Hivatalosan is bejelentette Radeon RX Vega videokártyáit az AMD. A pár héttel ezelőtti pletykáknak megfelelően három modell érkezik, amelyekkel a cég a felsőkategória alsóházát veszi célba, az új termékek a konkurens NVIDIA GeForce GTX 1080-as és 1070-es videokártyákat próbálják legyőzni. A specifikációk alapján számítási teljesítményben hozható lesz a két kártya, amelyekhez az AMD viszonylag kedvező, a konkurensekkel összehasonlítva picivel alacsonyabb árat és/vagy nagyobb tempót társított. A cég szokásához híven egyelőre csak a specifikációkat árulta el, az első, a teljesítményt megvilágító független tesztekre és a kiskereskedelmi elérhetőségre még egy kicsit várni kell.
A kínálat csúcsát a Radeon RX Vega 64 Liquid modell képviseli majd, ahogy az elnevezés is utal rá, ez a bő két éve bemutatott Fury X-hez hasonlóan gyári folyadékhűtéssel érkezik, a 64 pedig a teljes értékű, azaz pontosan ennyi aktív CU-t (Compute Unit) felvonultató GPU-ra utal. Ez 4096 darab stream processzort jelent, amely egyezik a már említett Fury X Fiji kódnevű lapkájának értékével, tehát az AMD nem az egységek számának további növelését választotta a számítási teljesítmény feljebb srófolásához.
A lépés érhető, hisz ahogy a Fiji esetében is látszott, hogy ilyen mennyiségű stream processzornál már kifejezetten gyengén skálázódik a GCN-alapú rendszer, hiába múlta felül 45 százalékkal a Hawaii 2816 egységét a Fiji, hasonló órajel mellett csupán körülbelül 20 százalékkal volt gyorsabb a Radeon R9 380X-nél a Fury X. Ezért szűk keresztmetszetek tágítása (például kétszer nagyobb L2 cache) mellett a GPU órajelének feltornászását vették célba a tervezők, amire a Vega 10 kódnevű lapka 12,5 milliárd tranzisztorának egy számottevő része ment el. Ennek hála az új GPU körülbelül 1,7 GHz-ig skálázódik, amely jelentős előrelépés a hasonló gyártástechnológián (14LPP) készülő Polaris 1,3 GHz-éhez képest.
Ezt a szóban forgó folyadékhűtéses Radeon RX Vega 64 Liquid ki is használja, az alapórajel ugyanis 1406, a boost pedig 1677 MHz. A két érték egyben egy új megoldást is jelent, ugyanis az AMD jó ideje csak egy értéket, a GPU maximális órajelét adta meg, amelynek elérése minden esetben több tényezőn múlott (például futtatott kód, hőmérséklet), tehát az érték nem egy garantált frekvenciát jelentett. A Vega kártyákkal ennek szerencsére vége, az AMD áttért a konkurensnél alkalmazott rendszerhez, amely egy kvázi fix alapot, és egy, a körülmények függvényében elérhető maximumot ad meg.
Érdekel az új kártyák pontos teljesítménye? Olvasd el a teljes cikket a HWSW-n!
Ezeket mar nem birja lehuteni, vagy mi a gond vele?
-Úgy 10 másodperc alatt elégnének.
Tehát tud kb annyit mint egy GTX 1080, kerül kb annyiba, viszont 2x nagyobb a fogyasztása.
Jó van AMD, Prociban tényleg fölpörögtél látom, viszont add már el a Radeont valaki másnak. Ez is egy Fury X
https://www.hwsw.hu/kepek/hirek/2017/07/doom_vega.jpg.pagespeed.ce.nxxoEPe34l.jpg
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.