A Variety értesülései szerint a YouTube megveszi a Twitchet, méghozzá több mint 1 milliárd dollár készpénzért - a YouTube jelenleg a versenyjogi szervek ellenőrzésére készül.
Bár a Variety szerint a felvásárlás hírét hamarosan bejelenthetik, a The Wall Street Journal a saját forrásaira hivatkozva ezt cáfolja: a lap szerint a tárgyalások még csak a korai fázisoknál tartanak, ráadásul a Twitch állítólag annak a lehetőségét is feltérképezte, hogy eladás helyett máshogy vonjon be tőkét.
A Twitch 2011 júniusában rajtolt, Justin Kan és Emmett Shear szolgáltatása a videojátékos streamekre és az eSport-közvetítésekre fókuszál. A Twitch havi szinten több mint 45 millió nézőt és több mint 1 millió nézőt jelentett az év elején, akkor arra is hivatkozott, hogy ezt nagy mértékben köszönheti a szolgáltatás PlayStation 4-es integrációjának is. Március óta az Xbox One-on is lehet így játékot közvetíteni.
Update! A The Verge is hozzátette a maga infóit a pletykákhoz: a lap szerint a két fél közel jár a megegyezéshez, ráadásul a Twitch több kérő, köztük a Microsoft közül választotta ki a YouTube-ot, mint partnert. Úgy tudni, arról még egyeztetnek az illetékesek, hogy mennyire maradjon független a Twitch.
A Twitchnek tőkére van szüksége, és úgy véli, a Google segíthet neki az alapvető játékstreamelő platformmá válni - ami a célja. A cég tavaly 20 millió dollárnyi befektetést kapott, és bár idén várhatóan nyereséges lesz, ez a pénz nem elég ahhoz, hogy az infrastruktúráját és a háttértechnológiáját egy szinten tartsa a forgalomnövekedésének ütemével.
Egyébként YT-on a Yogscast ökörködését, és egyéb videósokat is jó nézni kajálás közben, vagy unaloműzés gyanánt.
Ellenpéldának focit hoznám fel, én azt nem tudom, hogy mit lehet azon annyit nézni... Ízlések és pofonok gondolom.
Arról, hogy letiltják azt a videót, amiben illegális tartalom van az meg nem az Ő hibájuk, inkább az idióta törvények. Nem tudom közülünk ki merné megkockáztatni a millió dolláros bírságokat, ki ne próbálná mutogatni az új közösségi oldalát, ha komoly összeget fektetett bele és azt sem, hogy melyikünk ne mondana igent az 5 videónként reklámra, amit 5 másodperc után átugorhatsz és nem mellesleg részben ebből tartod fent magadat. Egyszerű gazdasági lépéseket hoznak meg, amit bárki megcselekedne, ha abban a pozícióban lenne.
A YouTube az egyedüli olyan videómegosztó, ahol sem a lejátszás minőségével, sem a sebességével nincs gond (persze nem 56k-s modemmel használva) és még a reklámok sem tolakodóak (aki nem bírja ki, hogy nagyjából 5-6 videónként végig kell néznie 5 másodperc reklámot, azzal tényleg komoly gáz van). A kommentrendszert valóban elszarták a Google+ integrálással, de azóta finomítottak már annyit, hogy ne legyen zavaró.
A Google+ pedig technikai, design, használhatósági szempontból köröket ver a Facebookra. Egy fejlettebb, átláthatóbb rendszer, csak a kutya sem használja, ezért a kutya sem használja. Tipikus 22-es csapdája helyzet.
#17: Azt, hogy nincs korlátozva a zenelejátszás a Twitch-en, ugye nem gondoltad, hogy a végtelenségig tartani lehet? Amikor kivezetik, rohadtul nem a Google döntése lesz, hanem kényszer a zeneipar részéről.
Nekem is van fent olyan videó, ami alatt van aláfestő zene, és csak bizonyos országokban van letiltva, ott is csak a hangsáv. Rohadtul nem a Google döntése ez, mert akkor nyilván mindenhol tiltanák nem?
Mondjuk a szeptember 11 meg a műtrágya szavakra félve keresnék rá egymás után, az tény.
A Youtube meg Youtube... Nekem minden videót lejátszik, igaz nagy felbontáson a tömörítésnek hála néha olyan a kép mint a mosott szar, de hát ez az ára a hosszlimit megemelésének és a fullhd (néha már 4K) felbontásnak. Ha a Google nem vásárolta volna fel őket anno, már valószínűleg nem is lenne YT.
A copyrightról meg annyit: ha valami sikeres, akkor minden hülye ki akarja venni belőle a "jussát", mint pl. Alekosz a Facebookból. Ha eladja magát a Twitch ha nem, csak idő kérdése, hogy a jogászok rászálljanak arra is.
A Google ingyenes szolgáltatásai a reklámokból tartják fent magukat, a reklámok meg akkor érnek valamit, ha rájuk kattintanak. Ergo a Googlenek nem célja direkt kib*szni a felhasználóikkal, a G+ ennek örömére át is fog alakulni.
De ha valakinek amiatt sérül a lelki világa, hogy a Google felvásárolja-e a Twitchet, akkor kezdjen el gondolkodni az életén.
25 év fölött ha valaki órákon át azt nézi, hogy hogyan játszanak mások, azt inkább nem kommentálom. A lényeg, hogy vagy rohadtul irigylem, vagy rohadtul nem.
Vissza a freemailt és citromailt, ez a spam-mentes élet egy fos!
Chrome is mekkora egy trágya már, zabálja a memóriát és undorító, ahogy fél másodperc alatt betölti az oldalakat. IE sokkal jobb, hiszen az csak fél évente frissül és legalább ekkora lemaradással követi a CSS szabványt. Nekem sokkal jobban bejön az olyan böngésző, ami rosszul jeleníti meg a kódokat.
Térképszolgáltatás is egy raklap sz*r, ugyan mit képzelnek magukról, hogy évente dollármilliókat költenek fényképek készítésére, és még van pofájuk ingyen adni.
Egyszerűen felháborító amit megengednek maguknak, újabban már robothadsereget gyártanak és csak úgy fellövöldöznek hordozórakétákat. Valami tényleg készül ott a Hold túloldalán.
akiket néha nézni szoktam pl aphromoo nála is végig szólt a zene bár már ő is átment az Azubura mint elég sokan, ami szerintem sokkal jobb is mint a Twitch
Beszólni egy cégnek, amely harci robot technológiát vásárolt fel, és rákember terrorista sejteket pénzel.
Öröm volt ismerni titeket!
Természetesen láttunk már olyat, hogy egy óriáscég felvásárol egy kis fejlesztőt/startupot, utána pedig azok annak rendje és módja szerint eltűntek a süllyesztőben. Viszont erre ugyanennyi ellenpélda is akad.
Érdemesebb abból kiindulni, hogy ezeknek a startupoknak van egy óriási problémájuk, ami egyébként egyúttal a legnagyobb pozitívumuk is: ambiciózusak. Olyan projektekbe vágnak bele, amiket képtelenek hosszabb távon önmaguk fenntartani, nem véletlen, hogy egyre több tőkére van szükségük - a növekedéshez, és nem utolsó sorban sokáig a veszteségük finanszírozásához. A startupoknál gyakori végkifejlet ezért, hogy néhány környi befektetés után eladják magukat, hogy folytatni tudják az üzletet. A Twitchnél például a next-gen konzolos integráció ugrásszerű növekedést jelentett a forgalomban, ezt kiszolgálni rengeteg erőforrás.
Érdemes megnézni a Rift esetét: valószínűleg senki nem gondolta komolyan, hogy az Oculusból majd a 250 ezer dolláros goallal indított Kickstarter-kampány csinál globális piacra termelő hardvercéget. Az csak az első kör volt.
Nyilván itt már csak a felvásárlás utáni függetlenség a kérdés, de valójában ezt senkinek sem érdeke feladni: sem a startupoknak, sem az óriáscégeknek. Ahogy a Facebook nagyon jól látja, hogy a VR-szemüvegek elterjesztéséhez a gamereken vezet az út, a YouTube-nak is érdeke lehet, hogy egy jól működő gaming streames közösséget tartson fent.
Persze az ellenkezője is előfordulhat, nyilván, de arra kell gondolni, hogy egy méretes befektetés nélkül a Twitch szekere is megakadna.
Elmennek a jó k. anyjukba.
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.