, mint az ellenséges népek ellen.

Divide et imperia. Oszd meg és uralkodj. Főként a meghódított görög gyarmatoknál alkalmazták. Különböző jogokat adtak, egy-egy elfoglalt gyarmatnak és így nem tudtak egységesen fellépni Róma ellen.

Imádom a Római birodalmat. Könyveket is olvastam róla, interneten is olvasok róla. :D
5.
5.
kimi101
jaj remélem jön one-ra is..:)
csak vicc volt.
2.
2.
EBR2000
Bevallom ez a kedvenc részem! Nagyon szeretek ,,politizálni''! Remélem itt is az életünkre törhetnek! (Testőrség?!)
Oszd meg és uralkodj! Bár akkor nem fognak nagyon becsülni.... (Mármint a nép!)
Már nagyon várom! Csak az a fránya gépigény...
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...