Nem is gondolnánk, de a WiW (Who is Who) még 2002-ben indult útjára, sokáig azonban szinte láthatatlanul működött, szinte csak a "bennfentesek" ismerték és használták. Ez egycsapásra megváltozott azonban 2005-ben, amikor a fejlesztők - a nemzetközi social networking oldalak sikerét és példáját látva - lehetővé tették a felhasználók számára, hogy feltöltsék fotóikat, illetve az új kapcsolatokról e-mailben értesítést kapjanak. Ez a két változtatás óriási áttörést hozott és a "nemzetközivé" tett szolgáltatás, iWiW (International Who is Who) néven a magyar internet meghatározó jelenségévé vált.
A sikerei csúcsán az iWiW-et naponta 1,5 millióan használták, a regisztrált felhasználók száma a csúcson 4,7 millió volt, vagyis majdnem minden második magyar lakosra jutott egy iWiW-fiók. A szolgáltatás sikerét és népszerűségét jól jellemzi, hogy egy időre a meghívók kiküldését le is állították és a képek feltöltését is korlátozni kellett, ennek ellenére gyakoriak voltak a teljesítményproblémák és leállások. 2006-ban az akkor még T-Online néven működő internetszolgáltató vásárolta fel az iWiW-et, a pletykák szerint egymilliárd forint közeli összegért.
Mi vezetett az iWiW hanyatlásáig? A HWSW cikkéből ez is kiderül!
Aki posztolja a hülyeségeit vagy küldözgeti állandóan a meghívókat, azt törlöm vagy tiltom a bejegyzéseit. Ilyen egyszerű a képlet.
Az a baj, hogy írtad az idősebbeknél jobb a helyzet, hát nem sokkal csak nem kacsaszájas képek jönnek, hanem más baromságok...
#9 Na meg a kutyanevelde, lol
jajj ha még élne az első tevém amit lassan 12 éve csináltam :D
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.