A játékfejlesztők nem ugrálnak a metaverzum gondolatáért

  • Írta: Nyuszcica
  • 2023. január 20.
  • Érdekesség
Link másolása
A metaverzum egy igazán izgalmas és hasznos része lehetne játékipar világának, azonban maguk a játékfejlesztők nem tűnnek túlságosan lelkesnek.

Nemrég jelent meg a 2023 State of the Game Industry felmérés, amelyben több mint 2300 játékfejlesztőt kérdeztek meg helyzetükről és véleményükről olyan témákban, mint a platformfejlesztés, a munkakörülmények és a technológia iránti érdeklődés. Az egyik legérdekesebb kérdése idén kifejezetten a metaverzumra vonatkozott:

"Ön szerint a következő vállalatok/platformok közül melyik van a legjobb helyzetben ahhoz, hogy beváltsa a metaverzum koncepció ígéretét?"

A legtöbb szavazatot végül az Epic Games Fortnite platformja kapta 14%-kal, amelyet a Meta követett 7%-kal, majd a Microsoft, szintén 7%-kal. A fejlesztők öt százaléka mondta a Robloxot, és még kevesebben hoztak fel olyan lehetőségeket, mint a Google, az Apple, a Second Life, a Sony, a Tencent, az Amazon és a VR Chat.

De semmi sem kapott annyi szavazatot, mint a következő válaszlehetőség: "Egyik sem - A metaverzum koncepció soha nem fogja beváltani az ígéretét". Ez a szavazatok 45%-át vitte el, szemben a tavalyi 33%-kal. Tehát a megkérdezett játékfejlesztők majdnem fele szerint a metaverzum ígérete egyáltalán nem sokat ér.

Arra nem kaptunk választ, hogy miért gondolják így a játékfejlesztők, de reméljük, hogy előbb utóbb azért majd megtapasztalhatjuk a Ready Player One élményét. 

A teljes jelentés letölthető innen. Egy egyszerű regisztráció után olyan egyéb témákra vonatkozó válaszokat is olvashatsz, mint a játékiparban életben lévő munkaidő, a platformokról alkotott vélemények, illetve a munkáltatók szakszervezetekkel való együttműködése is.

1.
1.
Extol
Aki tisztában van a Meta és ahhoz hasonló virtuális világok működésével az tudja hogy az ehhez hasonló tereket elsősorban független fejlesztők, kvázi amatőrök formálják és töltik tartalommal, nem pedig játékfejlesztő cégek. Nehéz is lenne elképzelni egy olyan platformot, vagy alkalmazást hívjuk bárminek ahol fejlesztőcégeknek kéne közösködniük és hozzá tenni valamit a világhoz, ez teljesen piacidegen megoldás lenne.
Ellenben saját virtuális tereket bármelyik fejlesztőcég létrehozhat, és töltheti meg tartalommal, mint ahogy az történik is, de ez nem egy nagy közös tér.
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...