A Sony Computer Entertainment Japan Asia (SCEJA) bejelentette, hogy szeptember 1-jén egy PlayStationnel kapcsolatos rendezvényt tart, melyről élő közvetítést láthattok a cég honlapján reggel 8:00-kor.
Andrew House, a Sony Computer Entertainment fejese korábban említette, hogy az új generációs konzol terjedése viszonylag lassú Japánban, ezért feltételezhető, hogy a cég ezt próbálja majd ellensúlyozni helyileg készített játékok bemutatásával, de az elhalasztott Deep Downról felbukkanó információk sem lennének teljesen váratlanok.
A konferencia tartalmát illetően eddig nincs konkrét információ, de kíváncsian várjuk, mi az, ami nem várhat a szeptember 18-án megrendezett Tokyo Game Showig, melyen a Sony ugyancsak jelen lesz.
Szerintem még el sem kezdték a PS5 fejlesztését, el vannak foglalva a PS4 sikerével és tovább fejlesztésével.
De olyan ágat meg alapból nem fognak leállítani ami a legsikeresebb.
Amúgy 39.990 lett volna, újonnan egy 4GBos kártyával és ingyen Little Big Planettel.
Pár napja láttam hogy valaki 35ért árulta szintén újonnan a jatekaim.hu -n.
Ha esetleg vásárláson gondolkozol akkor szerintem ne vedd meg az új modellt, mivel abba belerakták az új LCD kijelzőt ami jóval gyengébb a régi OLED kijelzőnél. Illetve ne vegyél 3G gépet, mivel értelmetlen és halott. Sima Wifi OLED kijelző tökéletesen megteszi a dolgát
Ne legyen igaz az a pletyka, ami arról szól, hogy a Sony egyelőre leállította a PS5 fejlesztési vonalat, meg ne legyen igaz más rémhírterjesztő "jólértesültség" sem... mert az utóbbi időben rengeteggel találkozunk.
Nem igazán érint ez minket, lévén a PS-el foglalkozó részlege a Sonynak köszöni szépen jól van.
A SONY bejelentése sokunk számára esetleg fájdalmas lehet - itt most azt mondjuk, hogy bárcsak ne következne be - de úgy tűnik, hogy ezt napjainkban már el kell fogadnunk.
A mai napon - egyes források szerint - ott tartunk, hogy a cég vezetése augusztus végén a márka londoni Értéktőzsdéről történő kivezetésére készül. (Miről van szó? Az európai piacon gazdasági szereplőként eddig elért pozíció feladásáról.)
A feltételezett fejlemények nem érintik váratlanul azokat akik figyelemmel kísérik a globális piac, ezen belül a szórakoztató elektronikai piac alakulását és annak jövőbeli trendjét.
A japán gyártók az elmúlt és az azt megelőző évtizedben általában nem voltak képesek felvenni a versenyt a koreai gyártókkal, illetve nem tudtak kellő rugalmasságot bemutatni a fejlesztésekben. Az 1990-es évek trendje a 2K években folytatódott. Egyre több nagy nevű japán gyártó tűnt el a történelem süllyesztőjében, köztük olyanok is amik ikonikus márkanévként voltak azelőtt ismertek. Hosszú a sor, de említsük meg itt a JVC, AKAI nevet. Ezek már nem japán, hanem kínai tulajdonban lévő márkák; nem a hajdani élenjáró technológiát és minőséget képviselik. A JVC és az AKAI termékek a Tesco kínálatának legolcsóbb példányai, még éppen eladhatók a hajdani nagyon jól hangzó márkanevekkel.
Más japán gyártók kénytelenek voltak termékkínálatukat drasztikusan szűkíteni. Hol van már a Hitachi, Toshiba, Sanyo, Fujitsu, Pioneer ... - a sort itt is folytathatnánk tovább - hajdani meghatározó jelenléte a fogyasztói piacon... Akik pedig még mindig prosperálnak valamennyire, elsősorban kínai és koreai, kisebb részben amerikai tőke bovonásával igyekeztek talpon maradni (Sharp, TDK stb.).
Az, hogy a SONY még őrzi korábbi súlyát, az utóbbi időkben nem a fogyasztói piacon elért eredményeinek, hanem a cég más üzleti tevékenységeinek volt köszönhető. Az elmúlt évek gazdasági beszámolói meggyőzően utaltak erre a tényre, és ezek alapján a vezetés ma sorban kénytelen meghozni olyan döntéseket amiket az itt már említett cégek kényszerből meghoztak korábban.
Addig, amíg ingatlan értékesítésekről, az amerikai kereskedelmi struktúra átszervezéséről, létszámleépítésekről meg ilyesmikről volt szó, nem nagyon lepődünk meg, ezek "általában szokásos" lépések egy nagyvállalat esetében.
2014. február 6-án a SONY bejelentette, hogy a VAIO márkanevet és a gyártás esetleges folytatását átadja a Japan Industrial Partners Inc. (JIP) befektető és vagyonkezelő cégnek. Alig egy hónappal ezt követően érkezett az újabb bejelentés: a SONY és a Panasonic korábban együtt alapított OLED technológiák fejlesztésére létrehozott közös vállalatban megszünteti az együttműködését, de a Panasonic-kal és másokkal egy új vállalatot hoznak létre (JOLED Inc.), amire a szándék bejelentése júliusban meg is történt. A Panasonic bejelentése szerint nem kívánja saját lezárt fejlesztési technológiáit átadni, azokat nem viszi be a létrehozandó közös cégbe, azonban egy új technológia közös (elsősorban a gyártásra irányuló) fejlesztésében hajlandó együttműködni. Így a SONY jövőbeni TV gyártási stratégiája ma meglehetősen bizonytalan. A SONY az OLED technológiák fejlesztésében korábban képviselt élenjáró szerepét már régen elvesztette. A 4K televíziók iránti kereslet felfutását és a várt OLED panelek sikeres gyártási folyamatát a cég valószínűleg már nem fogja tudni kivárni, a hagyományos LCD-LED TV-k értékesítése esetében pedig jelentős versenyhátrányban van. A TV gyártás évek óta veszteséges, és ami a legnagyobb baj, egyre veszteségesebb, emiatt a vezetés a gyártási mennyiség korlátozását adta utasításba.
Az okostelefon világpiac robbanásszerű átalakulási folyamatba zuhant. (Ez egyébként simán előre látható volt, csak a mértékek és az események sebessége okoztak meglepetést a gyártóknak... még a piacvezető Samsung tervei is bedőlni látszanak!)
Mi történik itt? Nyilvánvalóvá vált, hogy a low-end kategóriában nem érdemes készüléket gyártani, mert 2014-ben ezt a szintet elfoglalták a kínaiak. Az év eddigi szakaszában nőtt a világpiacon az okostelefonok iránti kereslet, de elsősorban éppen a legolcsóbb szegmensben. És ez várható a jövőben is.
Talán nem is kellenek annyira a csúcsmodellek mint a gyártók gondolták? Kelleni éppen kellenének, de túlságosan egyforma ma már minden csúcsmodell. Gyakorlatilag minden a Qualcomm éppen legújabb chipsetjére épül (ma a 801-esre, pár hónap múlva a 805-ösre stb...), a specifikációkban lényegében nincs különbség, sokak szerint felesleges apróságok, design, és némi az Androidra húzott saját ötlet említhető. Vajon segíti-e a gyártókat a Google Android OS "egyenfazon" elképzelése? Gond az is, hogy az okostelefonok képességei ma már lényegében teljes mértékben lefedik a vásárlók használati igényeit. Amit a gyártók újdonságként beleerőszakolnak a legújabb modellekbe, az már nem találkozik széles tömegek igényével.
Ami viszont mindent eldönt, az a marketing sikeressége. Ebben sajnos a SONY nem éppen élenjáró a mezőnyben - sőt olyan szarvashibákat mutat be, hogy az értékesítésben 2014-ben ennek ellenére eddig elért növekedés kész csoda.
Mi körvonalazódik mindebből? Hardverileg egyre könnyebb okostelefont tervezni, gyártani, rövidesen szoftveresen is, de egyre nehezebb lesz a készterméket eladni. Ez most akkor jelentheti azt, hogy hozhat olyan döntést a SONY, hogy beszünteti az okostelefonok gyártását? Egyelőre az okostelefonok értékesítése nyereséges, ilyen döntés rövidesen nem várható... de mi lesz ha...?
A japán gyártók eddig a könnyebb utat választották: mi sem egyszerűbb mint a veszteséges tevékenységeket felszámolni. Ettől sokkal nehezebb megkeresni a változtatások lehetséges más irányait, és talán éppen ez lenne az ami befektetés a jövőbe.
Használtan 25-ért vettem :)
Eléggé szomorúnak tartom,mivel én nemrég vettem egy PSV -t, és van kraft a masinába. Újonnan 37be fájt, ami nem is annyira vészes, főleg hogy a játékokat 5K körül árulják más oldalakon. Én most vettem meg újonnan a Gravity Rush -t és a Silent Hill -t 26 dollárért New Yorkban...ami nem nagy összeg értük, főleg hogy a Gravity Rush remek cím lett.
http://www.raqwe.com/wp-content/uploads/2013/11/microsoft-employees-received-gift-exclusive-version-xbox-raqwe.com-02.jpg
I made this edition... amiből azt hiszem csak 1000 db készült világszerte, és aminek az ára most 1000 dollár felett mozog.
Már akkor írta az MS hogy későbbiekben fognak kiadni fehér gépet is
Tessenek jo sok jatekot bejelenteni vitara, mert ha egy cim se lesz, el megyek Japanba es puceran fogok szaladgalni a show kellos kozepen, ezzel szabotalva az egesz rendezvenyt. Megertesuket koszonom! :)
Azt kellene a MS oldalról válaszolnia, hogy 2 új TPS ami történet központú és egy régi IP felélesztése( NEm NEM NEM REMASTER!):)
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.