A crunch egy, a játékiparban jellemző jelenség: egy AAA-kaliberű játék elkészítése és promózása elképesztő összegekbe kerül, a fejlesztőcégek és kiadók pedig csak a munkatársak már-már egészségtelen túlóráztatása árán tudják tartani az eredetileg kitűzött megjelenési dátumokat.
Mivel a probléma egyre nagyobb figyelmet kap, sok cég ma már inkább bevállalja a halasztást, hogy elkerülje a crunchot, de sajnos számos esetben még a játék csúszása sem jelent megoldást - és úgy néz ki, ez a Cyberpunk 2077-re is igaz. A CD Projekt RED, miután bejelentette, hogy a játék öt hónapot késik, sajtótájékoztatót tartott, ahol a csapat vezetője, Adam Kicinski azt mondta, arra számít, hogy a munkatársaiknak komolyan túlórázniuk kell majd. Kicinski szerint vannak terveik arra, hogy a crunch terheit enyhítsék, de állítása szerint sajnos abban a stádiumban jár a fejlesztés, ahol ez elkerülhetetlen.
Ezek után érthető, hogy a CD Projekt RED miért nem sietteti a multiplayert, ahogy az sem meglepő, hogy egyelőre várnak a PS5- és Xbox Series X-verziók lefejlesztésével. Egyes vélemények szerint az ehhez hasonló helyzetekre a crunch már nem is jó kifejezés, a death march találóbb: ilyenkor a játék elhalasztása nem segít a fejlesztőkön, inkább arra jó, hogy újabb több hónap túlóra várjon rájuk.
Az ami a stúdión belül van,az nem a mi dolgunk,biztos volt rá okuk a halasztásra.
Remélem hogy majd november/december között majd beszerelem az új konzolra,ha így alakulnak a dolgok.
Na továbbra jó napot.
Lassan két éve előléptettek, szellemi alkalmazott lettem. Viszont, egyszerűen csak dumálástól nem haladna a munka.
Általában 12 óta a minimum, amit ledoglozunk. Reggeli közben míg a srácok esznek, én megbeszélésre járok. A cigiszüneteikben rajzot olvasok, menet közben pedig mindent én intézek. Volt olyan nagy 4 hónapos projektünk, ahol a főnököm még csak a helyet sem tudta, nemhogy kijöjjön vagy intézzen valamit. Ha mákom van, akkor délbe normálisan jut idő kajálni, bár minden tervező, építésvezető és aki csak létezik, általában ilyenkor érez késztetést a beszélgetésre és a kérdések feltevésére. Közben pedig ugyan úgy be kell állnom dolgozni, mert egyébként nem halad úgy a munka ahogy kellene. Így viszont példát mutatok nekik és velem együtt dolgoznak. Persze minden más papírmunka jön haza a 12óra utánra a szűkös és sokszor lehetetlen határidők miatt pedig nem ritka a szombat és vasárnap heteken keresztül. Ilyenkor a kezem odafagy, nyáron (fenéket, általában már március végén) a sok napsütéstől úgy nézek ki, mint egy kis cigánygyerek. Ezt választottam, de próbálok helyt állni ahogy nagyon sok mindenki. Szóval, nem tudok (sajnálni) senkit sem. Mindennek van előnye de bizony hátránya is.
https://www.youtube.com/watch?v=BDpxL4I0rZo
És most volt az első halasztás.
Még több állami támogatást kell adni a szegény kis indie cégnek, az a 7 millió dollár amit felnyaláboltak látjuk nem elég semmire
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.