Az Adweeknek adott interjújában Jade Raymond tisztázta a korábban szárnyra kélt feltételezéseket, a következő Assassin's Creed biztosan nem a feudális Japánban fog játszódni, bármennyire is erre utaltak a korábbi játékokban fellelhető anyagok.
A Ubisoft Toronto ügyvezető igazgatója bár egyetért azzal, hogy a középkori Japán ideális helyszín lenne, de nem a soron következő Assassin's Creedben. A hölgy ezen kívül semmilyen formában nem utalt a lehetséges korszakra és színtérre, annyit azonban elárult, hogy a helyszínt minduntalan a Ubisoft választja ki.
Elmondta tovább, hogy a kiadó, ha frencsájzt épít, akkor mindig egy egész univerzumban gondolkodik. Nem csupán játéksorozatban, hanem mellékágakban, tévés produkciókban, olyanokban, amik évekig fenntartják a rajongók érdeklődését. Ha a sztori elérne egy olyan pontra, ahonnan nincs tovább, akkor az olyan lenne, mintha a Mátrix 2 végén találnánk magunkat.
A RDR óta várok egy hasonló magas színvonalú vadnyugati játékot, de nem valószínű hogy AC név alatt fog megérkezni.
Max ha az amerikaiakra gondolsz. Egy európai mitől tudna többet az Amerikai Polgárháborúról, mint mondjuk a Ming dinasztiáról? Mindkettőről tanultunk.
Az 1600-as évek körüli Japán/Kína kihagyása szerintem is nagy hiba volt.
Már az AC3 is fura volt nekem, azt reméltem, hogy inkább a vadnyugatra teszik az egész történetet, klímástul-mindestül, kanyonok, meg fejvadászat, meg néhány ismert bandita. Valahogy vagányabb lett volna, jó sztorit meg ahhoz is lehet írni.
Jobb lenne, ha kis pihenő után olyan újításokkal térnének vissza, mint anno a 2. résznél. Persze erről szó sincs. Marad az évenkénti megjelenés. Mondjuk ugyanúgy meg fogom venni. Csak már nem a gyűjtőit, ahogy a Black Flagnél is már csak a simát vettem. Mert azért a játékfelhozatalban mégis csak egy kiemelkedő darab és a pénzét akkor is megéri. De platina után teszem is a "rókabőr-ládába"...
Dolgoznának inkább Far Cry folytatásán (tudom, dolgoznak, de tehetnék mégnagyobb figyelemmel, nehogy az is önismétlő legyen), vagy a Prince háza tájékán is előrukkolhatnának már valamivel, és nem mobilos szarokra gondoltam...
Na mindegy... Japán akár még teszett is volna. De így csak közömbösen várom az első híreket.
Mivel az Assassin's Creed egy populáris játék (populárisabb, mint a Total War), nem engedheti meg magának a kiadó, hogy olyan kort válasszanak amiről a vásárlók nagy részének gőze sincs miről szólt. Emellett ott vannak a kiejthetetlen nevű helyszínek és személynevek, melyek már a második résznél is gondot okoztak, mivel sokan elvesztették a fonalat az olasz nevek között.
Szerintem egy olyan kort és helyszínt fognak választani, ami a nyugati ember számára ismert, vagy könnyen megismerhető (ilyen volt a reneszánsz, a függetlenségi háború és a kalózkodás is). Ha tippelnem kellene a francia forradalmat vagy a római birodalom fénykorát mondanám. Minkét korszak tobzódik a nyugati ember által ismert hősökben és antihősökben, a helyszínek és a kultúra tartalmaznak elég egyediséget és változatosságot. Ráadásul a későbbi DLC-nek és mellékágaknak is bőven van hely ezekben a korokban.
Japán szerintem egy kisebb mellékepizódban fog megjelenni, mint amilyen a Revelations vagy a Liberation volt. Ezek kisebb részek voltak és mertek a készítők a popkultúra által kevésbé ismertebb területekre evezni.
Nem, nem játszottam még AC-t, de szerintem japán és az assasin nem fér össze. Ha úgy nézne ki, mint a képen, akkor ahhoz szamurájnak kéne lennie. A szamurájok pedig nem nindzsák, és van tudod a szamuráj-hűség. Látszik a játékról, hogy egyik sem jellemző az assasinokra. A nindzsák pedig nem úgy öltöznek, mint valami zenehallgató drogos a villamoson. Ők sem holmi európai érzelgős emberek.
Jó volt a hajózás, de kaptunk egy részt ami tele volt vele, szerintem jobb lenne ha most pihentetnék és legfeljebb később megint elővennék.
Amerikát meg a Karib-tengerből gondolom kihozták amit akartak, szóval nagy eséllyel visszatérnek Európába. Gondolom Franciaország, Spanyolország, vagy Anglia a legesélyesebb, úgy is hallottunk a harmadik részben az angliai templomosokról. Ezek viszont szerintem elég unalmasan hangzanak. :/
Szvsz a Bosin-háború nem lenne rossz választás. Ekkorra Japán megynilt teljesen így puska is volt bőven a katana mellett.
Aztán ott a 47 ronin legendája (alias csúsingura) az sem lenne rossz alapanyag.
Bár tény hogy az első sogonátus története elég jó de visszaugrás lenne mind időben és egyben játékmechanikai szempontból is hisz sok kedvelt fegyver nem létezne.
elvégre ha van olyan kor ahová illik ez a sorozat akkor az pont ez lenne
és nem egy amcsi kor vagy egy kalózkodás (mégha jó is volt a hajós rész megvalósítása)
Na de most akkor komolyan: Jade Raymond azt mondta ugye hogy a kedvenc történelmi korszakában játszódik majd az AC5. Amivel ő ugye kanadai (egy francia cégnél) így nagy valószínűséggel a francia polgárháború jöhet szóba, Napóleon mellett. Esetleg a Napkirály korszaka.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.