Újrakezdik az Amazon God of War-sorozatát

  • Írta: JesusHun
  • 2024. október 18.
  • Cooltúra
Link másolása
A két éve bejelentett amazonos szuperprodukció nem várt nehézségekbe ütközött, a showrunner és a két gyártásvezető távozása után a meglévő forgatókönyveket a nulláról fogják újraírni.

2022 decemberében jelentették be az Amazon és a Sony közös sorozatát, ami az ígéretek szerint hűen követte volna az új God of War-játékokat, azonban a meglévő forgatókönyvek valami oknál fogva mégsem fognak megvalósulni, hiába tetszett az mindkét közreműködő félnek. A projektből távozott Rafe Judkins (showrunner), és két gyártásvezető is odébb állt (Hawk Ostby és Mark Fergus), Cory Barlog viszont továbbra is közreműködik majd.

A döntést az Amazon és a Sony Pictures Television azzal indokolta, hogy más kreatív irányba szeretnének elindulni, ezért még most rebootolják az egészet. Kratos északi mitológiában eltöltött éveinek tévés feldolgozására így minden bizonnyal tovább kell majd várni, az új írói csapat megtalálása után eltarthatnak a munkálatok még egy darabig.

A Horizon netflixes adaptációjával sincs minden rendben, ott Steve Blackman (showrunner) toxikus viselkedése miatt kényszerültek szüneteltetni a produkciót, de szerencsére legalább a 2025-ben érkező The Last of Us második évadának premierjéről nem jött még semmi rossz hír.

35.
35.
memoryman
#32: "...küldjetek crytek után..."
Vessetek a mókusok elé! :D
34.
34.
szlav
#33: Ne érezd kirohanásnak, nem véletlen, hogy Ooorky-t is békén hagytam, annak ellenére, hogy a legutóbbi kommentje nem volt túl szép.

Itt most kifejezetten arról volt szó, hogy már az olyan cikkeink alatt is rendszeresen előjön a woke-ozgatás, ahol annyira teljesen indokolatlan, hogy látszólag már ez nem több egy furcsa, kényszeres reflexnél. Az egész témakör borzalmas, de amikor ennyire szélsőségessé válik a helyzet, hogy mindenhol szinte csak ez jön elő, valamit nekünk is lépnünk kell, hiába nem szeretnénk beleszólni a beszélgetéseitekbe. Ne értsd félre, ha célzottan bármely csoportot sértenek a kommentek, annak a moderálásából nem csinálnék vitát, itt, ez alatt a cikk alatt nem ez történt. Itt többé-kevésbé mederben maradt a téma, szerencsére.

Annak nyilvánvalóan mi is örülünk, ha kulturált formában tudtok beszélgetni, vitázni, de sajnos van már annyi tapasztalatunk, hogy ez a woke-ozás nagyon hamar vagy egymás sértegetésébe, vagy nyílt kirekesztésbe és gyűlölködésbe megy át. Ilyenkor pedig igen, mi is azt preferáljuk, ha inkább üresen marad a kommentmező, ha ennek az alternatívája, hogy az egymás anyázásával és mindenféle szélsőséges megnyilvánulással lesz tele a blokk 40 kommenten át.
33.
33.
delphijos
#31: Már leírtam a véleményem, az szerintem se jó ha mindenki ezt látja bele mindenbe, ugyanakkor azt is leírtam, és tartom hogy az viszont tényleg rossz irány ha egy film /játék készítésénél ez a koncepció ( "csináljunk egy filmet csak csajokkal" ) és utana a történet / megvalósítás elsikkad.

Valamint nem értem ezt a "kirohanást". Kimondottan kultúrált mederben folyt a beszélgetés, olyan se volt ami valamilyen csoportot sértegetne. Ez egy olyan téma volt ami megmozgatta az embereket. Az mennyivel jobb hogy van egy hosszú játékteszt, és van egy komment hogy "szeretttel várjuk". Vagy semmi. Például egy "Hamarosan lemezen is elérhető lesz a Black Myth: Wukong" cikkhez milyen jó ontopic kommentek jöhetnének ? "Dejó" vs "Nem érdekel" vs "Már megvan". Mert nagyon mást ilyenekhez nem lehet írni. Örülni kéne ha van olyan téma ahol pörög a komment szekció, ha amúgy kultúrált formában történik.
32.
32.
#31: "The world’s largest brewer may have lost as much as $1.4 billion in sales because of the backlash to its brief partnership with a transgender influencer to promote Bud Light beer."

Jahh, csak egy sörösdoboz és néhány redneck eltúlzott reakciója, véletlenül se azon akadtak ki milliók amit az az ember képvisel a mindennapokban.

+A szokásos áldozati póz és másikra mutogatás.

"Sajnos" már nem működik.

Évekig ment a nácizás, rasszistázás, cisgenderezés, homofóbiázás...
Változik a világ körülöttünk és hirtelen nem tetszik az eddigi hangadóknak, hogy egyre gyakrabban le vannak woke-ozva és ami még jobban fáj nekik, ignorálva.

Nem kell a kamu hegyibeszéd, ne szarozz, küldjetek crytek után, meglesz a safespace-ed amíg nem jönnek mások akiket bannolhatsz.
31.
31.
szlav
#30: Áh igen, a "Bud Light fiaskó", amikor Dylan Mulvaney-nek egy (egy!!) darab sörös dobozra rányomtatták az arcát és ezt kipostázták neki, majd az egész sörgyárnak nekiugrott a komplett amerikai jobboldal. Teljesen racionális reakció, ugyebár.

Mindegy is. A lényeg, hogy jó lenne, ha ezt az egész woke/nem-woke témát megpróbálnánk hanyagolni, mert borzasztóan romboló jellegű és káros az egész, a mi közösségi felületünk pedig nem ezért van fenntartva. Régen szigorúbban moderáltuk az off-topicolást, úgy látom, hogy ideje egy hasonló ernyő alá vennünk ezt a témakört is. Ezt a kommentmezőt nyitva hagyom, de álljon ez figyelmeztetésként a továbbiakra nézve: mostantól egy fokkal szigorúbban fogjuk venni azt, amikor a kommentszekciónkban elindul ez az elkeserítő és értelmetlen woke-ozgatás. Légyszíves, tárgyaljátok meg ezeket máshol, ha szükségesnek érzitek.
30.
30.
#28: Le fog csengeni, még 4-5 év max. Mások ok nélküli nácizása már lassan 15 éve megy, ahhoz képest semmiség.

Kb. a Bud Light fiaskó környékén a média képzeletbeli ingája elérte a szélső határát, egy ideig még lebegett majd elindult jobb felé ~10 évnyi balos uralom után.

Be is indult a mosdatás bal oldalon, a "miért politizálsz, ez csak szórakozás" most a jelszó, pedig alig 2 éve még ők hőbörögtek, hogy "mindennek köze van a politikához"...

Jövő nagy kérdése, hogy hol áll meg az inga, megáll középen, vagy megint átcsap a '90-es/korai 2000-es évek évek "white privilege" korszakába amiből ellenreakcióként kinő megint egy balra tolódás és kezdődik minden elölről.
29.
29.
Obi Wan Kenobi
#28: Valamit muszáj volt feltalálni, hogy a nagy jólétben (vagy esetünkben Magyarországon nyomorban) lekösse az emberek figyelmét valami. Úgy tűnik minden generációnak kell egy szabadságharc, csak amíg elődeink az elnyomók ellen ragadtak fegyvert fizikai valóban, addig ezek az emberek filmeken és videójátékokon hisztiznek.
28.
28.
szlav
#27: Én annyira várom már, hogy lecsengjen ez az egész woke/nem-woke hisztéria... borzasztó látni, hogy konkrétan mindennel kapcsolatban ezen megy a vergődés. Elképesztő, hogy mennyire megmérgezte itt is számos olvasónk gondolkodását, hogy csak ezen a skálán hajlandóak értelmezni a játékokat. Én abban bízom, hogy ez a nevetségesen túlzásba vitt woke-ot kiabálás hamarosan eléri azt a pontot, amikor már nem lehet letagadni, hogy borzasztóan kínos állandóan emiatt károgni.
27.
27.
memoryman
#26: Rengeteg dögunalmas játék jelenik/jelent meg, csak azoknál nem rinyálnak amiatt, hogy woke. De ott van az Ubisoft kalózos AAAA játéka. Abba is beleöntötték a világ pénzét, mégis szar lett. Nem ezen múlik. Kicsit komcsi dolog amiatt hisztizni, hogy egy privát cég mire költi a pénzét. Költsék woke szarokra, ha arra akarják. Majd elfogy a pénzük, aztán mehetnek vissza a balettba ugrálni. De ez az állandó rinya rohadt szánalmas és nevetséges. Lásd itt is az első kommentelőt. Össze-vissza ír magának is ellentmondó dolgokat. Mindenki más hibás, mindenki más hülye, brühühühüüüü. Vicc. Egy nagyon rossz vicc!
26.
26.
#25: #24: Mi bajotok a nőkkel, hogy ki kell emelni a jelenlétüket egy játékban? Nekem eszembe se jutott, míg nem írtátok. Mondjuk a származásuk se.

Megjelenés előtt már tényleg nem költött a concord marketingjére a Sony, mivel már az ingyenes béta is bukó volt. Pedig előtte csak úgy záporoztak a marketingvideók, még egy előtörténet sorozatot is csináltak az el nem költött marketing büdzséből...
https://m.youtube.com/watch?v=V86l0vUvCkg


"Az Unknown 9: Awakening címe általánosabb nem is lehetne." Alig pár napja nyilatkozta Kim Belair, hogy egy ártatlan kis cég akik játékfejlesztőknek segítenek az elindulásban. Erre a személyesen általa irányított játék egy dögunalmas valami lett, mekkora meglepetés.
25.
25.
delphijos
#21: A Concorde kb. SEMMI marketinget nem kapott. Ahooz képest meg amekkora költséggel készült főleg. Emlékszem pl. az Anthem-nél a csapból is az folyt megjelenés elött... Csak a szokásos történet, felkapta az internet, még az is háborgott hogy "mekkora woke szar" aki még csak gameplay-t se látott belőle, nemhogy játszott volna vele. Tartom hogy nem EZÉRT bukott meg. Az Unknown 9 is egy mid / de inkább rossz játék. De az se azért nem jó mert mondjuk indiai / nő a szereplő. Én a Forspoken-hez hasonlítanám. Az se volt jó. És az se ezért. Nem kell minden bukás okában se ezt látni.
24.
24.
Zuzmo
#23: A Dustborn-t olyan szuperül sikerült marketingelni, hogy azt sem tudom mi a játék műfaja, pár másodperc gameplay látszik. Tényleg, cell-shaded grafikát se láttunk még sehol.
Az Unknown 9: Awakening címe általánosabb nem is lehetne. Ha ennél az bántja valakinek a csőrét, hogy nő a főszereplő, akkor tessék, itt egy másik hasonlóan jellegtelen játék, ellenben férfi színész főszereplővel, hasonlóan a játékos szám a béka segge alatt:
https://steamdb.info/app/2009100/charts/#max
A Last of Us 2, Spider-Man: Miles Morales, a Baldur's Gate 3 nem woke játék, vagy azok hogyan lehettek mégis sikeresek?
23.
23.
#22: Dustborn-t valamiért átugortad...


De már közben itt a következő nem multis csoda, Unknown 9: Awakening.
https://steamdb.info/app/1477940/charts/


A játék amit úgy reklámoztak, mint a sweet baby inc. eposza, az új alapmű amihez mindent mérni fognak sztori tekintetében, maga a cég vezetője írta a történetét (elvégre ez lenne a specialitásuk). Bandai Namco még akciófigurákat, képregényeket is készített hozzá, annyira hittek a projektben.
22.
22.
Zuzmo
#21: A Space Marine 2 single, co-op, és csak harmadsorban (vs) multi játék.
A Helldivers szintén co-op játék.
A Concordban nincs co-op, az egy multi hero shooter. Az Overwatch 2 a konkurencia, a Valorant, valamennyire idevehető az Apex Legends is (az hero shooter battleroyal), a Team Fortress 2, Paladins, Rogue Company stb. és ez mind-mind ingyenes.
Ami fizetős volt az földbe is állt pl. Bleeding Edge, LawBreakers, Paragon stb.
21.
21.
#16: Valamiért az emberek mégis tömegével veszik a Space Marine 2-t multizni...

De volt ott egy Helldivers 2 is, amit szintén pénzért árulnak.

Concorde-nál a woke a marketing anyagban kólintotta fejbe az embereket, mikor arról áradoztak, hogy lehetsz dagadt nővel meg non-binary robottal.

Ja és volt single only megjelenés is, méghozzá norvég adófizetői koronákból, szerintem ez mindent elmond a sikeréről:

https://www.reddit.com/r/KotakuInAction/comments/1fpzld5/dustborn_is_being_exhibited_at_tokyo_game_show/
20.
20.
delphijos
#11: "a közönség nincs tényleges hatással arra, hogy milyen ütemben jöjjenek ki a filmek, sorozatok, játékok stb. Senki sem ül egy cég tetején és retteg attól, hogy ha elég időt szánnak valamire és minőséget adnak ki a kezeik közül akkor az emberek kíváncsisága alábbhagy"

Pedig valójában pont ez van. Képzeld el, hogy egy streaming service-be fél évente jönne csak valami ami viszont minőségi cucc lenne. De akár gaming-el kapcsolatban felhozhatnám példának a GP-t, amiben lenne 50 cím, de azok "űberbaszók" lennének.Mi lenne ? Mindenki háborogna hogy "nincs tartalom", és hogy "ezért ő nem fizet". ( Persze ez ízlés kérdése is, de az Apple TV+ kicsit ilyen, JÓVAL kevesebb, de minőségibb tartalom. És szenved ) Úgyhogy az van, hogy mennyiséget gyártanak. Ömlik a tartalom, de cserébe a túlnyomó többség olyan is.És mivel mennyiség van, az emberek a minőséget teszik szóvá... A játékipar ugyanez. Abszolút "normális" hogy olyan mennyiségű megjelenés mellett ami most van, a túlnyomó többség vagy mid, vagy rossz játék.
19.
19.
Obi Wan Kenobi
És én még azt hittem, hogy a woke emberek a hópihék :D
18.
18.
xanatos0911
#13: Valóban. Nem agresszív? Ooops, my bad!

Egyébként mi maradt vélemény? Az, hogy láttam a kinti produkciók hogyan toboroznak és mi alapján vesznek fel embereket, hogyan működnek és ennek a részese is voltam? Ezek tapasztalatok és tények, nem pedig “vélemények”. És senki sem mondta, hogy minden is a woke miatt van, de ez egy Amazon produkció, szóval lehetünk nyugodtan realisták. Nézd meg mit adott ki a stúdió a kezei közül az elmúlt időszakban, arról nem is beszélve, hogy a GoW: Ragnarök már önmagában is szenved ettől a szindrómától.
17.
17.
memoryman
Amúgy megint mi történt? Jött egy rövidke hír. Az első kommentben egy hópihe nekiállt vókozni és a kommenteknek semmi köze a hírhez. :S
16.
16.
delphijos
#5: Szerintem nincs igazad. Az a véleményem - már írtam azt hiszem - hogy a Concord 2024-ben multi only lövöldeként PÉNZÉRT adva, akkor is bukott volna ha csöpögött volna a tesztoszterontól. Gyakorlatilag senki nem is vette meg, szó sincs róla hogy tömegek megvették, de játék közben “fejbekólintotta” őket a woke, és abbahagyták.. Egyetértek Spazz-al. Messze nem ez a fő probléma. Maximum abból a szempontból, hogy ez IS az oka annak hogy a lényeg - sztori, ötlet - elsikkad, mert még erre is több energiát fordítanak. Minden filmben ugyanaz a pár ma “felkapott” színész játszik ( majd miattuk jön nép ) folytatások ( hátha ezért jön a nép ) franchise-ok ( hátha ezért jön a nép ) de a történet meg nulla. Lehet hogy hátráltató tényező a woke, de a fő ok, hogy a filmek / sorozatok SZAROK.
15.
15.
Zuzmo
#6: Amióta Hollywood létezik, a pénzről szól a filmkészítés. Nem szeretetszolgálat, nem művészkedés. Rá kell venni a nézőt, hogy megvegye a mozijegyet. Ha a producerek úgy látják, hogy több LMBTQ, vagy színesbőrű színészt akarnak látni a nézők, akkor arra mozdulnak. Ha ez nem jön be, akkor mást csinálnak, ilyen egyszerű.
A befektetők azért raknak pénzt a produkciókba, hogy minél nagyobb profitot lássanak, minél kevesebb kockázattal. Ezért tudtak a különböző franchise-ok egyre nagyobbra, és nagyobbra hízni, mert azt gondolták, hogy aranytojást tojó tyúkot találtak. De a végtelenségig nem lehet újabb és újabb bőrt lehúzni ugyanarról a sztoriról. Meg fogják unni a rajongók, ha ugyanazt akarják többször eladni nekik. Ha változtatnak, akkor az meg már nem ugyanaz lesz, amiért a hardcore rajongók szerették az IP-t.
Az eredeti Star Wars trilógia után is elég megosztó lett az Episode I, de akkor még akkora dolog volt, hogy új Star Wars jelenik meg, hogy a rajongók azért vettek jegyet más filmekre, hogy a trailert újra és újra meg tudják nézni.
2015 óta évente jött ki egy új Star Wars film vagy sorozat. Azért, hogy pénzt termeljen. Ja, és közben próbálják bővíteni a közönséget is, hogy mégtöbb embert szólítson meg, még nagyobb bevételt termeljen.
Hasonló lufi volt a Marvel filmes univerzummal is. Tíz év alatt felépítettek egy nagyívű sztorit olyan hősökkel, akik nem szerepeltek előtte a mozivásznon, de már ismerték úgy-ahogy az emberek őket - akik nem, azoknak meg eladta a humor és az akció és a speciális effektusok. A filmekbe egyre több és több pénzt raktak, mert tudták, hogy jön a bevétel is.
Viszont a végtelenségig nem lehet növelni egy IP-t, mert érdektelenné válik a széles közönség számára, hiába raknak bele pénzt. Önismétlővé, unalmassá válik.
14.
14.
silkgoat
#4: Akkor most mondjuk ki, hogy a masodkorrol kb olyan homalyosan ir Tolkein hogy ember legyen a talpan aki ossze tudna rakni mit is akart valojaban. Raadasul szamtalanszor atirta a mar meglevo sztorijait is, meg a neveket is gyakran megvaltoztatta vagy osszekeverte.
Az meg csak hab a tortan, hogy ahogy irtak Nem is hasznalhattak fel egy az egyben a Silmarilokat. Ennyit a nagykonyv koveteserol. Ha akartak volna sem tudnak kovetni. :D
Raadasul dramatrugiailag keptekenseg egy konyvet filmre vinni pontosan kovetve azt. Lasd a Gyuruk ura filmeket. Masfel oldalnyi Moira a filmebn 20 perc akcio, 40 oldal Gyuru tanacsa 5-10 perc.
13.
13.
silkgoat
#11: Inkabb mondjuk azt, hogy a sajat velemenyedet irtad le. Ne keverjuk ide az asszertiv kommunikaciot, mert nem azt csinaltad. :D
Tovabba tenykent allitottal valamit, ami igazabol csak velemeny. :D
Ettol meg egy csomo mindenben egyet ertek a gondolataidal, minusz a nagy woke hangoztatas (ami nekem sem tetszik, de nem gondolom hogy minden baj a vilagban amiatt van, az ehinseg a haboru, mindenfaszom, a szorulasom is). :D
12.
12.
#11: "na meg a flat earth theory, ez a másik kedvencem. Ez valami trend, hogy ezt kell minden után odabiggyeszteni? :) Hol tanuljátok ezt?"


Régebben edx-en is szervezett a Helsinki bizottság online tanfolyamokat.
11.
11.
xanatos0911
#10: Én személyes tapasztalatból is beszélek, ugyanis ez a végzettségem. Ugyan az Egyesült Államokat illetően nincs konkrét személyes tapasztalatom, de a UK-ből van bőven, 8 évig éltem ott és a jelenség ott még nem is olyan durva, bár felzárkózni látszik, plusz ugye sok az amerikai produkció is. A yt videók csak a hab a tortán. De természetesen, mint majdnem mindenki, Te is úgy gondolod, hogy ha asszertíven közbeszólok akkor az azt jelenti, hogy kizárólag a kanapéból megy a szájkarate… na meg a flat earth theory, ez a másik kedvencem. Ez valami trend, hogy ezt kell minden után odabiggyeszteni? :) Hol tanuljátok ezt? Javaslom, hogy mielőtt ennyire elkezdesz hadakozni, nézd meg Neked mire van vakfoltod ;)

Amit a közösségi médiafogyasztásról írsz az pedig azért baromság (bár értem, hogy mire akarsz célozni), mert a közönség nincs tényleges hatással arra, hogy milyen ütemben jöjjenek ki a filmek, sorozatok, játékok stb. Senki sem ül egy cég tetején és retteg attól, hogy ha elég időt szánnak valamire és minőséget adnak ki a kezeik közül akkor az emberek kíváncsisága alábbhagy… what? :D Nem. Tudod kik vannak hatással egy cég tetején ücsörgő döntéshozókra? Azok, akik az ő nyakukon ülnek és úgy hívják őket, hogy befektetők, részvényesek. Ez a nagy baj.

A saját véleményemet pedig azért írtam le, mert ily szempontból én is a közönség része vagyok, hiszen fogyasztok is. Ahogyan én, úgy Te is a fogyasztási szokások statisztikájának egy szegmensében vagyunk, részei vagyunk az egésznek. Egyéni szinten pedig bárki tudna hatással lenni a saját fogyasztási szokásaira, felismerni azokat, alakítani vagy változtatni rajtuk, de többen csak sodródnak az árral. Szerinted a moslékáradat az alapvető probléma vagy az emberek hozzáállása?
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Ha nem vagy még tag, regisztrálj! 2 perc az egész.
Egy kis türelmet kérünk...